DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(01-31-2021, 11:06 AM)pakonja Wrote: [ -> ]Onomad kada sam istrazivao i citao po netu oko LED osvetljenja koje prija biljkama (za akvarijum), sve su mi iskakali linkovi za gajenje marihuane... U jednom trenutku sam se zapitao sta li one cike koje analiziraju moj surf da misle o meni i kada ce murija da mi zakuca na vrata... Smile

Sada sam poceo da istrazujem kako se lepi klirit i nadjem da se to radi sa hloroformom... sada verovatno misle da hocu nekoga da uspavam i ko zna sta jos... Smile

Dakle, da li neko zna gde i da li uopste moze u slobodnoj prodaji da se kupi hloroform?

Danas cu probati sa acetonom i to ce verovatno raditi posao za neprovidne klirite, ali za providne da bi ostali bas providni izgleda da je jedino hloroform resenje...

Takodje, ako neko ima drugu ideju kako de lepim providni klirit i da ostane providan spoj neka kaze... Smile

Poslao sam upit Centrohemu za cenu, pakovanje je 2,5litara... To je VP, te ide preko neke poljoapoteke u MP...
Ja sam plexiglas nekad lepio trihloretilenom.
I to sam nabavljao preko Centrohema samo pethloretilen, radi ispiranja rashladnih sistema ...
Trihlorom si mogao da lepiš neke druge plastike, nisam siguran kako se ponaša sa plexijem.
Plexi se najbolje lepi hloroformom!
Stigao odgovor od Centrohema, hloroform je u boci od 2,5l i cena je oko 2300 din plus usluga firme, preko koje je pazar ostvaren, što bi se reklo, konačna cena bi bila od 2500-2800dinara za 2,5 litara, ako ima interesenata, da poručujem?
(02-09-2021, 03:21 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Stigao odgovor od Centrohema, hloroform je u boci od 2,5l i cena je oko 2300 din plus usluga firme, preko koje je pazar ostvaren, što bi se reklo, konačna cena bi bila od 2500-2800dinara za 2,5 litara, ako ima interesenata, da poručujem?

Za plexi vam je dobra Metanol ili mravljična/mravljna kiselina CH2-O2 
Naležne površine neka su čiste i ravne, blago i fino ošmirglane,
kiselina se namaže i dijelove koje lepimo topljenjem materiala onda spojimo sa blagom snagom,
ako nam spoj nema zračnih mehuriča, onda je tvrdoča spoja slična tvrdoči samog materiala.
Spoj se nakon 3...5 sata može mehanski obradjivati dalje,
recimo na fino se ga ošmirgla ,
i gorionikom (acetilenskim) se predje preko tog brušenja, 
temp ga zagladi i opet postane material proziran i ne više mat.
Juče sam se nekako zakačio za neki link na kome se nalazi gomila arhive
raznih časopisa, ali mi danas javlja: Firefox can’t establish a connection to
the server at gkdv.se. Više ne mogu da se setim kako sam uopšte ušao na
taj sajt, ali je bio neki čudan način preko brisanja dela neke druge adrese.
Ima li neko način da mi pomogne da ponovo uđem ili je sajt neispravan.

http://gkdv.se/pub/material/electronics%...-05)/2009/
Može biti da je sajt na privatnom serveru pa računar nekad uključen, nekad ne. Provera kaže ceo sajt je daun, nema gi gu više. 
Vejbek mašina ima sliku sa servera iz 2019 godine ali ne i sadržaj datoteka. Ali zato Internet Archive ima kopije u visokorezolutnom PDF-u 
od 1974 do 2015 koje se mogu skinuti. Probao sam samo prvi, malo sporije skidanje ali ide.
Znam za to, na ovom mrtvom je bila gomila publikacija i iz 2020, ne samo Elektor.
Pozdrav svima,
zna li neko nekog ko bi usluzno mogao da zalemi jedan TQFP 100 na plocicu?
Pozdrav

Došao sam u posed do 6 para A1695/C4468 iz nekog rashodovanog Yamaha risivera. Mogu li ih iskoristiti za neko pojačalo? Neki predlog ?
(02-13-2021, 01:43 PM)pmiroslav81 Wrote: [ -> ]Pozdrav

Došao sam u posed do 6 para A1695/C4468 iz nekog rashodovanog Yamaha risivera. Mogu li ih iskoristiti za neko pojačalo? Neki predlog ?

https://forum.yu3ma.net/thread-2479.html...t=APEX+A40
Može za recimo najviše oko 50WRMS/4oma po paru tranzistora. Kolektorska struja je mala, samo 10A. Ako staviš 3 para po kanalu, to je već pristojno. Napon napajanja do +-60V.
pmiroslav81 je napisao da ima 6 parova, po tri para u kanal.
Da, to će da valja. Možda su i upareni?
Pitanje za članove sa mora: treba mi šema sonara  Matrix 47X Humminbird,
ako je neko ima. Znam da postoji u Zadru, stiglo je malo parče do mene.
Hvala branko tod i NIXIE. Za apex A40 već sam nabavio u grupnoj nabavci tranzistore. Ovo bih mogao za neko drugo pojačalce.pada mi na pamet AX 11 mada bi bilo baš slabo pa sam mislio  sa 2 para ili 3para tranzistora
Hvala branko tod i NIXIE. Za apex A40 već sam nabavio u grupnoj nabavci tranzistore. Ovo bih mogao za neko drugo pojačalce.pada mi na pamet AX 11 mada bi bilo baš slabo pa sam mislio  sa 2 para ili 3para tranzistora.
Koja je razlika u zvuku AX11H u odnodu na AX11. Da li je on za razglas?
(02-16-2021, 10:08 AM)pmiroslav81 Wrote: [ -> ]Hvala branko tod i NIXIE. Za apex A40 već sam nabavio u grupnoj nabavci tranzistore. Ovo bih mogao za neko drugo pojačalce.pada mi na pamet AX 11 mada bi bilo baš slabo pa sam mislio  sa 2 para ili 3para tranzistora.
Koja je razlika u zvuku AX11H u odnodu na AX11. Da li je on za razglas?

 Prelažem APEX A14 to je mini brat od velikog brata A40 i može da radi na +/-36VDC niskom naponu a za te tranzistore diamond buffer savršen. U temi imaš filove shemu i PCB layout..pa možeš poslati kolegi koji radi PCB doma da ti to napravi kao za APEX SHUNT PSU...iznenadit ćeš se zvukom jer A14 ima puno manje dijelova nego A40...a dok se skupe svi dijelovi za A40, A14 će već da svira Smile

 https://forum.yu3ma.net/thread-2290-post...#pid100447
(02-16-2021, 10:08 AM)pmiroslav81 Wrote: [ -> ]Hvala branko tod i NIXIE. Za apex A40 već sam nabavio u grupnoj nabavci tranzistore. Ovo bih mogao za neko drugo pojačalce.pada mi na pamet AX 11 mada bi bilo baš slabo pa sam mislio  sa 2 para ili 3para tranzistora.
Koja je razlika u zvuku AX11H u odnodu na AX11. Da li je on za razglas?

postoji AX11 sa tri para u izlazu,u najvećoj Miletovoj temi na forumu proban negde u maju-junu prošle godine.
AX11-H nisam čuo,trebalo bi da nema bitne razlike u zvuku iako jeste zamišljen kao glasnija verzija AX11,ali nema klasičan H-step već je bliži G-klasi pošto napon ne prelazi naglim skokom na HV grane već to radi postepenije,što je bolje.
cilj je bio smanjiti grejanje izlaznog stepena,ali se mora imati i trafo sa duplim sekundarima kako bi se dobili HV+ LV+ GND LV- HV-.
takođe, počeo sam i AX20P sa tri izlazna tranzistora,a to je TEF varijanta poznatog AX14 koji je otprilike i započeo najopsirnije Miletove teme Hi fi pojačala od 100W na svim poznatim forumima. AX14 je već poodavno nahvaljen,a AX20P je bio neki logičan naredni korak. TEF bi inače trebala biti brza pojačala...