DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Treba mi savet gde se parkirati u BG kod Torlaka? Necu u CG, uzimam vakcine za alergiju a ne salju leti zbog vrucine. Bio sam pre par godina i jedva sam se parkirao kada nigde nikog nije bilo. Sada su ogromne guzve zbog testiranja na koronu pa ne verujem da je lakse naci parking Smile.

Taj deo BG-a ne znam, neka sporedna ulica ili nesto slicno mi treba. Da ne provedem sat vremena trazeci parking a na Torlaku imam 20 min posla.
Nemaš puno izbora, osim da se parkiraš negde malo dalje pa peške ili prevozom do instituta. Ne znam kakva je situacija sa parkingom u naselju Kumodraž 2, verovatno nikakva jer je blizu. Obično uvek ima mesta za parkiranje u naselju Stepa Stepanović, pa par stanica autobusom 25 do okretnice. Znači mislim na legalno parkiranje na parking mestu, ne na divlje po ulicama, trotoarima ili zelenim površinama gde rizikuješ kaznu.
Ako ideš ulicom Vojvode Stepe na oko 300 pre instituta levo ide nizbrdo
baš velika ulica. Tu bi sigurno našao mesto. Pre instituta sa desne strane
uz ogradu ide ulica u veliko naselje gde češ sigurno naći mestio (valjda).
Pa to je strašno kakva je gužva, valjda nećeš da i ti čekaš isto kao i ovi na test:

Tu na okretnici busa 25 ima parking, ali to je verovatno sve puno. Nizbrdo nema mesta za legalno parkiranje, osim u naselju Kumodraž 2, a sa drugre strane pored i iza Farmaceutskog je neuređeno naselje bez trotoara gde verovatno nema parkinga, ili je puno kola od ovih što čekaju na red. Nisam odavno tu prolazio, ali verujem da je haos totalni, pogotovu što sad i za Crnu Goru treba test.
Hvala ljudi. Branko, za te 2 ulice sam i ja pomislio kada sam gledao kartu. Vidim da tu ima i nekih parkinga ali ko zna kakvo je sada stanje.

Inace, nemam nameru a ni potrebu da cekam red sa svim ovim ljudima. Ja idem za sasvim drugu stvar i cisto sumnjam da ce tu biti jos neko zbog toga. Javim se na prijavnici i on me posalje (prosli put me i odveo) gde treba.

Posto radim po smenama mislio sam da na brzinu sam odem i zavrsim posao. Ovako ce to izgleda biti porodicni izlet jer mi je najlakse da lepsu polovinu ostavim na ulazu da zavrsi posao a ja cu se sa kolima nekako snaci.
Uzbrdo imaš dva tri bircuza baš zgodnih za čekanje Smile
Da li po zakonu neki nas (domaci) forum ima pravo da pri registraciji od novih clanova trazi mail sa imenom i prezimenom?
Ne verujem da je zakon definisan na tom nivou Smile
Upišeš neko sasvim obično ime i prezime tipa: Petar Petrović, a ukoliko ti se mail hostuje na džemi, uz korisničko ime dodaš i dodatak tipa: zare+dodatak@džemo Smile
Nemoj samo Petar Petrović, da te ne bi Johnny Štulić tužio radi korištenja njegovog pseudonima. Big Grin Big Grin
Ma najlakse je staviti neko lazno ime. Ne radi se o tome. Nego stalno se prica o zastiti licnih podataka, da se pazi sta se i gde ostavlja od podataka na netu a kreten trazi ime i prezime koje mu uopste nisu potrebni. Prvi put uopste i cujem da je za registraciju na nekom forumu potrebno ime i prezime.
@branko
ocigledno je gora situacija sa skolom
u slucaju dece, broj je ogranicen na jednu generaciju.
ako pretpostavimo da je kolko tolko merodavan tj reprezentativan, dolazimo lako do pola miliona ljudi kojima se mozak ispira
na kraju tretmana, zavrse sa ispranim mozgom ili traumama. svakako dobiju i diplomu da su sada sposobni i spremni za farmu zadrugu ili neki reality show

broj prijavljenih za zadrugu je sigurno manji od broja onih koji to konuzmiraju, ali to bi takodje bio dobar podatak
u krajnjoj liniji ovi ljudi se svojevoljno prijavljuju za ucestvovanje u programu, pa i nije na nama da ih spasavamo
Nije na nama da njih spašavamo, već da sebe spašavamo. Ako 60.000
uglavnom mladih ljudi smatra da im je spas da uđu u zadrugu, a još toliko
uglavnom mladih ljudi smatra da im je spas da zapali preko grane teško
smo na...ali
MicroCap Spice program za simulaciju el. kola, do skoro 4500$ za jednu licencu, od skoro besplatan.

Evo linka ako nekoga zanima: LINK
Danas mi stigao Wireless Charger pa me zanima dali on zrači po štetu za ljudsko zdravlje?
Uzeo sam ovaj najkvalitetniji po pitanju omjera best buy....a na poledjini ništa manje nego Made In China.

Takodjer bih skrenuo pažnju kad naručujete preko ebaya uzmite free posting od SpeedPAK jer paket mi je stigao za 2 i pol tjedna.
@ronovar 'štetu za ljudsko zdravlje'
lekovit je verovatno, imaju ih u banjama
(09-15-2020, 12:23 PM)ronovar Wrote: [ -> ]Danas mi stigao Wireless Charger pa me zanima dali on zrači po štetu za ljudsko zdravlje?
Uzeo sam ovaj najkvalitetniji po pitanju omjera best buy....a na poledjini ništa manje nego Made In China.

Takodjer bih skrenuo pažnju kad naručujete preko ebaya uzmite free posting od SpeedPAK jer paket mi je stigao za 2 i pol tjedna.

za to "made in PEOPLE REPUBLIC OF CHINA" smo već navikli a i tek ćemo. što se tiče wireless charger kontam da ne leči,ali ni da ne šteti nešto mnogo jer su u pitanju dva namotaja žice (jedan na poleđini mobilnog a drugi na površini bž-punjača) i da se radi o sklapanju malog transformatora koji radi na nekoj frekvenciji ali tek kad se poprilično precizno usklade po vertikali, horizontali i osi jedan u odnosu na drugi. samim tim zračenje nastaje ali kontam laički da je ipak sprega uskog pojasa i širine,tj relativno bezopasna. ne plašim se da koristim isti,mada mi žica i dalje daje brže punjenje.