DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Hvala!
Naručiću preko KP.
I onako sam sinoć spržio LM2574-5 zato što sam permutovao prima i sekundar pa moram i njega da jurim... Sad
Drustvo, gde moze kod nas da se nabavi neki malo bolji signalni taster-prekidaci za montazu na panel, recimo poput ovoga sa slike:

[attachment=26612]








Ovakvi i slicni nisu nizasta : (, pocnu posle recimo 100-og pritiskanja da brljave ...
Probao sam sve te u klasi <1E, nemaju veze sa zivotom ....

[attachment=26613]
Ako ti nije veliko, pogledaj ovo: http://www.sah.rs/SklopnaTehnika/LA115-C.html
Zalihe iz nekih starih vremena.... kad vazduh bio čist, a sex prljav Smile   i kad se nije štedjelo na materijalu...

[attachment=26614][attachment=26615][attachment=26616][attachment=26617]

Koliko ti treba ?
Vidi kako su ih upakovali!
Skupo izgledaju. Smile
Ti Francuski Secme imaju jedan nezgodan problem, mnogo su slatki i kvalitetni tako da mi zao da ih ugradujem, vidi .. : )

Salim se, treba mi neki izvor kvalitetnih tih prekidaca da mogu da kupim sad i kasnije ako mi zatreba ponovo, to mi je za one moje STM32 male kontrolere.

Precnik rupe do max 12mm, imaju i sa manjim valjda je oko 6-7mm, ti mi jedino fizicki odgovaraju.
Rupa je 9.5mm, a imam ih bar 15-20 kutija... a danas sve ide na enkodere ili touch, tako da ce mi trajati do penzije (sto i nije jako daleko) Smile
Prodajem ih inace za 3KM (1.5 EUR)/kom sto valjda nije puno za ovaj kvalitet.
(05-06-2018, 11:55 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Drustvo, gde moze kod nas da se nabavi neki malo bolji signalni taster-prekidaci za montazu na panel, recimo poput ovoga sa slike:










Ovakvi i slicni nisu nizasta : (, pocnu posle recimo 100-og pritiskanja da brljave ...
Probao sam sve te u klasi <1E, nemaju veze sa zivotom ....
Imam ja par komada, mislim da je poreklo Birklin, e sad, davno bilo...
Pogledaj ponudu Interhit, jako veliki izbor (na papiru to jes' ekranu) raznih tastera i prekidaca. Ima i onih za auto vrata, to bi moralo da trpi cestu (zlo)upotrebu
http://www.interhit.rs/494-tasteri
Nešto mi je nestalo logarotamskih potenciometra pa mi je palo na pamet da iskoristim par linearnih koji su mi preostali.
Ovo su dve Apexove šeme:
[attachment=26624][attachment=26625]
Ovo predpojačalo sa log potom sam već koristio u par navrata i prezadovoljan sam koliko je praktično i korektno.
Nisam pokušavao da napravim simulaciju, ali po vašem mišljenju koje su prednosti a koje mane ovog drugog sa linearnim potenciometrom?
Društvo, da li je beko probao da drajvuje LCD display 3-5", sa punim bojama, pomoću Blue Pill? Hteo sam da napravim mešto kao digitalni foto ram, samo malo specifično...
Gura se to bez problema, verovatno je SPI komunikacija, treba ti SW drajver za to koji obezbeduje nativne funkcije tipa "postavi kurzor", "ucrtaj pixel" itd ...
Sa slikama ce biti malo zaludjice jer moras da radis JPEG dekopresiju, to nisam radio do sad na STM32 ...
Nemaš dovoljno RAM-a za to. Jedino da fotografije idu na SD karticu ili na FLASH a to je opet zezanje.
Radio ja nesto na cortex M4. Ima fina biblioteka od elm chan-a, nesto tiny jpeg ili sl... to staje i na 8bitne AVRove naravno na ustrb brzine dekodovanja. 
Takodje ima i ...nesto kao "stm32 motion project" o5 sa dalekog istoka. Mnogo vise mogucnosti, ali to verovatno nece stati na bluepill. 

Moja iskustva sa stm32f4xx: super zabavno, super vremenski zahtevno za razvoj, super za ucenje i uglavnom (super) beskorisno na kraju...msm znanje ostaje svako to je pozitivno kao i iskustvo da je platforma pogresna za te stvariSmile

Ovo je neka igra od pre par godina, korisceni su delovi koda za jpeg i mp3...

http://www.youtube.com/watch?v=vnWHEwEoOkg
Ili da se ide na nekopresovane tipove slika, sta znam BMP, TIFF i slicno ...
...ili n-ta varijanta: da se trazi ""displej" sa hw podrskom za jpeg dekodovanje, nesto ssd19xx treba pretraziti. Ima tih solomona sa jpeg dekoderom. Nadam se samo da ima povoljih displeja sa tim chipom...
Sad su mi pomešana mišljenja. Big Grin
Da li pokušavati uopšte... Svakako sam mislio da koristim BMP, konverujem sve, mogu i rezoluciju da smanjim pošto to svakako nije velika rezolucija ekrana. Što se memorije tiče, mislio sam da idem na varijantu sa SD karticom, video sam da ima takvih, ne znam koliko bi mi to zakomplikovalo život... Ovo što je yugaja pravio jeste lepo, ali ja sam hteo nešto mnogo jednostavnije, bukvalno slide show, ali moram da proučim koliko bi mi softverski to bilo zahtevno, nemam baš puno vremena. Znam da bi RPi bio idealan za to, ali mi se ne daje u startu 40-50e na to, ideja je da bude jeftino (koliko-toliko)...
Hvala svima u svakom slučaju. Smile
(05-07-2018, 07:27 PM)TDA Wrote: [ -> ]Nešto mi je nestalo logarotamskih potenciometra pa mi je palo na pamet da iskoristim par linearnih koji su mi preostali.
Ovo su dve Apexove šeme:

Ovo predpojačalo sa log potom sam već koristio u par navrata i prezadovoljan sam koliko je praktično i korektno.
Nisam pokušavao da napravim simulaciju, ali po vašem mišljenju koje su prednosti a koje mane ovog drugog sa linearnim potenciometrom?

Pogledaj si malo TU