DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Kad smo kod torti, evo nečeg iz naše prodične manufakture...
Prve dve slike: svadbena torta na temu srednjeg veka, mladenci izvajani kao Robin Hud i njegova dama, a likovi uradjeni prema njihovim fotografijama.
Treća slika: rodjendanska torta sa temom seosko dvorište.
Sve figure rukom vajane i sve je jestivo.

Na žalost, nema recepata - sve se radi iz glave.
Da ne dodje do nesporazuma, ja sam tu samo logističar i degustator poluproizvoda Big Grin .

Pozdrav
[attachment=27367][attachment=27368][attachment=27369]
Zaboravih...
Jedan član foruma će se prepoznati u ovoj grupi Big Grin .
[attachment=27370]
Detalji su nevjerovatni. Vidi se drveni pattern na vratima stale, i na putokazima. bijele pjege na macku... Ovo je pravio neki perfekcionista... Fantasticno.
(08-19-2018, 08:06 PM)Braca Wrote: [ -> ]Zaboravih...
Jedan član foruma će se prepoznati u ovoj grupi Big Grin .

Big Grin Big Grin
Mislim da to pravi Bracina bolja polovina.
(08-19-2018, 09:14 PM)branko tod Wrote: [ -> ]Mislim da to pravi Bracina bolja polovina.
Odgovor je tačan Smile .
Koad mašinaca mora svaki detalj da bude na mestu.
(08-19-2018, 09:59 PM)Braca Wrote: [ -> ]Odgovor je tačan Smile .
Koad mašinaca mora svaki detalj da bude na mestu.
To misliš da na kraju detalj upada u tibu Wink
3d printeri za kuce
https://innovationcloud.com/blog/3d-prin...vis=ln2606

Ovde ima detaljno sa slikama kako su odradili jednu za 24h sa kalkulacijom troskova!
http://apis-cor.com/en/about/news/first-house

http://apis-cor.com/files/ApisCor_presentation_en.pdf
Miki, ništa to ne valja!
Ja bih se odmah predbilježio da mi isprintaju jednu radionu od nekih 40-50m^2, ne treba mi pola toga što je nabrojano u cijeniku tako da bi cijena bila još i manja. Samo problem je što bi kod nas na balkanu to došlo barem 3-4 puta skuplje nego što je u onom njihovom cijeniku...

Malo šalu na stranu, baš me zanima koliki je vijek trajanja tako isprintane kuće. Nekako sam malo skeptičan da taj beton ne bi počeo pucati po "šavovima" u neko dogledno vrijeme.
Otprilike kao kad se uporedi vreme trajanja rigips tabli i malterisanog zida ...
Kažu tamo oko 175 godina trajnost... Smile
Jooj, kada bi znao kakve sve aditive ima Sika Smile ne bi pitao za trajnost.
Sigurno će da te nadživi, a i koju generaciju posle tebe.
(08-21-2018, 04:37 PM)Želja Wrote: [ -> ]Otprilike kao kad se uporedi vreme trajanja rigips tabli i malterisanog zida ...

k-khmmm,ne diraj mi bivšu i buduću profesiju... Smile pristojno (čak ne ni skroz profesionalno i sa svim ori-đi-đi materijalima) rigips može da živi i nadživi mnoge od nas. ništa nije večno,pa tako ni malter u istim uslovima kao i rigips(vlaga je najkritičniji element), znam uzročno-posledično iz iskustva sa jednim i drugim.
Rigips i malter su kod mene u novoj kuci taman na 50/50 onako bas dobro za test.
Materijale ce da usavrsavaju, u tome i jeste caka, sve je to odavno poznato samo nisu imali zgodne materijale za stampu, sad sa nano i polimer i fiber materijalima to se priblizava tvrdoci Macolinih Wolfram elektroda kad se osusi : )
Salim se malo ali nije to ni tako daleko, ovo je prva kuca (slucajno naleteo) i tek ce da se tu razradjuju razne kombinacije za materijale, moze ljudi da taj robot i cigle slaze ako hocete samo sigurno da im to nije cilj Smile

Ovde je odradjeno sjajno inzenjersko resenje sa jednom osom na kojoj stoji ceo printer a ne kao sto smo nesto mi komentarisali i upravo to oni i hteli da izbegnu da se oslanja na 4 stuba i tako su "pobedili", ima jedna "rupica" kroz koju se provlaci struja i crevo koja se na kraju zatvori i to je to.
(08-22-2018, 08:12 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Ovde je odradjeno sjajno inzenjersko resenje sa jednom osom na kojoj stoji ceo printer a ne kao sto smo nesto mi komentarisali i upravo to oni i hteli da izbegnu da se oslanja na 4 stuba i tako su "pobedili", ima jedna "rupica" kroz koju se provlaci struja i crevo koja se na kraju zatvori i to je to.

Da si pažljivo pročitao ono što sam ja napisao na temi koju ste ekspresno torpedovali,
video bi da sam ja za mobilnu varijantu predlagao baš takvo rešenje sa centralnom
rotacionom stanicom i konzolnom rukom.
(08-22-2018, 08:44 AM)branko tod Wrote: [ -> ]
(08-22-2018, 08:12 AM)mikikg Wrote: [ -> ]Ovde je odradjeno sjajno inzenjersko resenje sa jednom osom na kojoj stoji ceo printer a ne kao sto smo nesto mi komentarisali i upravo to oni i hteli da izbegnu da se oslanja na 4 stuba i tako su "pobedili", ima jedna "rupica" kroz koju se provlaci struja i crevo koja se na kraju zatvori i to je to.

Da si pažljivo pročitao ono što sam ja napisao na temi koju ste ekspresno torpedovali,
video bi da sam ja za mobilnu varijantu predlagao baš takvo rešenje sa centralnom
rotacionom stanicom i konzolnom rukom.

Promaklo mi je to ... Ne stizem sve da ispratim, na ovo sam slucajno naleteo pa sam zato postavio linkove.
dok sam čitao tu temu tražio sam po YouTube i našao da su i Rusi uradili prvu kuću printerom, kad budem mogao potražiću pa postaviti u tamo temi, mada i nije bitno koja je prva - i Rusi su radili sa printerom na jednoj osovini tj tački oslonca.
Usput,video sam i ovo što miki kaže - robot koji slaže cigle tj blokove... odosmo polako građevinci na biro jedan po jedan... Sad
Pa i Miki je postavio link prema rujama. apis-cor