DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
emiSAr je u pravu,to može da uradi maltene svaki serviser koji ima alat - jedino ako ti je SIM kartica baš od onih prvih serija gde su kontakti širi od sadašnjih nano kartica. ako je tako,onda "naoštri" prvo olovku,a onda i prste...
Moze i kod nas da se zameni bez problema, i nije skupo. Kartica koju sada imam,
ima samo dve dimenzije, i cak nisam ni to izlomio, ostala je u najvecem formatu.
Sada moram da uzmem onu koja moze da se lomi na tri dimenzije. Zvao sa neke
servise i nesto mi ne preporucuju da secem karticu, nego da uzmem novu. Moram
da iskopiram sve kontakte, pa tek onda da idem na zamenu.
I mene muci isti problem od kako su i mene operisali po istom pitanju.

_____________________________________________________________

HMAP, katica je stara sigurno 18-20 godina Smile
(01-15-2022, 11:12 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Mobilini operator hoce samo da mi da novu karticu sa istim brojem,
bez prebacivanja podataka. Ja bih morao da prebacim sve kontakte
pre dobijanja nove kartice jer oni uniste staru.

Prebacis kontakte iz kartice u telefon, a posle kada dobijes novu ako ti je bas zapelo da na kartici budu kontakti sa istog telefona snimis kontakte na novu karticu. Podrazumeva se da u starom telefonu stavljas novu karticu sa pripadajucim adapterom posto je dobijes u velikom formatu perforiranom na manje, ako shvatas sta hocu reci. To secenje koje hoces nije bezazleno i ne mali broj puta se desi da se kartica osteti i ostade ti bez imenika.
ddanijel, to su mi i rekli da lako mogu da unistim karticu pa je necu seckati.
Znam da moram da prebacim kontakte u telefon, pa posle da ih ponovo turim
na karticu. Vec sam poskidao sve slike sa starog telefona na racunar, ali mi je
vec muka od ovog novog androida i to bez kartice. Gofno obicno ...
Nego me izdaje ovaj stari, umrece uskoro, pa sam morao nesto da uzmem ...
A zovu ga "pametni" telefon....Smile
Pametan da ti uvali oglase i ostale gluposti ...
Opasan problem je navika, pogotovu kada ljudi zadju u godine tesko se prilagodjavaju novitetima i spremni su da popljuju i nesto sto realno je daleko od loseg. Mislim ovo bez uvrede, i ja sam donekle rob nekim stvarima koje ne zelim da menjam dok ne "dogori", po sistemu bolje je ovo staro od novog. U stvarnosti je samo nasa lenjost da naucimo nesto novo, pa iako bolje mi cemo to novo da ispljujemo i da kazemo kako nista ne valja. U svakom slucaju pravis dramu gde je nema (opet bez uvrede), kopiranje kontakata nema nikakve veze ni sa androidom i ne znam cime vec je to elementarna stvar koja je radila jos na prvim ericssonima i nokiama. Ako se ne snalazis sa tim androidom mogu da pronadjem negde moju nokia3310 pa da ti pozajmim da iskopiras kontakte sa sim na telefon i natrag na novu sim.
Makar ako vec koristis android znaci da imas i google email i account (jer tesko bez toga ide), samim tim u 2 klika se aktivira sinhronizacija kontakata sa google serverom i kada predjes na novi telefon kada se ulogujes sa istim email accountom on ce sam da povuce bazu i popuni tel imenik, bez da ista moras dodatno da radis, ali podrazumeva se da te kontakte sa sim kartice koje u 2022-oj godini cuvas na sim kartici prebacis na telefon da bi ih isti sihnronizovao sa online backupom. Cuvanje telefonskih kontakata na sim kartici u 2022godini mi ne deluje bas kao pametno resenje po mnogo pitanja, ako nista drugo telefon je stvar koja se lako izgubi i samim tim ode i sim i kontakti na njoj. Znaci jednostavno iz prakticnih razloga nije ok.
Sto se tice ovoga za oglase i slicno, ocito je da ja koristim neki android na kome nisam primetio dati problem ili to oni selektivno ?

(01-15-2022, 11:12 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Mobilini operator hoce samo da mi da novu karticu sa istim brojem,
bez prebacivanja podataka. Ja bih morao da prebacim sve kontakte
pre dobijanja nove kartice jer oni uniste staru.

Kako mislis uniste, fizicki ? Ja sam menjao 2x i oba puta staru ne pipaju, samo bude odjavljena sa mreze, ne moze da se zakaci na gsm ali sama kartica kao i eventualno tel imenik na njoj ostaje netaknut, tako da ti tu nesto nisi lepo razumeo njih oko tog unistenja.
Ja sam seckao sam sim karticu na dimenzije i to nekim jačim makazama, i ne samo sebi već još dve ili tri nije bilo problema. Bitno je da se lepo nacrta gde treba da se seče.
Ljudi, postoje seckalice za kartice. Ništa ne oštećuju. Trebalo bi da ih ima svaki iole ozbiljniji servis.
kome verovati?!
Nemojte meni Big Grin
Tj, moj post čitati uz napomenu ne pokušavajte ovo kod kuće Smile

Nema tu šta da se ošteti ako je čip na kartici adekvatnih dimenzija i ima mesa za seckanje.
Evo linka za usluzno secenje:
http://connectservis.com/cenovnik.html
Niko ne može da garantuje da će kartica raditi posle sećenja. To će ti reći u svakom ozbiljnom servisu.
(01-15-2022, 05:37 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]Nemojte meni Big Grin
Tj, moj post čitati uz napomenu ne pokušavajte ovo kod kuće Smile

Nema tu šta da se ošteti ako je čip na kartici adekvatnih dimenzija i ima mesa za seckanje.

ja sam je sekao običnim makazama i radila je. VIP broj, prepaid.
kao i uvek,žestoko smo sposobni da pomognemo tako da se na kraju ništa ne zna.
hajde da postavimo stvar ovako: svakako je moguće uništiti bilo šta što radi (pa i ne radi) ali - koliko ljudi znate da im je sečenjem uništena sim kartica? ili još bolje,koliko ljudi znate da znaju ljude kojima je sečenjem uništena sim kartica?
...
imam tanjir supe i gladan sam,kako da je pojedem?
neko će reći: "Pa uzmi kašiku!"
drugi će dodati: "Hm,to baš i nije bezbedno..."
treći utvrditi:"Ne da nije bezbedno,već će vam svako ozbiljan reći kako se na taj način može i ugušiti!"
molimlepo,hvalalepo,nemanacemu!
ddanijel, ceo zivot je navika, doduse prolazna. Sve posle nekog vremena prelazi u naviku. I zena mi je postala navika, pa je ipak ne menjam, jer sam se navikao na nju kao i ona na  mene, pa ne menja ni ona mene.  Cool
Sta god vi rekli posle >35 godina zajednickog zivota ljubavi iz mladosti nema vise, ali ona  zna sta meni odgovara, i ja znam sta njoj odgovara i zivimo u jednom mirnom konpromisu i razumevanju jos ovo vremena sto nam je preostalo.
Prema tome, potpuno je tacno da se ljudi u poznim godinama teze prilagodjavaju promenama i da sve vise postaju konformisti, ali to ne daje tebi pravo da me napadas zbog toga.
Mozda tebi izgleda da ja pravim dramu, ali je meni stvarno drama da odem do mob operatora, jer moram da zovem sina da me vozi, posto zbog moje kicme to ne mogu sam, pa da cekam tamo red uz kuknjavu u sebi, uz popijeni rapidol pre toga zbog bolova.
Ili da ti odes ako hoces da mi zamenis karticu.
Sta se tacno desava pri zameni kartice nemam pojma, jer nisam za ovih dvadesetak godina nikada menjao karticu. Mislio sam da se kartica unistava jer mi je to neko rekao, pa se valjda zbog toga javlja strah kod mene.
Sto se seckanja tice, sin mi rece danas da je on sekao negde u servisu svoju karticu koja je takodje bila stara i da nije posle toga radila.
Za kopiranje nema problema, prebacio sam kontakte u telefon koji sada koristim, Samsung S5610, a imam negde i Nokije 3210 i 3310. To su bili fantasticni telefoni, narocito 5110.
Posto sam dosta godina koristio samo stabilni telefon, jer nije ni bilo mobilnih, bekap brojeva sam imao putem plajvaza i telefonskog imenika. Neko vreme sam i mobilne telefone tu upisivao, ali sam prestao, a bogme tu skoro sam i bacio taj bekap.
Pravo da ti kazem iskopirao sam malopre karticu u ovog starca Samsunga, ali mi se bas slosilo dok sam to radio, jer sam obrisao sigurno 8-10 telefona ljudi koji su otisli u moj Nebeski Bend. RIP

Jos da te pitam da mi objasnis sta ce moji kontakti na google serveru.

Prema tome, posto me tako ostrasceno kritikujes, kartica te ceka da mi je zamenis za drugu  Big Grin
BeliNinja, jesi li slusao sta kaze na 5:13. Smile

U svakom slucaju najpametnije je da zamenim karticu, jer mi
ostaju oni ostatci kao adapteri za neki starinski telefon.
Čuo, ali ovo sam odgledao pre ko zna koliko godina i isekao svoju sim karticu koja i danas radi, šta više evo sad ti pišem preko nje jer nemam struju Big Grin
Nisam ja tebe napadao, zao mi je ako si ti to tako shvatio. Nema zasto ja da ti menjam karticu jer nije sporan momenat zamene kartice uopste, sporan je momenat kopiranja kontakata za prebacivanje na novu sim/telefon. Objasnjeno ti je vise puta sa moje strane koje sve opcije imas vezane za kopiranje kontakata. To da li ces ti da prebacis na google server svoje kontakte ili neces, to je isto tvoj izbor. Meni moji kontakti nisu nikakva tajna i ne smatram da je to nesto sto trebam da krijem od google jer nemam nikakve sumnjive kontakte, a kada zamenim aparat imam sinhronizovane sve kontakte automatski bez potrebe da gubim svoje vreme na tu glupost. Cak sta vise sa mojom lepsom polovinom imam sinhronizovane kontakte izmedju nasih telefona jer ni tu nemamo sta da krijemo jedno od drugog. Ono vezano za 35godina braka, ja sam "samo" 25 godina u braku sa mojom lepsom polovinom i ako budemo dosli dotle da zivimo jedno sa drugim samo iz navike sigurno cu se razvesti. Znam da si se salio da ti ja odradim zamenu makar da zivim u BGD iskreno bih te ispostovao, iz Smedereva ne ide da palim auto i vucem se po onoj guzvi, ima sigurno neki drugi kolega forumas blizi.

Inace imam prilicno dobrog drugara koji ni dan danas nema na svom telefonu viber instaliran i najdalji domet mu je sms i skype, razlog je taj sto on ne zeli da kada instalira viber svi njegovi kontakti dobiju info da je on "na viberu" , cak je bio zacudjen da to tako radi. To je drugar koji u vreme winXP je i dalje koristio W95, kada se pojavio W7 presao je na XP, a danas koristi sedmicu. Uvek je razlog jer ovo novo ne radi dobro, a na kraju pre ili kasnije opet dodje na to novo.
Danijele, meni nikada nije palo na pamet da trkeljam zenin telefon, njene poruke ili kontakte. Ni njoj to nije obicaj, i jedno drugom dajemo telefonske brojeve koje smatramo da treba da ima ono drugo. Stvarno nemam pojma zasto bi moji kontakti trebali da budu tamo negde na netu iako nemam nikakve subverzivne kontakte. Tu skoro sam postavio pitanje kako da odradim skidanje slika sa androida, zeninog, i tu je bilo nekih odgovora, verovatno i tvojih. Skinuo sam uspesno sve slike, ali sam se sokirao kada sam ih nasao sve negde tamo na internetu. koji ce qrac to tamo, niko ih nije sam tu turao vec je to odradio android. uostalom, na tim slikama postoji i neka moja poslovna tajna. Vec je bilo price o tome, da niko od nas nista ne radi nedozvoljeno, pa nema opasnosti. Vraga nema opasnosti, dajes potpuno svesno deo svoje slobode i privatnosti nekom u ruke koji ti obeca u uslovima da ce biti dobar i da tvoje podatke nece nikom dati, na majke mi. Kad ono pre neki dan vest da je ne znam koliko miliona ljudi izgubilo tu svoju "privatnost", jer je neko nekom prodao tvoje podatke. O ogranicenjima sloboda upravo sada bozes da cujes iz Australije, gde vlada demokratija kada bi se zezali.
Sto se tice tvoje kritike, grubo zvuci ono "navika", potpuno si u pravu. Hteo sam da kazem nekako drugacije ali je ispalo tako. U svakom sljucaju to nije vise ljubav kao pre 40 godina da te zaboli stomak kada vidis dragu osobu, to je neki drugi vid ljubavi, sigurno visi od tog. Tu je i navika, i potreba, i sreca sa obe strane kada je pored tebe osoba sa kojom si toliko godina. Sto rece jedan moj drug, on pije lek kada mu zenu boli glava. Rolleyes
Bio sam vrlo otvoren i iskren, i mola Ljiki ce mi oprostiti na maloj grubosti, uostalom upravo sam dobio jednu lepo nastruganu jabuku. Heart