DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Meni liči na 1n4148, takve imam u SMD izvedbi.
1N4148 Smile
Hvala, drugari!

Sutra menjam, sad jedva gledam.

Pozdrav!
Nema nikakve veze sa elektronikom, ali mi treba:

[Image: 36382.jpg]

Dimenzija je 11.3x4mm. Bilo ih je isljučivo u Uradi sam, ali zbog korone nema
trenutno uvoza. Odgovara samo od 4mm, a ne i od 6mm. Ima li neko stotinak
komada?

[attachment=33890]
L 4mm, B 11,3 mm
(07-31-2020, 09:12 PM)milepa. Wrote: [ -> ]Koja bi ovo bila dioda u SMD kućištu?

Koju TH bih mogao uzeti kao zamenu?
to je zastitna dioda na ventilatoru, moze i bilo koja jaca od 1n4148, sta je pri ruci
Municiju za heftalicu ja sam poručivao iz Vranja, firma se zvala SIK (Srpska Industrija Klamerica), ne znam da li još postoje, nešto im sajt ne radi, mada izlazi i neka facebook stranica, ali to nemam pa ne mogu da proverim. Najmanja jedinica za porudžbinu bila je 5000 kom.(jedna kutijica) i pre par godina koštala je 150-160 din.(konkretno dimenzija 13 x 4mm).
(08-01-2020, 06:37 PM)Jevrem Wrote: [ -> ]to je zastitna dioda na ventilatoru, moze i bilo koja jaca od 1n4148, sta je pri ruci

Hvala, Jevreme, tako sam i mislio, ali rekoh bolje da pitam.
(08-01-2020, 05:18 PM)nik Wrote: [ -> ]'Okov' (bivsi 'Merkur' B.Kosa) https://www.okov.rs/sr/alati/rucni-alat/...01-stanley
Hvala ti, ujutro pravac Okov.
Nik, i ovo piše:
Proizvod trenutno nije dostupan za poručivanje.

Dobro je da sam pogledao još jednom pre polaska
I meni promaklo, em mu miša. Izgleda KoroLa sve poremetiLa. Ja u Uradi Sam nisam našao drvenu okruglu šipku 10mm (za tiplove) već sam morao da kupim gotove tiplove po 4 puta većoj ceni.
Onlajn radnje svuda ih ima, npr Bosch:
https://www.gama-alati.rs/bosch-spajalic...00291.html
https://www.odigledolokomotive.rs/proizv...kom-bosch/

Ali koja prodavnica od cigli i maltera, to ne se znae ...
Moraću da ih naručim on lineeeeee
Imam nekoliko ovih IC-a za koje neznam zasto sam ih nabavljao.(Svasta nadjoh po ne cesto otvaranim ladicama)

[Image: 1421b.jpg]

Ne mogu nigde da nadjem datasheet za njega, jedino sto sam saznao je na ovom sajtu da je to neki watches IC.
Da neko mozda nema neki info o ovome IC-u?
(08-12-2020, 12:23 AM)YuMERA Wrote: [ -> ]Imam nekoliko ovih IC-a za koje neznam zasto sam ih nabavljao.(Svasta nadjoh po ne cesto otvaranim ladicama)

[Image: 1421b.jpg]

Ne mogu nigde da nadjem datasheet za njega, jedino sto sam saznao je na ovom sajtu da je to neki watches IC.
Da neko mozda nema neki info o ovome IC-u?
Koriste se u Iskrinim i Theben  uklopnim satovima .
Thx za info. Znači matoro IC kolo pa nema datasheet za njega ili je namenski pravljeno za neke potrebe i dokumentacija nije publikovana.?
Jedino ne mogu da se setim odakle meni to...
Ljudi, da li ima nekoga od naših oko Aranđelovca da popravlja televizore za novce.
Krepalo osvetljenje drugaru u vikendici, a on sedi tamo sa ženom i taštom pa mu
je tv jedini spas ... Javite da donese tv na rehabilitaciju
Gledam kod domacih prodavaca kondenzator 330uF 400V i u Specifikaciji vidim podatak "Radni vek" (uokvireno crveno na slici) i pise da je za dati kondezator taj radnio vek 2000h. Sta to tacno znaci?

[Image: Kondenzator]
Znači da pri nazivnom naponu i maksimalnoj temperaturi taj kond može da izdrži 2000 sati, nakon toga mijenjanje.
(08-17-2020, 06:22 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Znači da pri nazivnom naponu i maksimalnoj temperaturi taj kond može da izdrži 2000 sati, nakon toga mijenjanje.

Thx za info. To sam predpostavio ali nisam nikad obracao paznju na tu vrednost u specifikacij a ucini mi se nesto malo. Smile
To je minimalni očekivani radni vek kondenzatora na nekoj određenoj temperaturi, ta temperatura obično piše u datasheet, ali najčešće se gleda maksimalna temperatura, u ovom slučaju 85 stepeni:
http://www.samwha.com/electric/product/list_pdf2/HC.pdf

Ono što je bitno je da se radni vek kondenzatora praktično duplira na svakih 10 stepeni pada radne temperature, i to odokativno može da se proračuna pomoću formule:
[attachment=33986]

Tako da ako tempratura okoline nije 85 stepeni, može on da radi mnogo mnogo duže. Smile
Npr. ako usvojimo da je tempratura okoline nekih 45 stepeni, radni vek poraste na 32000h. Smile
Zbog toga je dobro kupovati kondenzatore koji su namenjeni za 105 stepeni, pošto ako dva kondenzatora imaju isti radni vek na 85 i 105 stepeni, to znači da će ovaj koji je namenjen za maksimalnu temperaturu od 105 stepeni imati mnogo duži radni vek na manjoj temperaturi.