DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Ljudi, gde je najpovoljnije kupovati elektrolite?
Comet i Kelco u poslednje vreme nešto štucaju sa lagerom a meni je potrebno da završim par započetih projekata.
Glupo mi je da stavljam sve i svašta u Bato MM i Dude LME49810 + EF.
Ima neki lik na Kupujemprodajem dobre elektrolite po OK ceni.
Ne znam sad napamet gde/sta, potrazi malo, videces bas upadljiv oglas, ima 15-20 nekih razlicitih modela.
silken
sa elektrolitima je bas snabdeven
ostalo...i ne bas
Big Grin
Hvala!
Koje od ovih da ubacim u Bato MM?

[attachment=7616:IMG_20140304_215701_844.jpg]
Sva cetiri Smile
Ma mnogo...
2 mi trebaju za nešto drugo. Pitam koji su bolji...
Zašto su neki kondenzatori istog kapaciteta i napona a razlikuju se u veličini?
Ne prave ih isti Kinezi. Nekima je manji a nekima veći.... Big Grin Big Grin Big Grin
Ahahaha Big Grin
Jamicon bi trebali da su nesto bolji jer postoji dokumentacija za njih.
http://www.schukat.com/schukat/pdf.nsf/index/6C29C5DFDB3AC702C125722E00518611/$file/LP.pdf

Ovi CapCon su klon CapXon-a i ne mogu da nadjem niti sajt niti dokumentaicju a cim to nema kvalitet i perfomanse su pod velikim znakom pitanja ...
Upravo tako nije svima isti Big Grin
Verovatno je razlika u dielektriku i dielektricnoj konstanti...
Zna li neko gde u Beogradu mogu naći izolovane RCA konektore za šasiju a da nisu skupi ko oni u Kanibalu?
Našao u uPrincu duplo jeftinije... Smile
provjeri i comet za svaki slučaj.
Već uzo u uPrincezi.
Nisu mogli za me za*ebu za količinu pošto sam uzeo po jedan. Big Grin Big Grin Big Grin
ha ha hahahahaha hahaha haahahahaa! Big Grin Big Grin Big Grin im´o si sreće! Big Grin
Pitanje : Ako neko moze da mi kaze.. recimo @Macola , dali moze da se koristi feritni trafo kao izlazni u Lampaska pojacala i kako ? jer je i tu niza frekvencija pa valjda bi trebalo da se konvertira audio signal na vecu frekvenciju kako bi se dovelo do reagovanja trafa ..ne verujem da je ovako nesto neko probao jer se ovo uopste ne ni spominje kao izvodljivo ..odavno sam razmisljao na ovu temu pa evo sad mi se pogodila situacija da pitam ..
Ne moze ferit tu nikako, mora klasican transformat, nazalost ...

Ako ti je poenta da imas "lampaski zvuk", to je vec nesto drugo Smile To moze na nekoliko nacina da se uradi, npr stavis malecki trafo na ulaz u tranzistorski Class AB i D pojacavac i to mu dodje slicno Smile

Izlazni trafo kod lampaskog pojacavaca prvenstveno sluzi za transformaciju impedance a posledicno zbog velikog broja navoja i parazitivne kapavitivnosti "boji" malo zvuk pa to sve zajedno ima taj "shmek".
Kada bi postojali zvucnici impedance od nekoliko kiloohm nebi ni trebao trafo i prakticno bi se takav amp cuo kao i svaki drugi sa tranzistorima ili IC!

Nemam nikakav lampaski AMP kod sebe ali bi to bilo interesantno da se uradi prenosna karakteristika i merenje distorzije (testovi sa zvucnim karticama) i tehnicki bi moglo da se napravi jedan IC pre-amp koji moze da "simulira" tu boju Wink
Opet spominjem ovaj fenomenalni Kemper, on nesto tako slicno radi, "kopira boju" mada vise bi bilo "krade boju" Smile
http://www.youtube.com/watch?v=sZWMzwwsVe0&noredirect=1
BTW: Kojem god gitaristi da sam ovo pokazao, odlepili su, u fazonu su da rasprodaju sve svoje pojacavace i pedale i kupe ovo.
Tj tacnije bi bilo ovako, prvo kupe ovo cudo, onda "iskopiraju boju" svog starog amp-a sa starim pedalam pa tek onda prodaju stare sprave Smile
Mnogi gitaristi su radili testiranje originalnog pojacivaca i ovog sa "kloniranom bojom" i svi su rekli da to zvuci bar 98% isto!
Da to mi je jasno za simulacije, nesto kao kod gitarskih procesora gde ima takve simulacije na razlicne kabinete..primar klasicnog izlaznog trafoa je negde 3.5K..normalno lampe daju malu struju pa mora veliki trafo sa sto deblijom zicom da se dobije ta vrednost u primar, a i u sek dali na 4 ili 8 R sve jedno ..imam nekoliko lampaska pojacalo izradjeno jasni su mi neke stvari ali strasno me ovo zanimalo sto sam pitao .. ali to je to .. mora znaci gvozdje..inace sve vrste tipova pojacala uporedjivao sam sa lampase u funkciji kao gitarska i nista .. lampas i dalje pobedjuje ..poima nemam kako bi se pokazao na instrumente ali u neki Radio Amater casopis i 70-i neke, testirali si Fender..na mernih instrumenata to je bilo haos , ali za slusanje gitare i takve stvari bombona..vidim ovde po netu ultralinearni spoj gde su dobili dosta ciste rezultate..u kombinaciji su bile neke izlazne KT88 u Push-Pull..a sa 4 x EL34 u paraleli Push-Pull sa trafoa izlazna preko 20cm2 i anodni napon od oko 660V negativan (bias) -60V moze fino da se dobije snaga od oko 70W RMS sto je prilicno ok ..pricam maksimalno sredjeno i sa sto manjim izoblicenjem..u svakom slucaju elemente za Lampase kod nas su u totalni deficit tako da .. onako samo pricam ..Smile