DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Hvala svima na odgovore ča se tiče Priručnika. Na žalost ja i ćirilica nismo niti na "Vi" jer smo je učili jednu školsku godinu a u zadnjih 25 godina nisam pročitao niti jedno slovo ćirilice.
Нije tako strašno naučiti ćirilicu
Није тако страшно научити латиницу
Shy
Evo jedan kvalitetan amp Big Grin

Prodaje se za samo 50 evritja rucni rad Wink

Prosto pozeli svako da ga ima Smile
za kol'ko ga davaš? Smile
(07-16-2015, 03:24 AM)tesla017 Wrote: [ -> ]Evo jedan kvalitetan amp Big Grin

Prodaje se za samo 50 evritja rucni rad Wink

Prosto pozeli svako da ga ima Smile

Ал га склепаја 24
(07-14-2015, 09:55 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Potrebna mi je licnasta žica - kabl 0.75mm2, sa stakleno opletnom izolacijom do 200 - 300*c.
Da li je neko upoznat gde bih je mogao kupiti u Bg ili Srbiji. Treba mi oko 50 metara.

[Image: mtg-cable.jpg]

Ovako nešto

Probaću kod mene u komšiluku da pitam, ima čovek komplete za TA peći, pa možda zna... Pozzz
Zvao sam čoveka, ima samo 2.5mm2, očekujem potvrdu na mail o količini i ceni...
(07-16-2015, 08:08 AM)Bocko Wrote: [ -> ]Zvao sam čoveka, ima samo 2.5mm2, očekujem potvrdu na mail o količini i ceni...

Uh, pomogao bi mi mnogo! Treba da izradim ( da mi izrade ) 50 patron grejača, a strašno bih voleo da izbegnem
silikonsku izolaciju. Vrlo je mehanički osetljiva i časkom se ošteti. Ova staklena je zakon. Presek od 0.75 mm2
mi odgovara jer su grejači po 500 W na 380 V.
Hvala unapred  Smile !
Branko, možda nisi obratio pažnju na moj post, Dragan ima 2,5mm2 žicu i nema baš 5om, i trebalo bi da mi javi na mail i cenu...
Bocko, 2.5 mm2 bi i prošlo, ali manje od 50 metara nikako. Ja sam shvatio da bi postojala mogućnost da dobavi i druge prečnike,
a da dužina nije problematična. Moraju da budu jednoobrazni grejači, svi ( 48 kom ) idu u jedan alat.
Da ne bude do kraja:
"Kakvu sam imala, takvu sam dala", ima ostatak posle saradnje sa Magnohromom, Kraljevo...
Postoji u Uciteljskoj ulici kod maxija, prizemlj u holu sa desne strane firma koja se bavi takvim proizvodima.
Ali ja sada ne mogu da se setim imena firme pa taman da mi neko puca u tintaru.
saznao kod kolege viklera, ima, sutra oko 10h se čujemo, ili ti puštam broj na pp, Inđija...
Bocko, samo da da, ja u ovim godinama ne biram  Tongue . Hvala

Аритон, ima desno neka firma koja se bavi nekim izolatorima, ali nisam znao da imaju i žice. Pravo su Sikers boje za sito štampu,
a levo je pošta. Probaću da nađem telefon te firme, bio sam kod nih pre desetak godina. Ja imam neobrisivu memoriju, plajvaz i blokče.
E bas tu, tj ta.

Hvala
Evo jedan link za preporuku:
https://trello.com/aleksandarmarkovic3/recommend

U pitanju je Trello, online aplikacija za vodjenje evidencije oko poslova (taskovi), nesto kao "to-do" lista.
Moze se iskoristiti prakticno za bilo koje namene gde treba da se organizujete u vise koraka, npr "zadaci u pripremi", "radim", "potrebni detalji" itd.
To je po principu "Kanban" table, papirici sa zadacima koje premestate iz jedne u drugu kolonu.
Za programere / developere, tj bilo ko kome treba pomoc oko organizacije poslova na veoma prost nacin a jos vise je koristan ako se radi u timu.
Drugari,

Zna li iko šta je sa našim članom @Vasabor?

Ima li iko kakvu info o njemu?

Potreban mi je nešto.
(07-17-2015, 05:10 PM)Macola Wrote: [ -> ]Drugari,

Zna li iko šta je sa našim članom @Vasabor?

Ima li iko kakvu info o njemu?

Potreban mi je nešto.

Imam ja. Vasa retko dolazi na forum jer je pretrpan poslom u auto-servisu. 
Poslacu ti kontakt na PP. Budi uporan jer se retko javlja na tel.
Svi viču kriza je, a ne dižemo glave od posla... Smile