DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pa kad vaec ne znam da ti kazem gde da zalemis tu zicu bar da ti pomognem kako da je stegnes mehanicki Smile
Znam ja gde cu da je zalemim, ali mi je frka da ako neko cimne, ne pokida sve. To treba da bude minijaturni uredjaj koji ima zadatak da distribuira stimulacione impulse na vece misice. Moze da bude problem ako je prvi impuls velike amplitude, pacijent cimne nogu ili ruku i pokida zice ako nisu dobro pricvrscene. Razmisnjao sam i da sa unutrasnje strane kutije ubacim i vezicu koja bi udarala u zid pri cimanju zice.
Danas stigli PCB-ovi, sledece nedelje kutijice, pa da vidimo.
Evo i PCB-a u prilogu.
Ma zezam se ja na moj racun.
Ako koristis resenje koje sam ti predlozio ili bar slicno tome obavezno moras da ogranicis hod kabla iz strane kucista, tj. da "simuliras" neku vrstu kablovskog sterzacakao sto je prelozio @gorankg.

Problem sa vezicom je sto kliz duz kabla, mozda ako je zalepis posle stezanja.

Razmisli dobro obzirom da je upotreba kao sto si opisao.
Obično se kabl fiksira unutar kutije tako što se prelomi preko par prepreka (izbočina, useka ili klinova) pa se tako blokira da ne može ni unutra ni napolje.
(04-03-2018, 10:17 PM)TDA Wrote: [ -> ]Obično se kabl fiksira unutar kutije tako što se prelomi preko par prepreka (izbočina, useka ili klinova) pa se tako blokira da ne može ni unutra ni napolje.

Samo ako postoje mesta za tako nesto. Ova kutija uopste nije namenjena tome i nema tih stvari.
Imaš tu dva problema koliko ja vidim. Prvi je čupanje sa štampe, što možeš
bez problema da rešiti plastičnom šelnicom. To drži odlično, probano mnogo puta.
Drugi problem je previjanje kabla. I ako postaviš izolator za trandže, opet imaš
čvrstu ivicu preko koje se savija kabl. Nadam si da si predvideo neku fleksibilnu
žicu. Razmisli da eventulno navučeš neki tanki silikonski bužir na žicu u tom delu.
Što se probe aparata ja sam dobrovoljac. Leva noga je spremna, a može i desna.
Svaka cast Branko.
(04-04-2018, 04:26 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Imaš tu dva problema koliko ja vidim. Prvi je čupanje sa štampe, što možeš
bez problema da rešiti plastičnom šelnicom. To drži odlično, probano mnogo puta.
Drugi problem je previjanje kabla. I ako postaviš izolator za trandže, opet imaš
čvrstu ivicu preko koje se savija kabl. Nadam si da si predvideo neku fleksibilnu
žicu. Razmisli da eventulno navučeš neki tanki silikonski bužir na žicu u tom delu.
Što se probe aparata ja sam dobrovoljac. Leva noga je spremna, a može i desna.

Branko,

hvala puno korisnim informacijama.
Zica je ultra savitljiva. Bas je namenjena za te aplikacija.
Sto se tice testiranja, dogovor je pao. Smile
Branko, postaješ zamorče... Smile
[attachment=26383]
(04-04-2018, 09:36 AM)TDA Wrote: [ -> ]Branko, postaješ zamorče... Smile

Jes, vala. Mada mislim, da ti slika nije baš najbolja. Da budem samokritičan, veći sam ja poprilično od tog zamorca.
Mozemo mi da probamo i sa iglenim elektrodama.
(04-04-2018, 10:01 AM)vojinilic Wrote: [ -> ]Mozemo mi da probamo i sa iglenim elektrodama.

Elektroakumpuktura Big Grin

Nego, hoce li ta spravica-stimulator imati kao sat kais ili ce se drugacije kaciti za odredjeni dio tijela?
Ako ce imati kais, kablice uveszi kroz silikonski buzir, a napolju ih pogodno fiksirati za kais, da opterecenje bude na kaisu?.-

Posto vidim da si "u materiji" -svi stimulatori dosad vidjeni imaju elektrode konektorom vezane za kuciste.-
pOz
(04-04-2018, 10:01 AM)vojinilic Wrote: [ -> ]Mozemo mi da probamo i sa iglenim elektrodama.
Ne bi bilo prvi put, prošao sam par puta EMG

[Image: emg-300x204.jpg]
(04-04-2018, 12:02 PM)branko tod Wrote: [ -> ]
(04-04-2018, 10:01 AM)vojinilic Wrote: [ -> ]Mozemo mi da probamo i sa iglenim elektrodama.
Ne bi bilo prvi put, prošao sam par puta EMG

[Image: emg-300x204.jpg]

Branko,

pa ti si onda stara garda!!! Sa tobom nema zezanja.
(04-04-2018, 11:09 AM)emiSAr Wrote: [ -> ]
(04-04-2018, 10:01 AM)vojinilic Wrote: [ -> ]Mozemo mi da probamo i sa iglenim elektrodama.

Elektroakumpuktura Big Grin

Nego, hoce li ta spravica-stimulator imati kao sat kais ili ce se drugacije kaciti za odredjeni dio tijela?
Ako ce imati kais, kablice uveszi kroz silikonski buzir, a napolju ih pogodno fiksirati za kais, da opterecenje bude na kaisu?.-

Posto vidim da si "u materiji" -svi stimulatori dosad vidjeni imaju elektrode konektorom vezane za kuciste.-
pOz

Emisar, hvala na predlozima.
Ovaj uredjaj nece imati narukvicu kao sat, vec klip za povezivanje na kais, a kais ce biti povezan na veliki misic, kao sto je kvadriceps na butini. Ovaj uredjaj nije stimulator. On se povezuje na stimulator, koji sam napravio prosle godine (ima negde i fotografije na forumu). Sada je napravljena nova generacija. Problem sa standardnom elektricnom stimulacijom je taj da kod dugotrajne stimulacije velikih misica dolazi do zamora istog. Taj zamor cak brzo nastupa, jer kod tih pacijenata mozak nema kontrolu nad misicem i ne moze da kompenzuje nastali zamor. Da bi se vreme provedeno u fazi nezamora produzilo, onda se koristi tzv. distribuirana stimulacija, koja deli jednu elektrodu na 4 i onda se umesto jednog impulsa na jednoj elektrodi salju 4 koji su vremenski pemereni jedan za drugim. Ovaj uredjaj ima bas taj zadstak, tj. da distribuira impulse i cilju smanjrnja zamora.
Zgodna varijanta za ucvrscivanje kablica je kroz dodatnu jednu ili dve rupice na PCB koje stoje uz ivicu, kroz to se prvo provuce pa se zaletuje.
Za uvodnike stari problem, mora to negde da ima, plasticari koji imaju masine to sigurno prave i mozda imaju gotove alate.
Ako ne nadjes, malo parce termoskupljajuceg buzira i ovo sa ucvrscivanjem i to moze potpuno da resi problem. Nasilno kidanje zice ne moze ni jedan uvodnik da resi, pricamo o razumnoj upotrebi.
vojinilic
Imaš li nekih saznanja o smanjenju bola koji izaziva trigeminus?

Miki, mislim da oni uvodni koje sam zakačio gore odgovaraju prilično. 100 kom 2,5 $
(04-04-2018, 01:20 PM)branko tod Wrote: [ -> ]vojinilic
Imaš li nekih saznanja o smanjenju bola koji izaziva trigeminus?

Miki, mislim da oni uvodni koje sam zakačio gore odgovaraju prilično. 100 kom 2,5 $

Da moze, i buzir preko i provljacenje kroz PCB, pa da vidim kako ce da pokidate ; )
Preko kojeg programa mogu pokrenuti ovaj modul, a da koristim sa usb to lpt kablom jer nemam lpt kabal, mach3 sam pokušavao ali nisam uspjeo, a poslije sam na nekom forumu pročitao da je to ne moguće za mach3?

[Image: 5-axis-cnc-breakout-board-interface-mach...0x1000.JPG]