DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Haaa, vid' te ovo, "poštar iz budućnosti", koji su to likovi ... Znaci on nije ni poneo paket (jes' bas ga briga) nego je unapred napisao da me nije nasao samo je vreme malo razsinhronizovao ... eee svasta ...

[Image: attachment.php?aid=28026]
To ti je po hrvatskoj standardna praksa, barem u okolici Siska...
Miki, meni se isto desilo pre dva meseca. Ja papir u ruku pa u poštu. Tamo sam odmah napravio
pičvajz, tražio šefa, tražio paket, koji gle čuda nije ni bio ponet iz pošte. Našli su i poštara koji se
skupio ko pet para...
Da ne dužim dalje sada poštar izuzetno uredno sve donosi na vrata. A ranije smo morali za svaki
paket da idemo u poštu.
Hehe ma to mi je jasno nego mi nije jasno sto je on pokusao u 13:01 a tad je bilo 12:30, ja STVARNO u tom trenutku u 13:01 nisam bi tu Smile
Te jeee ....
A da slučajno ne treba da platiš 1301 Din Smile

Meni je prošli ponedeljak poštar morao da plati pivo Smile (pošto ja ne pijem, naterao sam ga da on popije isto Big Grin)
Meni se desilo da sam u 10:05 prošao pored praznog sandučića i otišao u stan, posle nekih 15ak minuta vraćam se i vidim dostavnicu u sandučiću, pogledam vreme koje je napisano ono 10:15, znači majstor je došao do ulaza, poubacivao dostavnice i zdraaavo. A ti juri posle po poštama gde će ti biti paket iako je lepo naplaćena dostava i uzet broj telefona za kontakt.

Znači žasU, što bi rekli mladi  Big Grin
Ma je*eš poštara!
Mene sahrani karburator na Unu.
Zapaliću ga majke mi.

Ima li neko viška neki jednogrlni Weber karburator sa ručnim sahom na zajam dok ne remontujem ovaj?
Sta se desava karburatoru?
(12-13-2018, 04:02 PM)TDA Wrote: [ -> ]Ma je*eš poštara!
Mene sahrani karburator na Unu.
Zapaliću ga majke mi.

Ima li neko viška neki jednogrlni Weber karburator sa ručnim sahom na zajam dok ne remontujem ovaj?

Ma turi mu od Yuga ili "Keca". Mnaje ces da platis ceo Yugo nego popravku karburatora Smile
Poslusaj Goshu.
Ne pričaj sa njim, zapali gaaaaa, zapali ga, zapali gaaaAAAAaaa !!!

Aleee aleeeeee !!! Big Grin
Kad smo već kod karburatora ....

Žena doziva muža:

– Dragi, pokvarila su nam se kola!
– Što, šta je bilo?
– Ušla voda u karburator.
– Otkud ti znaš da je ušla voda u karburator? Daj da ja vidim! Gde su kola?
– U Dunavu ...

Pozz
[attachment=28027]Zamijeni osigurace.?
Preliva karburator?
A ponekad i ne preliva?
Problem je što se auto gasi na leru.
Povećao sam ler gas koliko sam god mogao i opet veoma neravnomerno radi.
Čim se malo doda gas auto se smiri i počne normalno da radi.
U vožnji se potpuno normalno ponaša i odlično vuče.
Čini mi se da na auspuhu izbacuje nesagorelo gorivo i da se u ulju oseća miris benzina.

Moraću da ga rasturim i očistim.
Samo je problem manjak vremena. Smile

Ako ne uspem u svakom slučaju postoji neki karburator servis koji to može...

U pitanju je Weber 32 TLF 4/250
Ako ti je za utehu, na mom Skodilaku sam posle verovao ili ne 5 godina sredio problem sa servom i volanom, znaci svaki put kada sam otisao u servis su mi rekli da mi je crko servo motor a taj isti motor (TRW neki) sam kupio nov pre X godina, rekao sam im na kraju "MOLIM VAS SAMO ME SASLUSAJTE, NIJE MOTOR!!!", i na kraju i nije bio motor nego neki senzor letve volana, znaci ni tad kada sam menjao motor verovatno da nisam morao ... Sve se to desava u Skodinom servisu ...

I evo posle 5 godina mi to sad radi kako treba Smile

Eto to je fazon kao iz serije "Prvi Servis", "Majstore kad ce da bude ono moje? Branislave sine dodji sutra, i nemoj pre 10h ... " ... "Golf 2, to je taj auto, odlicno me sluzi, samo sam mu par puta menjao letvu volana ..." Smile
(12-14-2018, 10:47 AM)TDA Wrote: [ -> ]Problem je što se auto gasi na leru.
Povećao sam ler gas koliko sam god mogao i opet veoma neravnomerno radi.
Čim se malo doda gas auto se smiri i počne normalno da radi.
U vožnji se potpuno normalno ponaša i odlično vuče.
Čini mi se da na auspuhu izbacuje nesagorelo gorivo i da se u ulju oseća miris benzina.

Moraću da ga rasturim i očistim.
Samo je problem manjak vremena. Smile

Ako ne uspem u svakom slučaju postoji neki karburator servis koji to može...

U pitanju je Weber 32 TLF 4/250

Puklo kuciste karburaora i vuce fals vazduh. Dobar majstor ovo proveri tako sto spusti ruku na kuciste filtera i kad malo dodas gas on proba da klima kuciste filtera i zacuje se zvizdanje. To Zvizdanje je strujanje fals vazduha kroz pukotinu koja se otvori usled klimanja rukom. 

Pisem na osnovu svog iskustva, Golf 2 1.3 pre dosta godina. Ponasanje auta bilo je identicno tvom opisu...
Kakvo je to vreme bilo, mogao si sam generalnu da odradiš, ovo sad gledaj i plači...  Big Grin
Ja sam imao problem sa dvogrlim Weberom na opel kadetu, kvar je bio zapusen kanal iz lonceta ka difuzoru koji sluzi za ler gas. isto tako mi se ponasao, nemirno radio na povecanom gasu a kad spustim ler on se ugasi u knjizi za reno5 koje je bilo izdavano kod nas ima poprecni presek tog dvogrlog webera. nekom sam dao knjigu i sad ne mogu da proverim da li ima i jednogrli ali ako neko ima nek pogleda u knjizi pa postavi sliku karburatora
(12-14-2018, 06:38 PM)euronymous Wrote: [ -> ]Kakvo je to vreme bilo, mogao si sam generalnu da odradiš, ovo sad gledaj i plači...  Big Grin

Sad mozes samo stakla ocistiti i to posebnom krpom ?