DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ako moze neko da mi objasni...
Malo pre sam se zezao sa trafoom koji je izvadjen iz technics-a sa naponima 2x26v.
Povezem na ispravljac i dobijem +72VDC !!!
POmislim kineski unimer se nesto mnogo zaracunao ili sam ja nisam pogodio masu, iskljucim iz mreze trafo, ponovo upalim unimer-trafo, promenim mesta merenja kad ono 143VDC!
I onda je bilo BUM. Vaistinu
Odose kondenzatori od 63V, sva sreca bili su u kutijici pa mi nisu usterali oci.
POsle toga iscupam namotaje iz isprvljaca premerim ponovo napone = 2x26VAC Trt Milojka
I sad mi nista nije jasno Blush
(07-22-2014, 11:00 PM)buca33 Wrote: [ -> ]Ako moze neko da mi objasni...
Malo pre sam se zezao sa trafoom koji je izvadjen iz technics-a sa naponima 2x26v.
Povezem na ispravljac i dobijem +72VDC !!!
POmislim kineski unimer se nesto mnogo zaracunao ili sam ja nisam pogodio masu, iskljucim iz mreze trafo, ponovo upalim unimer-trafo, promenim mesta merenja kad ono 143VDC!
I onda je bilo BUM. Vaistinu
Odose kondenzatori od 63V, sva sreca bili su u kutijici pa mi nisu usterali oci.
POsle toga iscupam namotaje iz isprvljaca premerim ponovo napone = 2x26VAC Trt Milojka
I sad mi nista nije jasno Blush

Kraljevski si nekako uspeo da napraviš naponski dubler.

Jesu li posebno dva namotaja po 26V (4 žice) ili sa zajedničkim srednjim krajem (3 žice)?
Trafo je sa srednjim izvodom.
Proveri koliko meri unimer na nekom poznatom ac i dc naponu, mozda je stvarno lose izmerio...
Ma unimer nije lose izmerio, elkosi su to dokazali.
Sad se nesto mislim,mozda sam napravio dubled tako sto sam srednji izvod povezao na grec, a jedan od izvoda na masu. Jel moguce tako da se napravi dubler?
Mozda je izmerio lose ac napon...
Može li nečemu da posluži ATMEL 548?
Si siguran da je to prava oznaka Smile
Sta pise u sledecem redu?
SOIC-8 kuciste?
ATMEL548
24C32AN
Kao i sto sam predpostavio, EEPROM, 32kilo bita tj 4kilobajta.
To je uvek korisno, mala memorica za kontrolere koji nemaju u sebi poseban EEPROM (na stranu ona koja sluzi za programsku memoriju, ima posebna memorija za podatke)

Inace oznaka je 24C32AN, ono ostalo su nebitne oznake Wink
Ok. Imam ih na nekim oslabelim WiFi karticama pa da znam da ih ne bacam.
Nemoj da bacas ...
Evo skoro smo Macola i ja bas imali frku da nam je zafalio neki EEPROM (sad nije frka, reseno) jer STM32 Discovery (ARMv7) nema u sebi EEPROM memoriju za korisnicke podatke a hteli smo da izbegnemo externi EEPROM pa "kao" da koristimo postojecu programsku memoriju ali to nam je takakv haos napravilo i izgubili silno vreme ...
Posle turili tako neki mali EEPROM isto iskopan sa neke furde i super je radilo.
Inace npr programska memorija kod ovog STM32 ima specificiranih 10.000 puta ciklusa upisa/brisanja dok recimo ovi mali "pravi" EEPROM imaju od 100.000 do 1.000.000 puta!
OK. Poslaću ti desetak tih kartica pa ih sam skidaj ako imaš duvaljku. Ako nemaš mogu i ja da ti ih poskidam.
Buco 33,

Da ne čeprkam sada po dokumentaciji, nađi šemu od nekog ATX napajanja i pogledaj kako se prebacuje jednim jumperom na 110VAC (formira se doubler napona) i shvatićeš šta si uradio.

Tamo ti je lepo nacrtano sve to, da ne crtam bez veze.

Pozz
Hvala na sugestiji.
Nasao sam semu,a nadam se i da sam je dobro shvatio i odlicno demonstrirao Big Grin
Nadam se da neko nece da napravi istu gresku kao ja.

Evo sema.
[Image: atxps.png]
Malo skuplji način učenja, ali zato vrlo efikasan i garantovano se pamti :-)
Ako je neko naručivao stranice za pojačalo sa otvorima za ventilaciju, kod koga i koliko je platio ako nije tajna? Smile
Ja sam za Bato MM radio kod www.wj.rs...
Prezadovoljan sam. Dostavio sam im materijal i nacrt u Auto CAD-u a može i sa njihovim materijalom.
Izrada proreza na donjoj i gornjoj stranici me je izašlo 14e.
-ali su table table bile tvoje ako se ne varam?
Da.