DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Potreban mi je sotver za video nadzor.
Potrebno je da Win računar monitoriše USB kamericu i da pri detekciji pokreta pravi slajdove ili video.

Ranije sam koristio takvu aplikaciju koja je pratila par IP i USB kamera ali sam zaboravio kako se zove....

Ima li predloga?
Pico 2000?
Imao sam usb web kameru Logitech i uz nju je dosao fabricki software koji je imao detekciju pokreta. Koja je web kamera?
Logitech C100
Potrazi u opcijama za software ima detection motion
http://blog.logitech.com/2011/01/18/logi...detection/
Našao! Smile
iSpy
Radi sasvim odlično i još je besplatan! Big Grin
Imam jedno pitanje za one koji su se nagledali pisane literature i takvih stvari. Naletio sam na jednom oglasniku da se prodaje od Metzgera Radio priručnik za amatere i tehničare izdanje TK Beograd 1983 , poslao sam upit prodavaču da li je pisana na latinici ili ćirilici jer ako je na ćirilici na žalost ništa od kupovine. Za svaku sigurnost pitam i ovdje jer tko zna ča će mi prodavač reći samo da proda knjigu a ja onda dobijem mačka u vreći i kome se žaliti...
Latinica je.
Ako ima slika u oglasniku vidjet ces. Koliko se ja sjecam svi prirucnici, sva izdanja su latinicna.-

pOz
Ukinuo Tito ćirilicu još '45.
Na ovom forumu i Rusi pišu na engleskom.
Ja sam na jednom forumu pisao ćirilicom, a ovde baš niko, pa nisam hteo da štrčim.
Na plaži gde ima nudista i ja skinem gaće, ali mi nekako ne ide da ja budem prvi.

Edit: Nije loše imati širi pogled na svet. Ja sam svojevremeno učio grčki alfabet, dok sam bio mlađi i dok mi je mozak primao informacije. Sada vidim da bi Kineski bio mnogo korisniji.
Ја сам до пре пар година писо искључиво ћирилицом, ali sam nekog trenutka sasvom slučajno prešao na latinicu.
Najverovatnije iz paraktičnih razloga zbog posla. Smile

Ćirilica ili latinica, nema to veze. Ne razmišljaj o tome. Samo počni da čitaš i ukopiš se istog trenutka... Wink
А шо јас да кажам? Цел живот пишуваше со латиница а сега да ме видете како цртам кирилица... Едино се кај нас децата на балкано раѓат како полиглоти знаат седум јазика Smile
(07-13-2015, 10:34 PM)tesla017 Wrote: [ -> ]А шо јас да кажам? Цел живот пишуваше со латиница а сега да ме видете како цртам кирилица... Едино се кај нас децата на балкано раѓат како полиглоти знаат седум јазика Smile

1vane, resetuj Teslu!
Ponovo se zaglupeo... Tongue
[Image: NikolaTesla_7.jpeg]

Faksimil potpisa
Big Grin Da se vratim na juznoslovenski mod rada Big Grin
Vežbajte deco razna pisma.

Nikad se ne zna koje od njih može zatrebati: kinesko, arapsko, ćirilica... :-)
[Image: 1436106092_17.gif]

Baloni i laser
Potrebna mi je licnasta žica - kabl 0.75mm2, sa stakleno opletnom izolacijom do 200 - 300*c.
Da li je neko upoznat gde bih je mogao kupiti u Bg ili Srbiji. Treba mi oko 50 metara.

[Image: mtg-cable.jpg]

Ovako nešto