DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Glasanje za najboljeg svih vremena u tenisu. Ocekivano, zaostajemo...
https://ph.news.yahoo.com/yahoo-poll-phi...48476.html
Kao da je to glasanje važno. Pa čak i oni koji ga ne vole i glasaju za druge tenisere, vrlo dobro znaju da je NOVAK br.1 Smile
Cool

[Image: attachment.php?aid=36014]
Nisam mogao ni pretpostaviti da jedna, ne mogu reci obicna, viljuska ima ovoliko zahtevan proces izrade.

Oni to rade primitivno, puno ručnog rada, šetanja, prenošenja ...
https://www.youtube.com/watch?v=lNF3D57kp98
(06-18-2021, 11:40 AM)NIXIE Wrote: [ -> ]Oni to rade primitivno, puno ručnog rada, šetanja, prenošenja ...

Dobro na ovom tvom videu, koliko vidim, masina samo savija vec pripremljenu viljusku...
Nisam dobro video.  Big Grin
Evo ga malo bolji video, ni ovo nije full automatizovano. Ne mogu da nađem  na youtube, a siguran sam da postoje potpuno automatske linije. Ubaciš traku lima ispada gotova viljuška.
https://www.youtube.com/watch?v=r0ZXcfrUzGo
Onaj prvi se i prodaje kao potpuno "handmade", verovatno je i cena kikiriki
(06-18-2021, 12:37 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]

Od 8-20. sekunde odličan primer Reverse Recovery efekta kod dioda...
[Image: 1488363059_015.jpg]


Kakvi ludaci  24 strasno  Big Grin
I mi smo bili takvi ludaci pre....45 godina, auto limar nam davao karbida za 24. Decembar pa sve do pravoslavne Nove godine, sve limenke od boje smo ispucali, do kraja se ogrebali na vojnom otpadu za mesingane topovske čaure i nastavili sa detonacijama...
A svi bili garavi kao rudari ili odžačari... Smile
Još čuvam grumen, kojim sam pucao pre neku godinu , čisto da pokažem deci, da nekad nije trebalo petardi i pištolja, da bi se pucalo... Dovoljna nam je bila limenka Nes kafe sa njenim plastičnim poklopcem... Tu godinu sam napunio i par džakova za smeće od 60 litara acetilenom, pa na bašti, ceo komšiluk je znao, svima sam stresao prašinu sa prozora Smile
Kako su lepo letele konzerve pre > 55 godina. Samo, kakva Nes konzerva.
Obicna od graska, pa ekserom probijes dno da tu upalis, a konzervu ulepis
blatom za zemlju naopacke, pre toga turis malo karbida i vode ... i bum.
A to sa kesama je jezivo, naime pocetkom devedesetih klinci su punili sa
butanom najlonske kese, vezivali ih kanapom koji su koristili kao fitilj, pa
onda to ubacivali u ulaze po N.Bg. Posledice su bile jezive, cak i izbijena
vrata, a usred noci.
Ko zna mozda je iza toga stajala interfonska mafija ...
do 1991 smo slavili kako Bocko reče od pečenja pečenice kod komšije Hrvata pa sve do iza pravoslavnog Božića,i baš karabitom. koristili smo konzerve za auto-boje,uglavljivali ih između dve tarabe i zezali se do iza ponoći redovno. suv sneg je škripao ispod nogu,ali je bilo lako naći čep u belom snegu... a onda je Bog odlučio da se preseli u neke druge krajeve.
sad mi sve ovo probudilo želju da klincima oko nove godine pokažem kako se to nekad radilo, siguran sam da bi im bilo interesantno iako je ovaj stariji već zašao u pubertet 😀 po pitanju nekih stvari,mi muškarci nikad ne odrastemo u potpunosti 🤪😀😀😀
He he Big Grin  izgleda smo svi imali taj period u detinjstvu gde smo radili ovakve i slicne stvari  Rolleyes

Kad kazem "Ludaci" mislim na ove sto pucaju karbitom iz pobogu cisterni a pogotovo mislim na one , na  1:40 u videu sto ga potpalise u dnevnoj sobi  107

Inace i u mom detinjstvu je bilo ovoga , moj kum je secam se pucao karbitom i odatle mi to poznato (nikad dosta konzervi ) 
 
Drugar je punio fosforom od sibica neki gvozd sa rupom ... pa se u tu rupu stavi sraf i onda bijes cekicem dok ne rokne ... posle ti treba drugi sraf  Tongue

Ja sam kupovao pakovanja onih trouglastih najjeftinijih petardi , pa sam od celog pakovanja pravio jednu u tubi od vitamina c  Big Grin  to je ozbiljno rokalo !!!

Dobijem dzeparac za uzinu i umesto da kupim da jedem ja kupim kutiju tih petardi zbog baruta i fitilja  15 da bi posle podne pukno jednom ljucki  24

I eto ... sad sam ja naso tu nesto da trucam  Big Grin
😀😀😀 rekoh,ja - mi muški starimo,ali ne odrastamo!
pa valjda je tako i lepše,zar ne? 🤪🤣🤪
(06-20-2021, 03:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]😀😀😀 rekoh,ja - mi muški starimo,ali ne odrastamo!
pa valjda je tako i lepše,zar ne? 🤪🤣🤪

Smile He he evo jedan leteci dekica  Big Grin cist primer u njegovim godinama  77


(06-20-2021, 02:51 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]He he Big Grin  izgleda smo svi imali taj period u detinjstvu gde smo radili ovakve i slicne stvari  Rolleyes

Drugar je punio fosforom od sibica neki gvozd sa rupom ... pa se u tu rupu stavi sraf i onda bijes cekicem dok ne rokne ... posle ti treba drugi sraf  Tongue

Osvezio si mi secanje. Mi smo to isto radili, ali smo koristili one rucke od mehanizma
za zatvaranje prozora sa oprugom. U osnovnoj skoli kada sam ja posao vise ih nije bilo,
jer su matoriji poskidali pa smo ih skidali po kuci. Zaradio sam i batine zbog toga, ali se
lepo pucalo kada se napuni sibicama.  Smile

Jedva nadjoh sliku na netu, toga nema vise:

[Image: Mehanizme-vrata-i-prozora-drvo-popravka.jpeg]