DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pitanje, da li neko ima preporuku za dobar USISIVAČ, nabavljiv u našim lancima trgovine, Metro, Gigatron, Tehnomania i slično : )

Imam prost zahtev, da nema kese za zamenu i da radi tako da kada se uključi da ne rasipa predhodnu skupljenu prašinu kao što većina usisivača to radi (da se oseti u vazduhu ta prašina a nisam još krenuo da usisavam" ) ...

Sa nekim vodenim filterima nešto tako ...
Ja sam imao ovakav, samo malo stariji model, i generalno je dobar usisivač, nije bilo problema sa izbacivanjem prašine:
https://www.eponuda.com/usisivaci/samsun...ena-182196

Od održavanja ima samo posudu, i s vremena na vreme da se opere filter...

Sad imam https://www.interprom-bosch.rs/proizvod/...i-usisivac

Skup jeste, ali prezadovoljan kako usisava... Baterija se puni od 0 do 100 za 45-60min, traje nekih pola sata, što je i više nego dovoljno za jedno usisavanje, dobar i za auto, krevete itd. Smile
Predloženi Samsung ne bih preporučio, takav stariji model imam. Jeste da ima perive filtere kao i filter na izlazu ali sve jedno se oseti prašina, mirisi na izlazu. Od snage izduvavanja poklopac zadnjeg filtera iskače iz zatvorenog pložaja. Radije neki usisivač sa vodenim filterom.
Ja nisam imao takvih problema, ali eto... Smile
Mozemo da izdvojimo ovo pisanje oko usisivača u neku novu temu, ima da se piše oko toga ...
Evo na primer ovde ima nekih preporuka i komentara:
https://forum.benchmark.rs/threads/prepo...ac.481505/
Usisivaci sa vodenim filterom su sr*je. Svaki put
pranje usisivaca, vc solje, ruku. Odvratno ...
Pranje posude usisivača sledi i kod ovih 'vortex' bez kese. Pražnjenje posude isto problem za sebe, pa ona (ne)diht guma na telu makine stvrdne pa tu duva i puni se prašinom itd. Smile
kad čovek sve prođe,često shvati da je kesa - keva!
Da ako je papirna, možeš uvek da kupiš kvalitetnu i da posle godinu-dve kroz kupovinu kesa ne platiš još jedan-dva usisivača.
Isto ti dođe i sa novim baterijskim - kad dođe vreme zamene baterije, lakše je kupiti novi. A da je zgodno bez kabla, zgodno je.
(02-13-2022, 02:20 PM)nik Wrote: [ -> ]Pranje posude usisivača sledi i kod ovih 'vortex' bez kese. Pražnjenje posude isto problem za sebe, pa ona (ne)diht guma na telu makine stvrdne pa tu duva i puni se prašinom itd. Smile

Tako je, ali ne mora da se pere/prazni nakon svakog korišćenja, dok ako voda i prljavština ostanu u ovim vodenim, ono se praktično ubuđa. Smile

Quote:    Isto ti dođe i sa novim baterijskim - kad dođe vreme zamene baterije, lakše je kupiti novi. A da je zgodno bez kabla, zgodno je.

Bosch serije kao ovaj moj koristi istu bateriju kao i hobi verzija aku alata, tak oda nije problem zamena baterije. Smile Kad je bio problem kupiti još koji komad alata. Big Grin


EDIT: Moji roditelji imaju vodeni, ne znam tačan model, ali mene najviše odbija ta činjenica da je neophodno pranje nakon svakog korišćenja, a prilično je glomazan i težak...
Dobar usisivac ima 1200 do 1500 vati. Da vidim koji bateriski ima tu snagu.
Dobri usisivaci imaju dva odvojena vazdusna puta. Jedan je put vazduha koji
usisava otpad i ide direktno napolje posle filtera i njega stvara centrifugalna
turbina, dok se drugi put pravi ventilatorom na drugom kraju motora i on se
koristi samo za njegovo hladjenje. Ovi drugi sa jednim putem vazduha se
hlade vazduhom koji usisava prasinu, i deo prasine se lepi na motor i pali na
njemu. Da znate da ne postoji ni jedan usisivac koji odvaja 100% prasine.
Usisivaci koji imaju mogucnost usisavanja tecnosti imaju dva puta vazduha.
U Borci postoji radnja koja pravi kese za sve tipove usisivaca, koje su odlicne
i koje stvarno nisu skupe. Ja tamo kupujem kese.
Od ka dsam presao na vodeni, ne pada mi na pamet da ikada koristim usisivac sa kesom.
Posle usisavanja samo prospes prljavu vodu (ja za to imam slivnik u dvoristu, ne moram da prljam WC solju ali mislim da ni to nije neki problem), plaknes malo
posudu po jakim mlazom vode i gotovo. Jedina "mana" koju mu ja nalazim, ne sme da se prevrne.
Kärcher je keva za sve usisivače.

Trenutno imam WD4.
Kesa traje nekoliko meseci sa svakodnevnim usisavanjem po kući, ne izbacuje ni malo prašine, razbija kako vuče.
(02-13-2022, 12:48 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Pitanje, da li neko ima preporuku za dobar USISIVAČ, nabavljiv u našim lancima trgovine, Metro, Gigatron, Tehnomania i slično : )

Imam prost zahtev, da nema kese za zamenu i da radi tako da kada se uključi da ne rasipa predhodnu skupljenu prašinu kao što većina usisivača to radi (da se oseti u vazduhu ta prašina a nisam još krenuo da usisavam" ) ...

Sa nekim vodenim filterima nešto tako ...

Za te neke preduslove, hepa filter.
Inace bez kese, da valja, kosta solidno
https://www.studiosm.rs/usisivaci-sa-posudom

Na poslu rade karceri, i 3 i 4, perfektno, sa relativno skupim kesama, ali su odlicni. Ja koristim Samsung sa komandom snage u rucici, da se ne otimam kada docepa nesto. Kese i filteri mi nisu problem.
Ono sto je meni postalo prioritet je da usisivac-motor moze duze da radi od dozvoljenih 15 min, problem je sto su motori ukljesteni u plastikama a nekima je i nosac lezaja plastican, ako se pregreju izvitopere nosace.

Da dodam i ovo cudo za razmisljanje
https://gigatron.rs/usisivaci/miele-usis...dog-240849
Keva za sve usisivace je Conti 1600!!! Cool
Taj Kacher lici na njega, jer je mladji brat moga Contija.
Imao je platneni filter, ali sam ga preradio na kesu. Mislim
da je kesa 200-250 dinara kod proizvodjaca u Borci, i ima
sigurno 10 litara.
I tvoj i moj su usisivaci sa dva vazdusna puta.
Na kraju se svede na to da je najbolji onaj kom se lako menjaju lezajevi na motoru Big Grin
Na moj sam menjo ceo motor, kosto je kao jedan jeftiniji usisivac.
Auuu koliko stručnjaka za usisivač lepteyebo Big Grin

Inače, i mene zanimaju iskustva jer gospođa i ja imamo alergije na svašta a živimo u strogom centru i prašina je nenormalna...

Ovi vodeni mi deluju super za tu priču, ali mnogi nas odvaraćaju sa raznim obrazloženjima....
(02-13-2022, 05:02 PM)Macola Wrote: [ -> ]Kärcher je keva za sve usisivače.

Trenutno imam WD4.
Kesa traje nekoliko meseci sa svakodnevnim usisavanjem po kući, ne izbacuje ni malo prašine, razbija kako vuče.

Nekim slučajem sam radio na Kärcher-ovom informacionom sistemu, hmm, dobri su momci, trenutno u tranziciji sa Excel tabela na malo ozbiljniji sistem sa bazama podataka gde im naše ekipe prave potreban software, uglavnom u domenu logistike oko delova i magacina, gomile delova za razne njihove sprave i stanja u raznim magacinima i tome slično.

Kada vidm da je neki proizvod izložen na primer u Metro-ovoj prodaji, znam da ta firma mora da ima ozbiljan ugovor sa Metro-om za prodaju gde moraju da garantuju dostupnost nekih količina u odredjenom periodu šta god da prodaju, makar to bile i kese za usisivače koje su baš izložene pored usisivača, tako da je to "ozbiljno" na nivou Bosch-a konkurencije koji je 2-3x skuplji ...

Moraću da uzmem Kärcher, uvrediće se kolege Smile