DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
i nakon svega toga - opet će se za deset godina pričati: "E,sećaš se kako je lepo bilo pre deset godina,kako se bolje živelo nego sad..." sa naglaskom na "bolje" a ne dobro. dobro se zapravo i nije nikada živelo,samo je gore i gore. ali opet kažem,do pojedinaca je,jer mi pojedinci činimo tu celinu.
Il što bi rekli "svako lane bilo bolje".
jep.
ne znam za vas,ali ova žena me često tako slatko nasmeje:
https://www.google.com/search?q=Sandra+s...ev+YouTube&oq=Sandra+sila%C4%91ev+YouTube&client=ms-android-gotron&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
😀
Imam jedno pitanjce, vidim da je skoro pominjano nesto slicno u vezi radnje Mikro princ, naime kada pristupim ovoj stranici http://www.elektronika.co.rs/ od doticne prodavnice google chrome mi prijavljuje ''Pronađen je potencijalno nepoželjan sadržaj'' i sad kad ja to zanemarim i nekako udjem na sajt onda mi nod32 izbaci upozorenje da je pronasao pretnju i uspesno je izbrisao, i stalno tako kad god ja udjem nod pronadje pretnju i izbrise ali dok pretrazujem komponente i ulazim iz jedne grupe u drugu opet mi nod u toku pretrage komponenti povremeno izbaca upozorenja da je nesto nasao i izbrisao, pa me interesuje dali neko ima slican problem ili je mozda je moj nod32 malo prolupao Smile ...
Ima nesto na tom sajtu maliciozno
Zanimljivo, svi ovi fajlovi imaju zalepljen neki obsfukovani javascript na kraju. A takve sam viđao samo na kompromitovanim sajtovima.
[attachment=39676]
Kod mene uglavnom izlazi ovo ....
Mrzi me da se igram sa js, trebalo bi je deobfuskovati i videti sta radi ako to vec neko nije uradio, predpostavljam da je tu da prikuplja podatke naplate i da salje na neciji server? Smile
Da ne otvaram novu temu evo pitanja ovde , da nema mozda neko na prodaju jedno kalemsko telo za feritni trafo E65 ili mozda zna gde moze da se nabavi a da nije MG el., ja sam to uzimao u MG el. ali oni vec duze vreme nemaju na stanju i ovo sto pise da ima kad narucis oni kazu da nema....
[attachment=39740]
(03-08-2023, 05:30 PM)gorso69 Wrote: [ -> ]Imam samo ovako ako odgovara:
https://www.mgelectronic.rs/kalem-za-fer...we-1096-1s

Pa to je u sustini to, takva sam i ja uzimao ali ga nemaju na stanju vec neko vreme ima jos jedno slicno njemu pise da je dostupno ali ni njega nemaju na stanju, nista cujemo se u pp oko detalja...
[attachment=39772]
🤭😂😂😂
Malo se igralo. Konacno  Smile naravno i nesto moralo da se zafrkne. Srecom nije bilo strasno , izgorelo samo par osiguraca . Zaboravio sam u brzini da stavim i grec 😄
Apex soft start , trafo Trafomatic 1200VA , bice 2 ovakve plocice sa elektrolitima 40000mf i to ce biti  sa po dva greca po plocici . To nameravam da spakujem u jednu kutiju i da bude napajanje zasebno i sa njim napajam za sad  dva ampa Apex FH9 ili Borin Modus-Tehno a mozda i neko trece-peto kome odgovara ovaj napon  koji ce biti u zasebnim kucistima . 

Jedino izgleda da moram staviti ipak neki DC bloker jer na jednoj uticnici fino zuji trafo a na drugoj mnogo manje.
da li je pločica namenjena za napajanje sa dva Grec spoja?

i čuvaj se eksplozija elektrolita - em su opasne (naročito po oči) em prave nered ne daj Bože!
Kako izgleda štampa i raspored pločke napajanja?
Ovako gledano, Aca je postavio pravo pitanje, kao da je pločka za jedan grec...
Mislio sam na ovakvo povezivanje ili mislite da je to bezpotrebno
ne znam ima li nekih dobitaka ako se tako koristi - mada ne vidim ni da ima ima loših strana - pa ako ti prija onda neću da ti kvarim zadovoljstvo! Smile
Rekao bih, da ti je već sama konstrukcija trafoa sa CT i za jedan grec...
Имам и ја једно питање за "све и свашта" Big Grin 

На скали 1-10 колико је ово лоше или "лоше" решење за улазни сигнал претпојачала ? Да, планирам "апгрејд" са релејима али неће то у скорије време него бих да завршавам полако скутијавање и да се заокружи та целина више па ми је тренутно ово доступно..