DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Zasta ce mi?
Pa de te lakše prepoznamo u gomili... Vaistinu
Simpatična ti ona slika uz flajku piva. Smile
Ova vise odgovara... divljak se dokopao kompjutera.....
Hahahaha!
Ajd nek ti bude.... Smile
na susretu u KG nije se mogla dobiti potpuno jasna slika o kvalitetu uređaja koji su tamo bili prvenstveno zbog prostora. izvor(a) je bi(l)o,pojačala takođe a ni zvučnici nisu bili loši ali je prostor bio akustički ne tako sjajan. akustika nas nije poslužila u najsjajnijem izdanju pa se samim tim i theta nije mogla jasno istaknuti svojim kvalitetom. mi smo se opet odlično i ugodno proveli a tako bi bilo u svakoj drugoj situaciji sa onakvim društvom Smile
.
pored toga,drago je to što ste uspjeli naći adekvatno okruženje za thetu kako uređajima tako i prostorom,i iskreno jos mi je draže što se ona tako dobro pokazala! vidim da se Macola još jednom pokazao kao veliki prijatelj i čovjek. sve su to lijepe vijesti koje meni lično stvarno mnogo znače.
.
avatar vam potvrđuje onaj komentar u dobrodošlici Roko-u! Wink Smile Big Grin
Ma ja sam uvek dosledan.... avatar je pravi!

Cekam i da vidim da li ce Macola nesto napisati, a da li je i kakav lik i domacin.... saznace svako ko sa njim bude imao posla. Zahvalnost njemu iz sve snage!
THETA radi više nego odlično. Sjajna mašina je u pitanju.

Pozdrav svima
Bravo Boro!
Još kad uskoro Bora uđe i u digitalne vode sa mikrokontrolerima, pa to će tek biti prava stvar Smile Samo napred...

Drago mi je da ljudi sa ovog foruma prave izvanredne "mašine".

Inače, slažem se sa HMAP-om da za naredno druženje moraćemo malo više da se fokusiramo na akustiku ambijenta, možda će biti dovoljno samo da se reorganizuje postavka. Stručna ekipa će doneti, siguran sam, pametnu odliku šta i kako Smile
(05-25-2014, 08:52 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ].
avatar vam potvrđuje onaj komentar u dobrodošlici Roko-u! Wink Smile Big Grin

...eto...nisam ni stigao a već identifikacijaRolleyesBig Grin

HomeMade, di ima takvih avatara, 'oću i ja jedanBig Grin

(05-25-2014, 07:51 PM)boraomega Wrote: [ -> ]Da budem iskren, danas sam i ja THETU prvi put cuo u okruzenju ovako visoke klase tj. sa ovakvim izvorom zvuka i ovakvim zvucnicima. Bio sam siguran da je dobro pojacalo ali nisam znao gde su stvarne granice.


Zoki je nosio Thetu prošle godine na TF u Šibenik, također vrlo kvalitetno okruženje (nosio je skoro cijeli svoj sustav), i to je radilo izvrsno. Slušao sam kod njega obje verzije i ova sad nova radi vrhunski, mora se priznati. Znaš kad ja, koji uvijek imam nešto reći, nisam imao zamjerkiBig Grin

[Image: file.php?id=5005]

[Image: file.php?id=5004]
E mašala ako je i tebi nešto uspelo zapušiti usta! Big Grin
Relay-Based Floating Point Square Root Calculator

Masina za racunanje kvadratnog korena sa pokretnim zarezom realizovana sa relejnom logikom!

Uh sto dobra forica za brzi prototyping Smile … Mala "pcb" ostrvca gde se letuju zajednicke tacke … A i kutija od vitroplasta je odlicna ...

[attachment=8116]

http://aa7ee.wordpress.com/2013/10/19/th...ansceiver/
(05-26-2014, 11:01 PM)mikikg Wrote: [ -> ]Relay-Based Floating Point Square Root Calculator

Masina za racunanje kvadratnog korena sa pokretnim zarezom realizovana sa relejnom logikom!

Zadivljujuce!!! A ja mislio da ja imam dobro kefalo....
(05-27-2014, 09:02 AM)boraomega Wrote: [ -> ]Zadivljujuce!!! A ja mislio da ja imam dobro kefalo....

Hehe, a jel' znate sta mu je ono motorce-tockic sto se okrece?

Clock generator Smile
(05-27-2014, 09:15 AM)mikikg Wrote: [ -> ]
(05-27-2014, 09:02 AM)boraomega Wrote: [ -> ]Zadivljujuce!!! A ja mislio da ja imam dobro kefalo....

Hehe, a jel' znate sta mu je ono motorce-tockic sto se okrece?

Clock generator Smile

I to prilicno stabilan clock, ako je sinhrono motorce u pitanju.

Inace vrlo zanimljiva naprava samo sto je neko morao imati bas puno slobodnog v remena za ovakvu igracku. Rele je prekidacki element a to je osnovni element digitalne elektronike. Dva releja vezana na red daju "I" kolo sa dva ulaza, ako se vezu paralelno eto ga "ILI" kolo, mirni kontakt se koristi kao invertor itd....
(05-27-2014, 09:15 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Hehe, a jel' znate sta mu je ono motorce-tockic sto se okrece?

Clock generator Smile

0,1ppm ... pretpostavljam?! Wink
http://www.youtube.com/watch?v=FI6UYCKQRfU

Izgleda da ni kisa vise ne kruzi oko Kragujevca
Izgleda, juce bilo bas gusto, jedva sam stigao kuci sa posla ... Cak je proglasena vanredna situacija ...
(05-27-2014, 10:39 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Izgleda, juce bilo bas gusto, jedva sam stigao kuci sa posla ... Cak je proglasena vanredna situacija ...

Ako treba neka pomoc?
Ma kakva pomoc ali hvala na ponudi Wink.
To je ulica za koju je nas dozivotni gradonacelnik priznao da je lose uradena i rekao da mora opet da se radi. I naravno nije je uradio. Ona i jos par ulica u centru su manje/vise uvek ovakve kada pada jaka kisa. Nije to nista neobicno ali sada u ovoj situaciji deluje katastrofalno.
Ima poplavljenih delova naselja ali je to smesno u odnosu na druge gradove.
A da je padalo jeste. Ja izletim da pokrivam kola kada je poceo grad ali ne stignem da zakopcam suskavac (mada mi ni to ne bi pomoglo Smile ). Bio sam mokar do gole koze za 10 sekundi Smile.

E da, kako da trazimo pomoc od drzave ako nismo proglasili vanrednu situaciju Smile Smile.