DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
<p>ok hvala nije da pozurujem samo da kazem ako moze sto brze danas sam zj*bo celu firmu tj nije do mene do virusa... ako ne resim ode glava hehe Big Grin</p>
<p>Da pohvalim i javno Nislije (Goshu i npejcica), odlicni domacini!</p>
druženje - prava stvar! to iz petnih žila podržavam! pozdrav za svu trojicu,i nadam se da će toga biti sve više Smile jesi preuzeo "treće oko"? Wink
<p>Jesam, jesam, nisam jos stigao da se poigram sa njim, to cu moci tek za 10-ak dana. A cuo sam da i ti planiras da uzmes jedan, odlicna kupovina, i da jos dugo radis sa njim. Smile</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azecevic" data-cid="22469" data-time="1394446386">
<div>
<p>Da pohvalim i javno Nislije (Goshu i npejcica), odlicni domacini!</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Čuj dobri domaćini, pa kada su gosti odlični, nama onda lako Wink</p>
[quote name="azecevic" post="22478" timestamp="1394447714"]Jesam, jesam, nisam jos stigao da se poigram sa njim, to cu moci tek za 10-ak dana. A cuo sam da i ti planiras da uzmes jedan, odlicna kupovina, i da jos dugo radis sa njim. Smile[/quote]
.
hvala druže, takođe... Smile

U školi učitelj matematike pita malog
Muju :
- Mujo, ak’ ti dam dva zeca, pa još
dva zeca i još dva zeca, kol’ko ćeš
imati zečeva?
Mujo : Sedam!
Učitelj: – Ne, slušaj me pažljivo:
-Ako ti dam dva zeca, pa još dva
zeca i još dva zeca, koli’ko ćeš imati
zečeva?
Mujo opet: sedam!
Učitelj: Dobro, da te pitam ovak:
-Ako ti dam dvije krave, pa još dvije
krave i onda još dvije krave. Kol’ko
češ onda imati krava?
Mujo : šest !
Učitelj: Doobro! A sad, ako ti dam
dva zeca, pa još dva zeca i još dva
zeca, kol’ko ćeš imati zečeva?
Mujo : Sedam!!!
Učitelj: Neee Mujo, kak’ onda imaš
sedam je*enih zečeva!?
Mujo: Jer već kući imam jednoga
je*enoga zeca !

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azecevic" data-cid="22469" data-time="1394446386">
<div>
<p>Da pohvalim i javno Nislije (Goshu i npejcica), odlicni domacini!</p>
</div>
</blockquote>
<p>Svom snagom podrzavamo mlade snage.</p>
<p>Treba neko da nas zameni zar ne?</p>
<p>A sto se osciloskopa tice zelim ti da te lepo sluzi i da ga sto pre zamenis sa boljim.</p>
<p>Drago mi je da jos postoje ljudi koji hoce i spremni su da pomognu. Nema bas puno ljudi, meni je drago da sam u nedelju upoznao tebe i Nebojsu, isto tako se nadam da cu upoznati jos dosta ljudi sa ovog foruma, i da ostanemo u kontaktu, ljudi su se mnogo odaljili jedni od drugih.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Sto se osciloskopa tice hvala na lepi zeljama, za bolji ima vremena, da se prvo upoznam kako valja sa ovim.</p>
[attachment=7731:1795682_629776650426686_1557353980_n.jpg]

Da pohvalim i javno Nislije (Goshu i npejcica), odlicni domacini!

Uz kilo pečenja i dva kila rakije osciloskop ima da meri do 15GHz na 18 kanala  :LMAO: 

Šala mala … Smile

Ušao slepac u ženski bar (greškom) i naruči on sebi piće. Nakon kraćeg vremena vikne slepac konobarici:
- Hoćeš li da čuješ vic o plavušama?
Iste sekunde čitav bar se utihnuo i žena pored slepca reče:
- Pre nego što ispričaš vic, moram ti reći pet razloga zašto ne bi trebalo da ga ispričaš, pa ti razmisli:
1. Konobarica je plavuša.
2. Ja sam plavuša od 90 kg sa crnim pojasom.
3. Ova do mene je plavuša koja trenira rvanje.
4. Ta iza tebe je plavuša policajka.
5. Izbacivač je plavuša. Priča li vam se vic o plavušama? – ljutito ga upita ona.
A slepac će na to:
- Ma jok, pa da moram pet puta da objašnjavam!!!

Kaže Mujo Hasi
Zamisli,sinoć oko ponoći stigne mi SMS
"Trebaju li vam drva"
Ja odgovorim
"Ne trebaju"
I jutros pogledam iza kuće kad ono nestala mi drva!

<p>Ljudi jel zna neko de ima varenje aluminijuma u Novom Sadu ili okolini? treba mi prar sitnica...&nbsp;</p>

Znam ja u Pazovi, ali tek u ponedeljak mogu da ti dam kontakt.

P.S. Možda i nađem broj...

<p>eo guglo sam malo u ns ima izgleda samo cubi oni rade glave motora... pa rade kao i zavarivanje aluminijuma nemam ja tu nesto puno nzvacu ih u ponedeljak pa ako rade uradicu ako ne slacu kod tih u pazovu Smile</p>

Hehe, Arduino bata Smile

Nisam ja baš neki fan Arduina, čak nemam ni jedan u kući Smile

Meni su interesantni malo više kontroleri poput novg TI-ovog MSP-EXP430FR5969 sa FRAM memorijom (memorija koja je tipa kao FLASH ali ima brzinu kao RAM i 10x je postojanija od klasičnog FLASH) a usput troši sve zajedno nano Wate za rad, što se vidi i praktično kako radi sa jednog super-kondenzatora od 0.1F (ono malo crno okruglo iznad displeja). Na ovoj slici se vidi i booster pack (pandam Arduinovim šildovima) sa ultra-low-power grafičkim display i dva capacitive-touch senzora za šetanje po meniju i izbor opcija ...

[attachment=7842:IMG_3473.JPG]

Evo citam da su poceli i zvucne kartice da ugradjuju u ove mini pc .
Sta vidite