DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.

slika jeste mutna ali je nauka jasna

[attachment=4219:2013-10-02-714.jpg]

[quote name="HomeMadeAudioProject" post="10124" timestamp="1380732695"]<br><br>
slika jeste mutna ali je nauka jasna <br><br>
[url="<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?app=core&amp;module=attach&amp;section=attach&amp;attach_rel_module=post&amp;attach_id=4219%22%5D2013-10-02-714.jpg'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?app=core&amp;module=attach&amp;section=attach&amp;attach_rel_module=post&amp;attach_id=4219"]2013-10-02-714.jpg</a>[/url][/quote] brzo ti je dosla knjiga Smile
jeste,to je zbog truda izdavaca koji je nasao dostavljaca za najkraci rok,a i oni su trpjeli cak i dostavu. u prvih pet strana razbih maglu oko znacenja kracenica kao sto su ZVS,ZCS i PWM. nakon toga pocinje sa direktnim buck dc-dc pretvaracima i za sad je skroz pitka i jasna za citanje. heh,vec "kritikujem" a kako i ne bi kad sam vec na gore pomenutoj petoj strani! Smile
[attachment=4230:1383856_515507105208852_1335832846_n.jpg]
<p>imam i ja osciloskop&nbsp; Big Grin</p>

Sede Mujo i Haso na obali, pecaju i pijuckaju pivo.
- Mislim da ću morati da se razvedem – reče Mujo – žena sa mnom već dva meseca ne progovara ni reč.
Haso otpije gutljaj pa reče:
- Razmisli ipak još malo, nije lako opet naći takvu ženu.

[attachment=4307:vino ili....jpg]

<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.youtube.com/watch?v=uAnFG040PzA'>http://www.youtube.com/watch?v=uAnFG040PzA</a></p>
<p> Big Grin</p>
<p>ORO... Big Grin</p>

Ajd H20, ajd kip Slobode, ajd Sfinga, ajd i ORO to nekako moze da "prodje" ali brate mili ako ne zna da pomnozi dva jednocifrena broja i da izracuna procenat kako li ce samo da tezgari ... "Slusaj cero, evo ti 25% od avansa koji sam ti dao na akontaciju od 50% pa posle svirke ti dam umnozak razlike ..." Neresiv rebus, moz' da ispadne da i ona "dodje meni" ...  Smile

<p>I to ne samo ona nego i njena drugarica!</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sve je vise danas onih koji su do para dosli "na neki nacin" pa napumpali nesto, kupili auto ili kucu/stan nesto cime bi se pokazali pred drugima a to sto nemaju u glavi nikom nista...</p>
<p>'oću i ja u starlete, dovoljno ne znam&nbsp; :LMAO:&nbsp;&nbsp; :LMAO:&nbsp; :LMAO:</p>

šaner

Ekskluzivni distributer robe koja je ispala iz kamiona u Italiji, Francuskoj, Nemačkoj...

Buržuj

Onaj koji je toliko pun keša da ne mora da liže poklopac od Eurokrema.

stereo

je kad ti istovremeno "drže predavanje" žena i keva.
Ako se uključe i deca i ćale onda je to surround.

Visibaba

Baba koja ti bleji nad glavom u autobusu dok sediš i udarcima sis..a u glavu daje ti na znanje da hoće da sedne.

Mocart

Svestrana ličnost..
Čovek koji je komponovao najpoznatiju melodiju za Nokiu.
Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle.
Voleo je da se kladi...

Jebem li ga

Upotrebljava se za:
Nije mi poznato, pojma nemam, nisam upućen u to, ne znam šta da Vam odgovorim...sve to u jednom.

slepac

osoba, najcesce muskog pola, koja se odlikuje veoma slabom finansijskom konstrukcijom.

Dođem ti

Dužničko-poverilački odnos na kojem počiva srpska privreda.

Ikonostas

Mesto gde stoje ikone. Na srpskom desktop.

Nema roaming

Auto koji ne sme preko granice.

Hajde poljubi tetu pa će ti teta dati čokoladu

Ovom rečenicom roditelji uče svoju decu da nema ništa loše u tome da pokazujemo ljubav koju ne osećamo ako iz toga mozemo izvući neku materijalnu korist.Prvi korak ka prostituciji.

kako znaš da si Srbin?

Popnes se na Ajfelovu kulu,i ako je prva stvar koja ti padne na pamet da pljunes sa vrha - onda si sigurno Srbin!

Organska hrana

Džigerica, škembići, beli bubrezi, pohovani mozak, crevca na žaru i ostali kafanski gurmanluci.

Nimfomanka

Vazda joj neki k...c fali.

U tuđoj ruci samo jedna stvar raste

Narodna mudrost koja objašnjava zbog čega je u Srbiji veći broj slamarica nego štednih knjižica.

Sud

Posle kafane, mesto najmasovnijeg okupljanja komšija i rodbine.

Prva linija odbrane

Kad na nekoj proslavi pojedes svo meze u nadi da će ti to pomoći da se ne napiješ

Pala na samofinansiranje

Sponzoruša nakon raskida sa dečkom.

Pravo luđeg

Osnovno saobraćajno pravilo na kružnim tokovima u našim krajevima.

Sve sem ćumura

Odgovor jako alavog halapljivca na pitanje radnika u ćevabdžinici "A šta ćemo od priloga u punjenu?"

Novobeogradski čoček

Uđeš u kuhinju, upališ svetlo i pokušaš da zgaziš sve bube.

Nikotinski šok

Ustaneš ujutru, skuvaš kafu, otvoriš paklu i shvatiš da ti je neko popušio poslednje dve cigarete.

Pop

Čovek čija je profesija da živi od tuđe slave.

Radna temperatura

Temperatura sa kojom 'oćeš-nećeš moraš sutra na posao.

Bife

Suviše otmen da bi bio kafana, a nedovoljno fensi da bi bio caffe.

Srpski feng šui

Kombinovanje nameštaja tako da se ne vidi gde je zid otpao i vlaga povukla.

Oval

Osnovna merna jedinica za krkanluk.

Nešto nisam u formi...kod trećeg ovala, k'o da mi se usta zavezaše..!

Igrati pod pritiskom

Doći na svadbu, pojesti 9 sarmi i 2 ovala pečenja, popiti dve litre crnog, a kad pritisak ode na 200 ustati i odigrati kolo da se sve slegne.

[attachment=4324:ATT00001.jpg]

<p>Znaci i skocko je dosao na red... &nbsp; :ermm:</p>
<p> Big Grin</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="euronymus" data-cid="10372" data-time="1381394732">
<div>
<p>'oću i ja u starlete, dovoljno ne znam&nbsp; :LMAO:&nbsp;&nbsp; :LMAO:&nbsp; :LMAO:</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>E, a kad sam te ja predlagao niko nije reagovao....&nbsp; :He He:</p>

zaje&ali se ovi u pošti... poručim od čovjeka dva para ovih

[attachment=4329:2013-10-10-718.jpg]

HITAČI 2SK1058/2SJ162

a oni mi ubacili još i sve ovo ostalo:

[attachment=4330:2013-10-10-719.jpg]

naročito me impresioniralo što su znali da nemam burgije 0,8mm i 0,5mm pa i njih upakovali po jedno tridesetak komada... Big Grin

hvala ime51,veliko veliko hvala!

Ekstra!

Meni prošli put upakovili 300 zenerica....

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="10398" data-time="1381432852">
<div>
<p>.. poručim od čovjeka dva para ovih &nbsp;HITAČI 2SK1058/2SJ163 ...</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Gde si ih naručio?</p>
<p>Kolika je verovatnoća da su originali?</p>
<p>Cena?</p>