DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Poslao sam dva mejla, jedan Mts-u drugi Paypal-u, videcemo sta je u pitanju, negde je bila blokada sms-a a ja uporan dok mi se nalog nije blokirao, lici mi da je Mts zabagovao ali nece oni to nikad priznati : )
iz mojeg iskustva kad digitalija zakaže - najboIlje se pokazalo odustati tog dana i probati ponovo neki drugi dan. kad god sam bio uporan olomilo mi se o glavu (neretko i džep),kad god sam bio strpljen-spašen i digitalija je tekla svojim tokom.
Sto ne ide taj dan ostavi za neki drugi, ja se vodim ovom logikom i postujem to, ima tu nekakva sila koja nadgleda i neda da se nesto ide na silu, ali eto ponekad ne uradim tako, uglavnom se zavrsi kako ne treba.
Cini mi se da je definitivno do Mts, danas prva poruka nije stigla, nakon resend stigla sa zakasnjenjem, u podesavanjima krenem da podesavam onu "security questions" i postavi me na sms page da ukucam kod, prva poruka ne stize, kliknem resend ni druga poruka ne stize. Hm stigao mi i mejl od mts i traze mi vreme i datum kako bi mogli da provere, eto nadam se da ce to da bude reseno, cisto sumnjam da jedna velika kompanija kao sto je PayPal ima problem sa sms tako da ne znam sta bi rekao na sve ovo, daj boze da ovi nasi rese problem. Vidim da ima komentara na ovu temu oko Mts i da su resili problem nakon kontaktiranja sto znaci da je ipak do Mts. Videcu mozda predjem na authentificator app kao opciju sa 2FA, malo mi je bezveze da opet dodjem u situaciju da ne mogu nesto da platim kad zatreba jer ne mogu da se ulogujem.
Evo o cemu se radi, dobijen odgovor Mts-a:

Quote:Postoji problem sa korišćenjem usluga paypal-a i intenzivno se radi na otklanjaju problema u saradnji sa paypal-om.
Takođe, možete uputiti prigovor direktno paypal-u.
Molimo Vas za strpljenje do rešenja problema.
Jel ovo PayPal podrska ili papazjanija neka, o cemu se ovde radi?? https://www.paypal-community.com/t5/Mana...-p/3089073
Ma šta se raspravljaš sa PayPal, to treba da se "precrta", ja sam ih precrtao pre par decenija : )
Da ne nabrajam kakvih sve alternativnih metoda plaćanja ima u 2023. godini Smile
Od svih provajdera PayPal su medju najgorim ...
Nisam mogao da precutim ono gudbaj velikim slovima i kasnije byeeee, nema veze resio sam problem, cini mi se da je i sms proradio ali sam za svaki slucaj presao na "authentificator app" iz Plejstora pa sada dobijam "kod" ne preko sms nego preko te aplikacije, tako da ne zavisim vise od mts dali ce stici poruka ili nece.
Generalno sa tim support-om posebno kod tih firmi za takvu vrstu usluga, ma ne interesuju me, preskačem to sve i samo dostavljam PNG ove sa opisom i komentarima upućen magmentu i to tako da taj "klinac" koji radi na tiketu ne može ništa drugo da uradi neko da stvarno prosledi PNG sa tekstom svojim predpostavljenim-a i da se počeškaju po glavi zašto gube klienta.
Dostavio sam im spisak sa nekih 15. tačaka koje trebaju da poprave/unaprede/reše, i GDPR je spominjan i rekao sam im dok to sve ne poprave da mi se ne obraćaju.
Eh da vidiš kako se obrne ploča čas Smile
Popravili su na kraju možda pola tačaka sa spiska i to je već bilo drastično bolje, ali kasno, već su bili precrtani Smile
Nešto sam kopao po netu (kako da iskoristim esp32-wroom za audio) i naleteo na ovo.
https://www.cnc4fun.com/download/
Znam za bar 15 cnc mašina koje su bačene na otpad ove godine jer je sistem za programiranje zastareo i niko ne zna da ih koristi, nisu postojale IMPORT funkcije za G-code (.NC)...
Kontam sa ovako nečim bih mogao da pokrenem mašine plus imam softver (Intermac Icam) koji generiše G kod za dosta različitih mašina.
Mišljenja?
Не знам колико су озбиљне те машине које су отишле на отпад, на твом месту би на озбиљне машине стављао озбиљну електронику.
Колико сам видео, ово са Wroom-oм је доста озбиљно одрађено, мада бих за сваки случај то измалтретирао у неком индустријском радном окружењу гре сматњи има колико хоћеш и колико нећеш Smile
(08-26-2023, 05:39 AM)ZASto Wrote: [ -> ]Не знам колико су озбиљне те машине које су отишле на отпад, на твом месту би на озбиљне машине стављао озбиљну електронику.
Колико сам видео, ово са Wroom-oм је доста озбиљно одрађено, мада бих за сваки случај то измалтретирао у неком индустријском радном окружењу гре сматњи има колико хоћеш и колико нећеш Smile

Mašine kao što je Intermac Rover A3 i bilo je par Master1500.... U poprilično dobrom stanju jer sam pre par godina menjao sve ležajeve a od kad sam ja napustio firmu niko nije ni radio na njima....
[attachment=40923]
....moram pogledati kakve konekcije imaju drajveri i inverter,to bih mogao ovih dana...
I tako, ode Vlada u preduzetnike Smile
(08-26-2023, 08:19 AM)Bocko Wrote: [ -> ]I tako, ode Vlada u preduzetnike Smile

Ma nisam, meni žao kad tek tako bace mašinu jer ljudi neće da nauče na starim da rade.... Ja bih samo pametno da iskoristim Wroom-ove 😁
Озбиљне макине.
У тако нешто бих ставио ESS + Mach4

Не би било згорега да малко усликаш драјвере/моторе да бих ти дао, евентуално, неки користан савет.

Овде, где сам сада, на машинама су серво драјвери/мотори, на свакој сопствени софтвер за управљање.

ESAB, Tecoi, Mueller Opladen, Graebener, ...
I ovde je isto, sad skoro (pre 4 meseca) sam montirao jedan waterjet kineske proizvodnje ali nisam uspeo da upucam ose plus ima svoj sofware plus neće svaki DXF da primi...., na kraju je na cenu mašine dodato skoro 12k dolara da dovuku kineza da pokrene mašinu i dečko nije hteo da radi ako je neko u blizini tako da nisam ni uspeo da ukradem znanje. Serviseri mašina su katastrofa ovde, lome mašine naručiju skupe delove dok mašina ne proradi...., pre nove godine je na jednoj mašini bio oštećen kabel enkodera i senzor za vrata na alatima..., majstor je naručio napajanje za spindlu, polupao je par puta (jer je isključio hard stop), otišla van ose, to su veliki cnc-ovi....
Da imam još nekog ovde da radi samnom otvorio bih ovde privatno za popravke ali saam nemam baš jajaca. Biesse mi je ponudio sve što imaju za popravke i održavanja da ja radim...
Да сам млађи па да се понудим, овако ...
Barijuma nema nigde, od Sremske Mitrovice pa do Sremske Kamenice, Rume... sta je ovo jel ovo nastupio Neolit? Pa kad Vucic kaze da zdravstvo nikad bolje nije bilo sta je onda sad ovo? Kazu nema ga od korone jos, ne znaju kad ce ga biti! Pokrali ga privatnici? Al je ova drzava u rasulu to je neverovatno, ne mogu da verujem.
Ne, krenulo istrebljenje pre par godina. Ostaće samo najjači.
Nema ga u Sremskoj Mitrovici u bolnici jos od vremena korone!! Jel ovo realno? Nacelnica neka mlada kaze nema, javice telefonom kad ga bude : )