DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Joooooj, juce bilo svacega lepog!!!
Isao sam zbog struke u KG ali sam ih osim prijave da sam prisutan (zbog nekih bodova) uglavnom eskivirao, da bih se video sa Mikijem. Pokazao mi svasta nesto od tehnike kojom ja ne vladam i koju ne poznajem niti pratim a to je digitalija - PIC - Raspbery - Arduino... ma cuda bre nevidjena! U toj oblasti sam jos iz doba Jure i Krede... cist Kromanjonac! Najvise sam se sokirao kad sam video da je ceo kompjuter velicine pola moje sake! ALO!!! Mozda je za vecinu vas to davno poznato i obicno, ali ja se tom oblascu ne bavim i ne pratim pa mi je ovo bio "shok za sistem". Ponovo me Miki zapalio za SDR radio i to sa mogucnoscu da bude "stand alone" tj. bec spoja sa PC-om, pa cu za dan-dva da sednem da osmislim u Sprintu celu plocicu za SDR PRIMOPREDAJNIK a ne samo prijemnik cim mi Miki da sve fajlove!!! Znam da toga slicnog vec ima uradjenog u vise varijanti, ali ume i moze i ovaj forum da izbaci nesto od te fele a da se ni malo ne postidi - videcete!

Miki, hvala za lep, produktivan i informativan dan!
(06-20-2015, 02:44 PM)boraomega Wrote: [ -> ]Znam da toga slicnog vec ima uradjenog u vise varijanti, ali ume i moze i ovaj forum da izbaci nesto od te fele a da se ni malo ne postidi - videcete!

Tako je, ne daj se generacijo! OK, nismo baš generacija, ali tim pre.. Hocemo jos .

Pozdrav
Making of "The Prodigy - Voodoo People" in Ableton by Jim Pavloff

@1van
Uvek sam se divio takvim umetnicima, iz totalno neuporedivih zanrova vade semplove i spajaju u zanr muzike koji tek nema blage veze sa upotrebljenim. Odlicni sluhisti.
Ja sam se toga nagledao kod ortaka u stidiju Smile 

Beše sinoćke spektakl na Ušću:
Smakovi "matorci" raspalili kao nikad, ili kao u najbolje dane...
Samo sam dve gomile po deset "Maršala" video...
Mobilni mi nije baš za video najbolji no atmosfera se dooobro može dočarati.
Nešto video zapisa kad postavim, a za sada sa prethodnog koncerta u Areni:
Na 3:46 je tako komično ispalo i pored gadnog nokauta, da nisam mogao da odolim smehu.
Čovek se mnogo ku*čio, kao da je Brus Li lično, leprša skače i tako to, i onda pljus... :-)
Omlati ga lik kao šašav kajsiju :-)


https://www.youtube.com/watch?v=Fpjtk8_-b0E
Treba mi brz odgovor zbog kupovine, koliko otprilike ima snage torusni trafo precnika 13.5cm i visine 6cm, ako vam nesto znaci napon je 2x46v~ struja i promer zice na izlazu nazalost nepoznati...
trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.
SAD sam saznao precnik zice , u pitanju su po dve uparene zice od 1,5mm, to bi trebalo da ima min 6A mozda i vise po nekom mom misljenju ,neznam tacno kako ide proracun za torusne transformatore ..
(06-21-2015, 09:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.

Po trafc-ovom sajtu trebao bi da ima 500W ako sam ja dobro upredio dimenzije, no nebitno nece da se baci , hvala i pozdrav Smile
(06-21-2015, 09:08 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Treba mi brz odgovor zbog kupovine, koliko otprilike ima snage torusni trafo precnika 13.5cm i visine 6cm, ako vam nesto znaci napon je 2x46v~ struja i promer zice na izlazu nazalost nepoznati...

(06-21-2015, 09:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.

(06-21-2015, 09:27 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]SAD sam saznao precnik zice , u pitanju su po dve uparene zice od 1,5mm, to bi trebalo da ima min 6A mozda i vise po nekom mom misljenju ,neznam tacno kako ide proracun za torusne transformatore ..

po trafco-tabeli trafo od 135x60mm ima masu od 4,3kg , pad napona od 5% , 5805 dinara je bez PDV-a i ima snagu od 500VA.

500VA podjeljeno sa 92V daje oko (ne baš tačno , ali) 5,43A na sekundaru. sam trafo vrijedi cijele kupovine Wink
(06-21-2015, 09:37 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]
(06-21-2015, 09:08 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]Treba mi brz odgovor zbog kupovine, koliko otprilike ima snage torusni trafo precnika 13.5cm i visine 6cm, ako vam nesto znaci napon je 2x46v~   struja i promer zice na izlazu nazalost nepoznati...

(06-21-2015, 09:16 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: [ -> ]trafco sajt, vidi tamo tabelu cijena/snaga /dimenzije.

(06-21-2015, 09:27 PM)Dragan83 Wrote: [ -> ]SAD sam saznao precnik zice , u pitanju su po dve uparene zice od 1,5mm, to bi trebalo da ima min 6A mozda i vise po nekom mom misljenju ,neznam tacno kako ide proracun za torusne transformatore ..

po trafco-tabeli trafo od 135x60mm ima masu od 4,3kg , pad napona od 5% , 5805 dinara je bez PDV-a i ima snagu od 500VA.

500VA podjeljeno sa 92V daje oko (ne baš tačno , ali) 5,43A na sekundaru. sam trafo vrijedi cijele kupovine Wink

Da sad i ja bas racunam odnos snage i amperaze malo sam se presao no nista strasno, vredi bogami ono sve itekako..
Trebam da kupim speaker protection + delay....i nasao sam na ebayu kit za $3.90 zajedno sa postarinom. Pa me zanima valja li to ili da idem na UPC1237?

http://www.ebay.com/itm/Speaker-Protecti...5d4dc9ba0a
(06-22-2015, 09:36 AM)ronovar Wrote: [ -> ]Trebam da kupim speaker protection + delay....i nasao sam na ebayu kit za $3.90 zajedno sa postarinom. Pa me zanima valja li to ili da idem na UPC1237?

http://www.ebay.com/itm/Speaker-Protecti...5d4dc9ba0a

Sumnjam da ćeš za te pare uspeti i da priđeš početku radova. Vidim da ima 6 tranzistora tako da mislim da 
je to neka prosečna varijanta koja se aktivira na 0,6 V.

---------- A evo i kompleta uPC http://www.ebay.com/itm/Dual-channel-UPC...5af1c6c7b9
@ronovar ne znam odakle si ali, imam ja jednu uPC plocicu viska za dva relea koju sam dobio pa ako hoces mogu ti je ustupiti po nabavnoj ceni.
Imam i odgovarajuci ic viska po istoj ceni.
Iz HR sam...narucio sam gore sa ebaya kit sa upc1237 tako da hvala na ponudi
Nema na cemu.
Is RF Design .. A Black Art?

Koga mrzi da gleda ceo video, neka skoci na 16:50 ...

https://www.youtube.com/watch?v=eyA2lWQrxwg

Inace odgledajte ceo video, da cujete i prakticno vidite sta je tu sa PCB radjeno, kakvo je to ludilo, ko zna koliko slojeva ima, pa onda vidite onu "krem" boju PCB-a, ne verujem da ste skorije videli tako nesto, pa onda kako su "lepili" dve vrste PCB materijala … A tek one "trubice" za filtere, strasno ...
E PA DRUGARI PRE 10 minuta SU MI JAVILI DA SAM DOBIO VIZU ZA NOVI ZELAND!!! Big Grin Big Grin Big Grin