DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Misliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis? Big Grin
Aha. Big Grin
Da neotvaram novu temu, imali neko neku preporuku za neki stampac koji bi koristio za ove nase potrebe u vezi stampanja za izradu pcb-a posto nisam upucen uopste u vezi kvaliteta i sta i koju marku uzeti , planirao sam da kupim nov pa ako neko ima neku preporuku mogao bi da izdvojim oko 60e za njega ako uopste i moze da se kupi nesto da valja za te pare...
Ja stampam u stampariji u kojoj je stampac velicine sporeta , veliki Smile
Pa ja idem na dva mesta u stampariju i kod druga , u stampariji je mozda i veci od sporeta a kod druga onako kao osrednje kuciste od kompjutera stim sto u stampariji trazim maksimalno da bude crno i za nijansu je kvalitetnije nego kad stampam kod druga na nekom samsungovom stampacu, ali u stampariji nece uvek da mi stampaju na moj papir plase se da se nesto nezezne na stampacu posto ja papir secem od starih kalendara.
(10-02-2015, 04:49 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Da neotvaram novu temu, imali neko neku preporuku za neki stampac koji bi koristio za ove nase potrebe u vezi stampanja za izradu pcb-a posto nisam upucen uopste u vezi kvaliteta i sta i koju marku uzeti , planirao sam da kupim nov pa ako neko ima neku preporuku mogao bi da izdvojim oko 60e za njega ako uopste i moze da se kupi nesto da valja za te pare...

Bilo koji laserski štampač da uzmeš, završiće ti posao.
Gledaj samo da uzmeš štampač, koji na kertridžu za toner nema čip, pošto njih možeš da puniš najviše do 5 puta (sve zavisi od modela štampača).
Mislio sam i ja uzeti neki polovni reparirani ima ovaj Kyocera fs 1300d, sad neznam imali taj cip u sebi ?
(10-02-2015, 05:12 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Pa ja idem na dva mesta u stampariju i kod druga , u stampariji je mozda i veci od sporeta a kod druga onako kao osrednje kuciste od kompjutera stim sto u stampariji trazim maksimalno da bude crno i za nijansu je kvalitetnije nego kad stampam kod druga na nekom samsungovom stampacu, ali u stampariji nece uvek da mi stampaju na moj papir plase se da se nesto nezezne na stampacu posto ja papir secem od starih kalendara.

Nemoras nositi papir od kalendara , imaju oni neki kvalitetniji papir ili foto papir !
Evo ja koristim Samsung ML1640 laserski crno beli nije kolor.

Imam ga oko 4 godine sto znaci nije nov na trzistu i trebalo bi da je relativno jeftin sada.

Toner za njega nov kosta oko 2500 din sto nije nesto puno , nedavno sam kupio nov toner i to je treci toner na njemu .

Stampac ko stampac stampa na sve i svasta , ali toner kad se vremenom zezne onaj valja- bubanj kako vec , tesko da moze da se sredi ali da to bude dobro .

Toliko pozdrav
(10-02-2015, 08:36 PM)samuki Wrote: [ -> ]
(10-02-2015, 05:12 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Pa ja idem na dva mesta u stampariju i kod druga , u stampariji je mozda i veci od sporeta a kod druga onako kao osrednje kuciste od kompjutera stim sto u stampariji trazim maksimalno da bude crno i za nijansu je kvalitetnije nego kad stampam kod druga na nekom samsungovom stampacu, ali u stampariji nece uvek da mi stampaju na moj papir plase se da se nesto nezezne na stampacu posto ja papir secem od starih kalendara.

Nemoras nositi papir od kalendara , imaju oni neki kvalitetniji papir ili foto papir !

Imaju al svaki koji sam probao peglom da preslikam nije ispao kako treba cak sam kupovao i original papir za to, al na kraju ispade da je onaj od kalendara najbolji, bar u mom slucaju..
(10-02-2015, 09:41 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]Evo ja koristim Samsung ML1640 laserski crno beli nije kolor.

Imam ga oko 4 godine sto znaci nije nov na trzistu i trebalo bi da je relativno jeftin sada.

Toner za njega nov kosta oko 2500 din sto nije nesto puno , nedavno sam kupio nov toner i to je treci toner na njemu .

Stampac ko stampac stampa na sve i svasta , ali toner kad se vremenom zezne onaj valja- bubanj kako vec , tesko da moze da se sredi ali da to bude dobro .

Toliko pozdrav

Ja sam juce bio u win winu imaju raznih ali nista pametno ispod 9000din, za ovaj hp 0d 9000din su jeftiniji ketridzi 1000din komad a za ove ispod 7000din su ketridzi tako oko 2000-2500din po komadu, odnosno kako god okrenes negde moras da puknes pare..
Ne ketridzi nego toneri !
Pa vidi ovako  , ja neverujem da ces ovaj ML1640 i naci negde nov jer kazem ti ja ga imam 4 godine a on se pojavio i pre .

Kupis recimo polovan stampac za koji jos uvek postoje novi toneri u prodaju koji su jeftini , to ti je ovaj moj ali moze i bilo koji drugi laserski.

A za papir he he kalendarski papir za toner transfer koristim i ja jedno vreme sam skupljao tih kalendara kao mis , dok nisam provalio stampariju u mojoj blizini , sad kupim kod njih blanko pakovanje a3 formata tog papira i miran sam stampam do mile volje Big Grin
Da li je neko narucivao ove terminale? Interesuje me da li imaju rupu za golu zicu?
http://www.aliexpress.com/item/Xmas-Dual..._74_75,0_0

Ovi npr. izgledaju potpuno isto ali se na slici vidi da prihvataju golu zicu pa su jos od "cistog bakra i 24k pozlata":
http://www.aliexpress.com/item/Speaker-A..._74_75,0_0
(10-04-2015, 05:12 PM)zare Wrote: [ -> ]Da li je neko narucivao ove terminale? Interesuje me da li imaju rupu za golu zicu?
http://www.aliexpress.com/item/Xmas-Dual..._74_75,0_0

Ovi npr. izgledaju potpuno isto ali se na slici vidi da prihvataju golu zicu pa su jos od "cistog bakra i 24k pozlata":
http://www.aliexpress.com/item/Speaker-A..._74_75,0_0

Nisam lepo postavio poruku, imas terminale sa tvog gornjeg linka u proelektroniku i po slici imaju rupu, a mozes komotno da ih nazoves i da pitas dal sto posto imaju rupu i oni ce ti reci..

http://www.proelectronic.rs/TERMINAL-ZA-...-11033.htm
(10-03-2015, 07:54 PM)samuki Wrote: [ -> ]Ne ketridzi nego toneri !

Ja sam malo zbagovao   Smile
(10-03-2015, 07:59 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]Pa vidi ovako  , ja neverujem da ces ovaj ML1640 i naci negde nov jer kazem ti ja ga imam 4 godine a on se pojavio i pre .

Kupis recimo polovan stampac za koji jos uvek postoje novi toneri u prodaju koji su jeftini , to ti je ovaj moj ali moze i bilo koji drugi laserski.

A za papir he he kalendarski papir za toner transfer koristim i ja jedno vreme sam skupljao tih kalendara kao mis , dok nisam provalio stampariju u mojoj blizini , sad kupim kod njih blanko pakovanje a3 formata tog papira i miran sam stampam do mile volje Big Grin

Pa nekupuje mi se polovan otkud znam kolko i sta ce da radi, a nov po preporuci iz radnji gde sam bio nema da valja ispod 8-9hiljada, sacekacu jos malo pa mozda ustekam jos para za neki nov da bude dobar..
(10-04-2015, 05:12 PM)zare Wrote: [ -> ]Da li je neko narucivao ove terminale? Interesuje me da li imaju rupu za golu zicu?
Pogledaj ovo
http://ru.aliexpress.com/item/Xmas-Dual-...04990.html
(10-02-2015, 05:12 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Pa ja idem na dva mesta u stampariju i kod druga , u stampariji je mozda i veci od sporeta a kod druga onako kao osrednje kuciste od kompjutera stim sto u stampariji trazim maksimalno da bude crno i za nijansu je kvalitetnije nego kad stampam kod druga na nekom samsungovom stampacu, ali u stampariji nece uvek da mi stampaju na moj papir plase se da se nesto nezezne na stampacu posto ja papir secem od starih kalendara.
Traži da ti odštampaju na njihovom kunstdruku i nema problema, to ti je taj papir Smile

@Branko: štampam na laseru kod kuće, jeftilen sa oglasa, HP4050, na kunstdruku i prolazi ok...
Ne baš uvek od prve, ima malko korekcija, no to može biti bilo koja sitnica pri peglanju, natapanju...
Uvek je pod rukom marker, mada sam u ranija vremena znao da žrtvujem 0,5 rapidograf, napunio foto lakom iz RK
Ok, pa ovi u fotokopirnici su mi stampali na 2-3 vrste tog njihovog papira ali sa tim papirom nemam uspeno prenosenje tonera na pcb, cak sam probavao i sa duzim i kracim peglanjem al neispadne kako treba, a bio sam u stampariji i pitao za papir od kalendara ali imaju samo u vecim formatima i nece da stampaju na jedan primerak itd, no nebitno za sad cu da sacekm jos malo pa cu uzeti nesto ili novo ili polovno...