DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Došao Mujo jedan dan kod hodže i zamoli ga za razgovor. Hodža ga odvede u kuću, natoči kafu i upita:
• Reci, Mujo, šta te muči?
Muji neprijatno, ali ipak skupi hrabrosti i kaže:
• Hodža, neki dan se Fata nagnula u zamrzivač i meni došlo milo... ja je nategnem tako, jel' to greh?
Hodža se nasmeja i reče:
• Nije, Mujo, naravno, to je prirodno i tako treba biti.
Sutradan, evo i Fate hodži na vrata:
• Hodža, da te pitam... Neki dan se ja nagnula u zamrzivač da pogledam nešto,
a Mujo navalio ko mutav... meni dobro pa se nisam bunila, jel' to grijeh?
Hodža odmahne glavom:
• Nije, Fato, rekao sam to i Muji juče, nemoj se ti ništa brinuti.
Fata odahne, ali za svaki slučaj postavi još jedno pitanje:
• A jesmo li mi i dalje dobrodošli u džamiju?
Hodža je zbunjeno pogleda i odgovori:
• Naravno, Fato, što ne bi bili...?
Fata će na to:
• Dobro, jer u Merkator više nismo...

Mujo se zaposlio u velikoj robnoj kući u New Yorku, i nakon prvog radnog dana poslovođa ga upita koliko je prodao, odnosno zaradio.
- "135.552,20 dolara", odgovori Mujo, a poslovođa samo što nije doživio šok. Ni najiskusniji trgovci nisu u jednom danu prodali robe u vrijednosti većoj od 50.000 dolara, a Mujo prvi dan, pa više nego duplo.
Upita on Muju kako mu je to pošlo za rukom.
- "Pa lijepo", odgovori Mujo. "Prvo sam čovjeku prodao jednu udicu i onda ga nagovorio da kupi barem još jednu za rezervu. Zatim sam mu prodao i nekoliko olova. Onda sam ga podsjetio da mu treba i najlon, ali ne bilo kakav već kvalitetan najlon koji može izdržati veliku ribu. E, onda sam mu rekao da pravu ribu bez obzira na kvalitet pribora neće moći loviti iz ruke i da uzme i štap s rolom. Kad je uzeo štap, predložio sam mu da razmisli o kupovini glisera, jer se takav pribor koristi samo za panulavanje. Nakon što sam mu prodao Boston Whalera s trajlerom, objasnio sam mu da njegov stari auto jednostavno ne može vući taj gliser i na moj nagovor odlučio se za Grand Cheerokee.
Eto kako sam zaradio 135.522,20 dolara."
- "Još uvijek ne mogu shvatiti kako ti je to uspjelo", reče poslovođa: "A čovjek je došao samo kupiti udicu?"
- "Ma jok", reče Mujo, "došao je kupiti tampone za ženu, pa sam ga upit'o zašto ne ode na pecanje kad mu je ionako propao vikend?

Piroćanac užurbano ulazi kod zubara i kaže mu:
- Doktore, treba da se vadi zub, ali bez gasa i
anestezije; Samo ga iščupajte i završite s tim.
- Uf, bilo bi dobro da su i ostali moji pacijenti
tako hrabri! O kom zubu je reč?
- Ženo, pokaži mu zub koji te boli!
Za neupućene objašnjenje (šar)latinskog izraza "Vrisca Dupetaria":

https://m.facebook.com/notes/nacionalni-...6365/?_rdr


Wink Smile

F R F L J A T O R R R R R Smile Smile Smile

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..........................................................................................................................................................................
Boro, zaglavio ti se taster! Big Grin
...ili su se klinci razigrali... Smile

"Zeleo bih da te vezanih ociju,prepoznam u hiljadama. . .uh,ne znam da li bi te prepoznao - ala bih se zato napipao..."
Nista od toga.... pao mi blok na cukalj...
OK, ova je puna Big Grin

To sam se ja igrao pa pravio nešto za seminarski, sad sa baterijom ispitujem kako radi Rolleyes
Ako ste vidoviti nudi se strasno dobar posao. Radi se 2 do 4 sata dnevno, vikendi slobodni, plata je izmedju 4 i 5000Eura mesecno, kancelarija, sekretarica i sluzbeni auto. Pravi kandidat ce znati gde i kome da se javi!
Dosla komisija kod cige u Obrenovac i pitaju ga sta je sve izgubio u poplavi u kuci
Ciga: Pa vidish evo u ovoj sobi bio nov samsung 50incha i nov kompjuter i nov Sony I nov Nintendo I novXbox
Ciganka:E ovde bila nova kuhinja ,Nova ugradna rerna ,nova mikrotalasna ,nova ves masina, nova sudo masina itd
Ciga:I u sve 3 decije sobe bio po nov televizor , nov muzicki stub i nov kompjuter.
i tako nabrajaju oni .....tona tehnike
U jednom trenutku neko iz komisije :Cigo bre sto toliko lazesh pa ovde ni struja nije bila uvedena.....

Ciga kao iz topa: Vidite onu malu supu ispred ................. e tu bio nov Hondin Agregat .....
Au al se Lemi promenio.... Big Grin
Ekstra!

P.S.
Najluđi je onaj mali što drži činelu....
(06-14-2014, 11:05 PM)TDA Wrote: [ -> ]

'bote, koje petice...
Tongue


zna li neko koje su ovo pjesme u pozadini igre?







Sad Sad Sad
kakav glas...