DIY Electronic projects

Full Version: Da ne otvaram novu temu, par pitanja...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Jedno pitanje za višu silu na forumu. Koliki je kapacitet inboxa? Trenutačno imam nekih 50tak poruka u njemu i kaže da mi je 100% pun, nekako mi je to čudno da može samo tako malo poruka da stane u inbox.
(04-02-2018, 09:59 AM)branko tod Wrote: [ -> ]NAPOMENA: Kalove uplesti kao mekšu kiku. Fleksibilniji su. Probano mnogo puta. Manje pucaju.

Pletenica za zvucnike moze da nam bude referentni provodnik za imunost na vibracije Smile
Sta ona jadna istrpi svaka joj cast.
(04-02-2018, 05:29 AM)enaB Wrote: [ -> ]Jel znate za nekoga u BG, a moze i dalje, da pravi transformatore i da to radi dobro? Obicne EI, male snage

Mogu sutra pozvati mog "viklera", preporučio mi je par puta nekog lika koj je samo radi trafoe, e sada dal samo mota ili i pravi videćeno.
(04-02-2018, 10:32 AM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Jedno pitanje za višu silu na forumu. Koliki je kapacitet inboxa? Trenutačno imam nekih 50tak poruka u njemu i kaže da mi je 100% pun, nekako mi je to čudno da može samo tako malo poruka da stane u inbox.

Računa se i dolazno i odlazno kao i korpa koju povemenio moraš isprazniti
(04-02-2018, 07:12 AM)Gosha Wrote: [ -> ]
(04-02-2018, 05:29 AM)enaB Wrote: [ -> ]Jel znate za nekoga u BG, a moze i dalje, da pravi transformatore i da to radi dobro? Obicne EI, male snage

http://www.stf.rs/

Ja ih kontaktirao pre neki dan, oni mi kažu od njih direktno mogu da poručim samo kao pravno lice?
@deksi
Pitao sam ako neko zna ovako, ne moras da se raspitujes. Hvala u svakom slucaju!
(04-02-2018, 10:32 AM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Jedno pitanje za višu silu na forumu. Koliki je kapacitet inboxa? Trenutačno imam nekih 50tak poruka u njemu i kaže da mi je 100% pun, nekako mi je to čudno da može samo tako malo poruka da stane u inbox.

Ne mogu da se setim koliko sam podesio.
Mislim da nije ispod 200, ili je možda ograničeno prostorom...
Probaj da isprazniš Trash Can.
Ma sve ok, nisam znao da je i outbox uključen u ovu jednadžbu jer mi je on pun kao čep dok trash can držim uvijek praznim.
Drustvo, da li postoje gumene uvodnice za zice 0,25mm2 do 0,5mm2?
Hvala
Možda da ih ubaciš u termo bužir?
(04-03-2018, 08:08 PM)TDA Wrote: [ -> ]Možda da ih ubaciš u termo bužir?

Zica treba da viri iz kutijice. Brine me da se cimanjem te zice ona ne pocupa, pa sam mislio da uvodnicu, ali nisam nasao. Sve ideje su dobrodosle
Možda da probaš sa ovim stezačima stim da žicu na mestu uvoda pojačaš nekom gumom ili termo bužirom. Ovo zato što ja nisam nigde video toliko uzan uvodnik. Pogledaj ove stezače:

http://www.mgelectronic.rs/pvc-prstenovi
(04-03-2018, 08:50 PM)gorankg Wrote: [ -> ]Možda da probaš sa ovim stezačima stim da žicu na mestu uvoda pojačaš nekom gumom ili termo bužirom. Ovo zato što ja nisam nigde video toliko uzan uvodnik. Pogledaj ove stezače:

http://www.mgelectronic.rs/pvc-prstenovi

To sam video. Problem je sto je kutijica vrlo mala. Velicine rucnog sata.
A zasto ne ubacis izolator za vijak kojim se stezu tranzistoru na hladnjak?
Zalepis za kuciste.
(04-03-2018, 08:19 PM)vojinilic Wrote: [ -> ]
(04-03-2018, 08:08 PM)TDA Wrote: [ -> ]Možda da ih ubaciš u termo bužir?

Zica treba da viri iz kutijice. Brine me da se cimanjem te zice ona ne pocupa, pa sam mislio da uvodnicu, ali nisam nasao. Sve ideje su dobrodosle

M12 metricka uvodnica stegnuta do kraja drzi PF zicu 0.75mm2. Nije daleko od toga sto ti treba, jedino je malo budzasto.
Mislim da lako mozes na mesto gde steze guma da nabacis neki manji gumeni prsten.
Vlajko, jes da su su mu sve ideje dobrodosle ali tesko da ovo moze na kutijicu od rucnog sata Big Grin
Rucnog sata? Nisam upratio, bar ne u ovoj temi... da je za kutijicu od rucnog sata Smile

Edit Vojin bio brzi Smile
(04-03-2018, 09:04 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]A zasto ne ubacis izolator za vijak kojim se stezu tranzistoru na hladnjak?
Zalepis za kuciste.

Odlicna ideja. Nije mi ni palo na pamet. Hvala