DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
heh,ne vjerujem nešto da će imati vremena da pregledava vodove - vidjeo si koliko D200 sastavlja istovremeno... ovo sa temom - otvaraj! Smile

sad je sve tu,još samo da kreneš! Smile
Opet ja nešto pitam...
Da li nešto vredi i koliko košta Grundig Oszillograph G10/13Z u odličnom stanju?
Ako je stvarno sve ispravno, ponudi do 50-60 Eura.
Kuciste kao dioda tj. DO-15 samo bez crte za anodu oznaka se slabo vidi ali ja rastumacio kao B3 a ispod bufan...

Da li neko zna koji je deo u pitanju?
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Aca93" data-cid="14462" data-time="1386856750">
Kuciste kao dioda tj. DO-15 samo bez crte za anodu oznaka se slabo vidi ali ja rastumacio kao B3 a ispod bufan...
Da li neko zna koji je deo u pitanju?</blockquote> Diak , DB3 .
Verovatno jeste, hvala!
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Aca93" data-cid="14485" data-time="1386864397">
Verovatno jeste, hvala!</blockquote>U kojem uredjajui je bio, ja sam ih nalazio u stednim sijalicama ?
Neonka, prakticno isto! Wink

Stavili tranzistore za koje ne mogu da nadjem ds, pronadjem raspored stavim jace ali videh ovo i oznaku toliko lose napisali pa pomislio da je kao za tranzistore.

Probao bez menjanja i radi nego me zanimalo sta je...
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Aca93" data-cid="14491" data-time="1386872706">
Neonka, prakticno isto! Wink
Stavili tranzistore za koje ne mogu da nadjem ds, pronadjem raspored stavim jace ali videh ovo i oznaku toliko lose napisali pa pomislio da je kao za tranzistore.
Probao bez menjanja i radi nego me zanimalo sta je...</blockquote> Ja sam iz stedne izvadio elektroniku i stavio u neonku i dan danas radi , nisam tranzistore mijenjao .
Elektronika uglavnom ista (jeftinije) SR13001 pokrecu i stedljive i neonke od 18W...

Dok ima u ponekim (malo boljim i jacim) stedljivim 13003 dok se oni isto stavljaju u (losije) elektronike za neonke od 36W.

Problem je prigusnica(malo namotaja) i start(dok se pali tranzistori su optereceni) zato je bolje 13001 u stedljive 13003 u 18W neonke a u 36W 13005.

SR nema da se nadje ali je to MJE sa drugim rasporedom nozica, u proe najslabiji najskuplji Smile

Necemo vise u off Wink
sad pitanje o pojacalim , ova pojacala sto imaju tranzistor za samo stimanje mirne struje, kada se hladnjak zagrije jako on smanji struju, e sad dokle se moze smanjiti struja i mozeli skroz smanjiti struju i tako spasiti pojacalo ?
taj tranzistor trebao bi da održi mirnu struju što konstantnijom ma kolika temperatura hladnjaka bila. od snage pojačala,njegove klase,veličine hladnjaka i načina strujanja vazduha kroz njega,dubine džepa i ventilisanosti kutije zavisi koliko će se pojačalo grijati. što mu je niža temperatura/bolje hlađenje to će pojačalo živjeti duže.
Da li je neko možda pravio APEX F50?
osim Mileta zbog ne-imanja pločice mislim da ne,bar ga ja nigdje me vidjeh. treba vidjeti pa kojim njegovim pojačalom je slično po šemi pa prilagoditi postojeći nacrt.
Ma nije problem da se pločica nacrta. Zanima me da li je neko uspeo da ga napravi. Kako to uopšte zvuči.
Na nekom forumu sam čitao temu o njemu, ali nažalost nije završeno... Sad
sad sam pogledao preko mobilnog,i koliko sam uspio vidjeti to pojačalo je osim izlaznih tranzistora isto kao fx14 sa prethodne strane apex galerija teme koje koristi plocicu apex ax14 samo obavezno pročitaj tekst uz fx14 jer postoje razlike u vrijednostima komponenti a i morao bi kako mi se čini u vazduhu vezati gejt zaštitne zener diode. ako hoćeš to da izbjegneš docrtaj to u sprintu.
Drugari, da li neko ima service manual za Toshiba SL-55CD stereo sistem, nisam pri racunaru pa ne mogu da nadjem, ako ima negde na netu neka neko okaci. Hvala unapred.
Pozdrav.
<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.electronic-circuitry.com/e/action/ShowInfo.php?classid=82&amp;id=112845'>http://www.electronic-circuitry.com/e/action/ShowInfo.php?classid=82&amp;id=112845</a>
Hvala, ali meni nesto nece da pokrene skidanje. Ako neko uspe da skine nek upload-uje na neki drugi server. Smile

Pozdrav.
Jel zna neko gde u BG mogu da se kupe TRS (3.5mm, stereo) konektori, ženski, za kabl, a da nije isto sr*nje (ali bukvalno) u plastičnom/metalnom/pozlaćenom kućištu? Ovo što sam do sada sretao u prodaji, bilo u metalnom ili plastičnom kućištu je toliko sr*nje da se ne može jednom rečju opisati