DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Evo nesto za one (kao sto sam i sam) kojima kad nesto leme dim obavezno ide direktno u nos ili u oci...



I ako slicnih resenja ima ovaj mi se ucinio elgantan za izradu pogotovo za one koji imaju ili imaju pristup laser kuterima...

Ovde je LINK ka celom postupku izrade...
U vranju negde imam ovakav uredjaj fabricki i mislim da sam ga veoma jeftino kupio.
U kratkim crtama:
-plasticna kutija
-zastitne mrezice
-ventilator
-baterija 9V
-prekidac

Wink
Primer 1


Primer 2


Za aliexpress ovo je skupo Big Grin
Mislim da sam ja taj baterijski platio oko 10-15e Wink
Napravite sami fume extractor. Uzmite ventilator od nekog starog računara, neki ispravljač jer je glupo trošiti
baterije i ovakav filter: https://www.aliexpress.com/item/Differen...autifyAB=0


Evo ga jedno super rešenje 24

Da li neko zna gde ima da se kupe ovakvi bitovi ili ključevi sa drškom?

[Image: s-l225.jpg]
Unior, Metabo, Bosch, u recimo Metalflexu, ili lošiji Womax ili Lux tool u Woby house...
ili KP oglasi
(05-29-2018, 05:42 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Unior, Metabo, Bosch, u recimo Metalflexu, ili lošiji Womax ili Lux tool u Woby house...
ili KP oglasi
Bocko, druže, pogledaj dobro sliku. Cool


[Image: s-l225.jpg]

Da ne naručujem iz Kine, i da ne čekam mesec dana.
https://www.aliexpress.com/item/5-Point-...P5EALw_wcB
Malo specifičan ključ. Ima na oglasu, pogledaj.
UH, daleko. Ali obećava, jer ako ima i u BiH, ima negde i u Srbiji.
Verovatno da ima, pitanje je kako je kršteno kod nas.
Nisu to više specijalni ključevi, u malo bolje opremljenim radnjama ćeš sigurno naći torx sa rupom, kao što @Bocko kaže gdje ima Unior naći ćeš i to, zavisi kakav kvalitet tražiš, u onim kineskim mini setovima sa šarafcigerom sa promjenjljivim bitovima imaju ti torx bitovi u setu.
Makso, to nije običan torx. To je pentax, 5 point star! Ima pet, a ne šest obodnih zubića.
Tražio sam u Wobiju i na Kaleniću, ali me svi gledaju belo. Naručio sam malopre iz Kine.
ali će to stići tek za tri četiri nedelje. A ja bih da završim popravku dotle.
Onda jedini način ti preostaje da žrtvuješ jedan obični šarafciger sa brušenjem da sjedne u glavu šarafa, ja sam tako uspjevao dok nisam prikupio alat, jedino ako nije dobro stegnuto ili nepristupačno.?
(05-30-2018, 12:02 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Makso, to nije običan torx. To je pentax, 5 point star! Ima pet, a ne šest obodnih zubića.
Tražio sam u Wobiju i na Kaleniću, ali me svi gledaju belo. Naručio sam malopre iz Kine.
ali će to stići tek za tri četiri nedelje. A ja bih da završim popravku dotle.

Ja imam jedan takav koji mi služi za neke kamere.
Koja ti dimenzija treba?
(05-29-2018, 01:38 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Napravite sami fume extractor. Uzmite ventilator od nekog starog računara, neki ispravljač jer je glupo trošiti
baterije

Ne bih se slozio sa tobom jer je ventilator na 5V i baterija je trajala dugo pored toga sto imas konektor za spoljno napajanje adapterom.
Postoje i punjive baterije i punjaci za punjive baterije Big Grin
Evo moj punjac IBG Trepca radi 20 i kusur godina bez problema samo menjam baterije kada dotraju.
Iskren da budem nedostaju mi njihove baterije one zute AA i male AAA pa i kocke od 9V njihove su bile zakon.
Evo punjaca[url=https://www.kupindo.com/Baterije-i-punjaci/24993421_Uniset-punjac-Trepca-IBG][/url]
Pozdrav
(05-30-2018, 08:00 AM)TDA Wrote: [ -> ]Ja imam jedan takav koji mi služi za neke kamere.
Koja ti dimenzija treba?
Bm li ga. Verovatno T20, malo je ozbiljniji od ovih sasvim malih.
(05-30-2018, 12:02 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Makso, to nije običan torx. To je pentax, 5 point star! Ima pet, a ne šest obodnih zubića.
Tražio sam u Wobiju i na Kaleniću, ali me svi gledaju belo. Naručio sam malopre iz Kine.
ali će to stići tek za tri četiri nedelje. A ja bih da završim popravku dotle.

Ja te se danas setio, gledao sam u Metal Flex-u i Uradi Sam.
Nema ...

Pozz
Imam inbuse i torx bitove s rupom, ali ovo cudo ima pet krakova, za razliku od torx koji ima sest krakova.
Do sada ih nisam vidio. Jeli to nesto na "mazgi"?
@Bocko, oni sa KP se ne broje.-
pOz
(05-30-2018, 02:37 PM)emiSAr Wrote: [ -> ]Imam inbuse i torx bitove s rupom, ali ovo cudo ima pet krakova, za razliku od torx koji ima sest krakova.
Do sada ih nisam vidio. Jeli to nesto na "mazgi"?
@Bocko, oni sa KP se ne broje.-
pOz

Nije za mazgu, već za leatherman wave.

[attachment=26806]
Branko, to bi trebalo da imaju automehaničari, pa se malko poslužiš...