DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Lenji su ti ventili (oko 100 -150mS vreme dejstva pilota i izvršioca). Zadovoljava obična kontradioda jer struja u špulni čak i sa kontradiodom opadne relativno brzo.
Miki,
Evo ti podaci koje sam malopre merio na Festo ventilu:
http://www.ebay.ca/itm/Festo-2187-MSG-24...1356771051
(baš je u pitanju ista špulna MSG-24)

R= 48 Ohm
L ( bez kotve ) = 36mH
L ( Sa kotvom) = 230mH

Pozz
(12-06-2017, 05:18 PM)Macola Wrote: [ -> ]Lenji su ti ventili (oko 100 -150mS vreme dejstva pilota i izvršioca). Zadovoljava obična kontradioda jer struja u špulni čak i sa kontradiodom opadne relativno brzo.

Hmm, to ce da ispadnu neki kOhm u Gejtu i mozda jos dodatni C preko Gejta da bi ublazio tranziciju koju mogu da ostvare TLP250 i MOS-FET, mnogo su oni brzi za to, samo bi mi pravili probleme sa tako brzom tranziscijom, treba "usporiti" na optimalnu vrednost naravno zrtvujuci pri tome discipaciju sto nije strasno jer je trazeni duty > 1:100 ... 1:10^5
Postavio citavih 47nF paralelno sa gejtom i source i to je napravilo rise time oko 1.7us bez overshot ... to je predobro za taj ventil Wink

PS: Prvi put sad probao prakticno sto sam pazario polovan Iskra Decade Capacitor MA 2402, krk-krk-krk e to je ta vrednost : )
Da li se moze zanemariti razlicita vrednost merene diode kod trofaznog greca. Drugar merio ovo ali zajsta nemam pojma posto se to nalazi u nekom 7.5KW napajanju ima li veze zbog snage.
Da li neko koristi Phyton da mi nesto iskompajlira?
(12-07-2017, 07:29 PM)Omegakg Wrote: [ -> ]Da li se moze zanemariti razlicita vrednost merene diode kod trofaznog greca. Drugar merio ovo ali zajsta nemam pojma posto se to nalazi u nekom 7.5KW napajanju ima li veze zbog snage.

Na slici su brojevi bez nule ispred, jer kada proveravaš diodu sa unimerom na diodnom testu
broj koji dobijaš je u formatu 0,xxx V odnosno prikazan je pad napona ( diode forward voltage ).

Male razlike u padu napona su sasvim normalna pojava jer za proizvodnju grečeva proizvodjači ne uparuju diode.

Pozz
(12-07-2017, 07:36 PM)vojinilic Wrote: [ -> ]Da li neko koristi Phyton da mi nesto iskompajlira?

Da li mislis na Python? Posalji mi na email sta ti je potrebno i za koju platformu.
@vojinilic
@1van
pisite otvoreno (recimo ovde) nema potrebe za tajnoscu?
nisam siguran da sam razumeo pitanje
@Ubledeli nema tajnosti, samo ne vidim zasto bi kacio izvorni kod na forum (u temi sve i svasta).
(12-07-2017, 08:57 PM)Ubledeli Wrote: [ -> ]@vojinilic
@1van
pisite otvoreno (recimo ovde) nema potrebe za tajnoscu?
nisam siguran da sam razumeo pitanje

Sta je ovde tajno? Lepo sam pitao da li neko moze da mi prekompajlira program.
nisam razumeo pitanje, odnosno nije mi jasno kako koristite python da prekompajlirate neki izvorni kod i u sta ga kompajlirate,
(s obzirom da se python kod ne kompajlira nego interpretira), zato sam trazio pojasnjenje, i predlozio da prikazete proces ovde
tajnost se odnosila na 1van-ov predlog da sve ide preko privatnih poruka
@1van, predlog je i bio da se okaci ovde zato sto nije sustina u kodu samom, i ok je da ga postovi ''pregaze''
OK, @Ubledeli hvala na pojasnjenju.

Python kod takodje moze da se i kompajlira u izvrsne fajlove tj bytecode (.pyc, .pyo, .exe). Ovo se obicno radi da bi se smanjila velicina izvrsnog fajla ili da bi se ubrzalo izvrsavanje. Na Windows sistemima, kao sto je sada primer kod @vojinilic ovo je obicno najbezbolnija opcija za manje iskusne korisnike da ne moraju da se petljaju sa dodatnim biblioteka i sl.
(12-07-2017, 07:52 PM)Želja Wrote: [ -> ]
(12-07-2017, 07:29 PM)Omegakg Wrote: [ -> ]Da li se moze zanemariti razlicita vrednost merene diode kod trofaznog greca. Drugar merio ovo ali zajsta nemam pojma posto se to nalazi u nekom 7.5KW napajanju ima li veze zbog snage.

Na slici su brojevi bez nule ispred, jer kada proveravaš diodu sa unimerom na diodnom testu
broj koji dobijaš je u formatu 0,xxx V odnosno prikazan je pad napona ( diode forward voltage ).

Male razlike u padu napona su sasvim normalna pojava jer za proizvodnju grečeva proizvodjači ne uparuju diode.

Pozz

Hvala, znam znam da je napon poluprovodnika, nisam ja merio ni pisao poslao mi sliku. Nisam znao da li eventualno moze biti problema posto je za vecu snagu. Ok hvala Zelja.
(12-07-2017, 09:32 PM)Ubledeli Wrote: [ -> ]nisam razumeo pitanje, odnosno nije mi jasno kako koristite python da prekompajlirate neki izvorni kod i u sta ga kompajlirate,
(s obzirom da se python kod ne kompajlira nego interpretira), zato sam trazio pojasnjenje, i predlozio da prikazete proces ovde
tajnost se odnosila na 1van-ov predlog da sve ide preko privatnih poruka
@1van, predlog je i bio da se okaci ovde zato sto nije sustina u kodu samom, i ok je da ga postovi ''pregaze''

Nisam programer, pa ne znam kako radi Python, niti me interesuje.
Ko od domaćih trgovaca radi sa ARROW electronic ?
@1van, hvala tebi na pojasnjenju!
.pyc jeste kompajlirana varijanta .py fajla, ali mi nije jasno sta bi radio sa tim kad opet moras da pokrenes na isti nacin kao i .py file (kroz interpreter)
naravno .pyc fajlovi nastaju pri prvom normalnom izvrsavanju fajla

.exe objasnjava sve, ali sam na postojanje istog potpuno zaboravio Big Grin

hvala jos jednom obojici na razjasnjenju 'misterije'
(12-07-2017, 09:53 PM)Želja Wrote: [ -> ]Ko od domaćih trgovaca radi sa ARROW electronic ?

Zeki,

probaj Comet iz BG-a. Oni rade sve zivo.
Ljudi, koje ispitne kablove koristite za multimetar? Cini mi se da sve sto kupim traje sve krace i krace. Jeste da ih bas i ne koristim mnogo i da kupujem obicne kineske ali bi zato bar trebalo da traju.
Ili mozda neka diy polu vecna varijanta Smile ?
Imas i gvozdjari Car u centru solidne pipalice za male pare.