DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Nešto sam tumbao moju zaostavštinu iz prethodnih života, i nađem "starež" tešku 36 godina:
Ko "pamti" toliko duuugo unazad, ZNA, kolika relikvija su bili RIM electronic katalozi- nije bilo Neta!Big Grin
[attachment=10269]
[attachment=10270]
[attachment=10271]
Lični rad, rapidograf 0,7mm, punjen pozitiv lakom iz Radio kluba! Ih! Samo prekirnerišem sa pausa tačke za bušenje, pa iz ruke crtanje!
Pa u ferihlorid... I zaštita kalafonium u alkoholu, i danas "drži"
A bušenje: motor od starog "Melodija" gramofona, gde burgiju 0,8 drži redna klema direktno na osovini... Heber Proxon, i ostale biakse...Blush

I, naravno, ulaz je obeležen sa E, od eingang, jer je i RIM electronic bio na nemačkom!

Macola, kako ti se čini "rutiranje" i mase od klinca od 15 godina? Smile

Nešto malko i ja da pokažem od TDA! Cool

Zaostalo još paar komada TDA2020 iz onog vremena, udarali (niške) zvučnike sa celih 20W, zaštićeni interno od kratkog spoja i preopterećenja, na 180*C mutirali sami sebe! U ona vremena!
ja i "mali" k´o nas dvojica! Smile

[attachment=10295][attachment=10296]
Joj! Sad će Makso sa svisne što je tvoj veći.... Big Grin
Koliko troši na 100 km ?Big Grin
Gledam ja i čini mi se poznat mi čovek. Smile
(10-07-2014, 05:06 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Nešto sam tumbao moju zaostavštinu iz prethodnih života, i nađem "starež" tešku 36 godina:
Ko "pamti" toliko duuugo unazad, ZNA, kolika relikvija su bili RIM electronic katalozi- nije bilo Neta!Big Grin
Haha Bocko. Bas si mi probudio neke stare uspomene.
Evo ga i kod mene jedan primerak cuvenog kataloga koji ima 1288 strana i koji je kap sto kazes relikvija za ono vreme.
Prvi put sam se sreo sa ovim katalogom negde pocetkom osamdesetih a isti je bio iz 1978.
Imao sam srecu da licno posetim cuvenu robnu kucu (kao i cuvenu ulicu u Minhenu Schillerstrasse u kojoj je bilo puno prodavnica elektronskih komponenti) negde krajem osamdesetih prosloga veka. To je za mene bio dozivljaj koji se tesko moze opisati.
Na zalost cuveni RIM je propao. Nije se prilagodio novom vremenu. Ostali su katalozi na kojima je vec debeo sloj prasine.
[attachment=10297]
[attachment=10298]
Imam i ja negde caletov katalog RIM Minhen s pocetka 70-tih, ali nikako da to sada nadjem. Sad
He he, potražicu i ja svoj komad, rimljani moji dragi.

Nov, zajednički, rimljanski pozdrav kada napravimo nešto da radi: Betriebsfertig!

:-)
(10-09-2014, 11:16 PM)azecevic Wrote: [ -> ]Imam i ja negde caletov katalog RIM Minhen s pocetka 70-tih, ali nikako da to sada nadjem. Sad

Jao, tamo sam kupio svoj prvi osciloskop, tamo devedesetih... Smile
(10-09-2014, 06:22 PM)TDA Wrote: [ -> ]Joj! Sad će Makso sa svisne što je tvoj veći.... Big Grin

A joj da mi je samo sjesti u njega... Big Grin
Unutra je kao garsonjerica. Moram nekad da napravim par slika pa da okačim...
Malo zezanja oko pitanja o posedovanju RIM kataloga: jel ti tu rim? :-)
Pitao bih vas iskusne vec duze vrijeme trazim mikrokontroler platformu koja bi se bazirala na javascriptu...dakle nasao sam na ovo:

http://www.espruino.com/

Cijena mu je $39.90 i radi se preko javascripta, ima i graficki ide za drag and drop komandama. Mene zanima dali postoji koji mikokontroler koji kada se pokrene u njemu bootloader da se podigne web browser pa se onda moze preko javascripte i html koda i cssa direktno programirati gui i funkcije i to prikazati na nekvom lcdu u boji (ne oni 16x1, 16x2) nego oni displeyi sto su u mobitelu...imam doma za arduino sa touch screenom ali vise mi lezi javascript a i na netu ima puno vise primjera za javasctipt i html...mozda pitam glupost ali interesira dali je ko od proizvodjaca to napravio...bavim se profi razvojem iptv platforme (iptv panel, restreamer, encoder itd) pa sam mislio preko mikokontrolera uraditi nekvi projekt mjeraca polja za DVB-T zemaljske antene, a i ESR meter...dakle funkcije bi napisao u javascriptu, GUI u HTML/CSS i onda bi klikom preko touch screena poziviao preko GUI elemenata javascript funkcije.

Dakle jeli ko narucio taj modul i jeli to ima dosta snage...posto je javasctipt dosta HW zahtjevan pa se na nekvim uredjajima sporo izvrsava...takodejer dali ima mogucnost da se u mikokontroler ucita jQuery ili bootstrap library posto su oni puno brzi od javascripta, manje se pise koda i puno se brze kod izvrsava.

Radio sam prije sa FastAVR pa onda sa wavrasm...ali javascript mi nekako najbolje lezi.
pa to je to, nema nekih alternativa, vecina je u C-u i prilicno su slabi hardverski, nesto jace iz ARM familije a da opet nije preskupo:
https://www.olimex.com/Products/OLinuXin...e-hardware
ali to vise nije ono sto si trazio nego samostalan komp
Ok...sada sam malo surfao i naletio na ovo $99 USD je a cini mi se puno jaci HW dosad sto sam vidio pogledaj koliko memorije ima..Smile

https://www.trycelery.com/shop/TEC
rusi poodavno to smislili,prvo špijunirali američkog predsednika a zatim i svog...
[Image: attachment.php?aid=10333]

Izasao nov album od Pink Floyd - Endless River !!!
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Endless_River
(10-13-2014, 01:22 PM)11277 Wrote: [ -> ]rusi poodavno to smislili,prvo špijunirali američkog predsednika a zatim i svog...

Ha ha, gledam noćas neki film "Svetilište". Neka limunada od filma tipa CIA špijuni i slično tome.

Dvoje nekih aktera koji beže, stalno nađu ljudi iz neke agencije, i onda on njoj uzme pištolj i kaže: "daj da pogledamo da ti nisu smestili tracer u ručku od pištolja".

I onda čovek vadi iz drške Jamicon elko od 1000uF/35V i izgazi ga onako besno :-)

Kaže on njoj: "e sad nas više ne mogu pratiti".

Plakao sam od smeha pola sata :-)
Lopovi, lopovi, lopovi..... KELCO - bivši Radio Klub.
Kod njih jedan LM2678S (high efficiency 5A step-down voltage), TO220, košta 1.200 din.
Ja sam za 273 din., dobio 6 komada.

3 kom. LM2678S
3 kom. LM2678T

[Image: rsz_img_0489.jpg]