DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Premešteno u odgovarajuću temu. Wink
Šta je ovo majko moja ?

??   517 korisnika ???

[attachment=18152]
Netko oće da nam skrši server pa nas bombarduje. Tongue
(01-28-2016, 01:27 PM)Khadgar2007 Wrote: [ -> ]Netko oće da nam skrši server pa nas bombarduje. Tongue

Da,
u tom trenutku se video samo Main index.
Ma, Macola pustio virus "Brojač" da odbrojava Smile
(01-28-2016, 06:05 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Ma, Macola pustio virus "Brojač" da odbrojava Smile

Ma da, Macola nema druga posla, samo da "Filuje Counter"----Kad bi se ŠALILI !!!

Kad bi i drugi članovi imali barem približno ovoliko korisnih postova , .....--Gde bi nam bio kraj ???

Sad uočih, ..ako mi odgovori na ovu "Prozivku"
onda  ..Macola slavi malu "Celo-Brojnu"  od 3K postova, ako se ne varam :-)

Evo :
Roberte izgleda da nisi citao SF roman ispod Macolinog cekica ovaj tastature.
Svejedno je mrezi odbrojilo tako da counter na sajtu nije ni bitan Smile
+1 dejane Smile
Samo mi nedostaje Macolin SF roman,

i ovako imam nočne more sa novim Osciloskopom,

...još mi samo Macolin SF nedostaje :-)

I onako su Macola+Rigol=Nočna Mora :-) .....ZU Sammen :-)

pOz

sjajnom društvu,
SF? Jel to neka nova SMPS toplogija? :-)
Pa ono veruj mi dobro je da procitas malo odmoris mozak. Tematski pravac je zanimljiviji od nekih nazovi ozbiljnih SF dela koja sam citao.Po meni jos jedno desetak poglavlja i moze da se razmislja o prevodjenju na vise jezika i pregovorima sa svetskim izdavacima. Mozda scenario za film ali za neku kracu sf seriju sigurno.
SF je skracenica za SuperFacebook ili ja negde gresim?
Jbg brate!
I mi smo malo postali sesilne životinjke. Stanovništvo je zakucano za ekrane, koje male, koje velike.
Ne sluti na dobro...

P.S.

Mislim, rekao sam tamo šta sam imao reći, pa nek svako tumači kako želi.
Protok vremena je čudna stvar, a "pileće" pamćenje u ljudskoj zajednici još čudnija stvar!
Mi, ljudska bića (nadam se da se tako opravdano možemo nazvati), jesmo uvek sveže testo koje se lako da oblikovati veštom rukom.

Mlađe testo lakše - starije teže. 

Mlado testo uopšte ne pruža otpor jer nema sećanja o nekim prethodnim oblicima.

Matoro testo pruža jak otpor jer poseduje sećanje na mnogo bivših oblika, ali se ipak da oblikovati, samo sporije.
Uostalom, to je od manjeg značaja jer mu rok uskoro ističe.

-Kupite Dormeo jastuk! Ako pred spavanje odsečete prst sekirom, samo prespavajte na Dormeo i izrašće vam nov!  

-Mi Vas veoma volimo. Uzmite kredit kod nas i imaćete kamaticu od samo 5%.

-Mi Vas još više volimo nego oni prethodni! Evo vam video igrica da se ludo zabavljate. Evo vam ekrana da lepše vidite tuđim očima. Evo vam on-line kupovine da ne mrdnete du*e iz fotelje (seljačine dišu svež vazduh). Evo vam društvenih mreža, da se ne osećate usamljenim, i da vam ego bude tvrd i prav, i da od 500 virtuelnih prijatelja pozajmite po 100 virtuelnih evra, započnete dobar biznis, potom im za godinu vratite po 100 virtuelnih evrića, kad se zaimate. Evo vam šablona moralnih normi, jer mi znamo to bolje od Vas, vekovima radimo na tome, od Aljaske do Australije. Evo vam lepe hrane, da budete zdravi i lepi, i da vas samo slučajna boleština ugrozi. A ako se i to možda dogodi, onda evo vam još lepših lekova da se izlečite. Naravno, kupite sve lekove koji vam pomažu, i još i još. Mi tako možemo da napravimo još lepše lekiće za vas.
Podelite svoje lajkove siromašnima, to će ih oraspoložiti, a dobro raspoloženje pomaže njihovom i vašem zdravlju. I svakako, obavezno kupite naš najmoderniji telefon. On može sve umesto vas. Umesto vas pazi na času, umesto vas jede, je*e, spava, sluša, gleda, pamti, popravlja, uključuje, isključuje, budi vas, uspavljuje, pomaže u poslu, čuva decu, možda ih i pravi, probajte za svaki slučaj... Ne morate čak ni da saberete dva jednocifrena broja, imate neverovatan kalkulator na njemu. Ma pametniji je od Vas!
--------------------------------------------------------------------------

Belo je plavo, plavo je žuto, zeleno je crveno, a crveno je opet belo!

Bože! Da li sam ja daltonista (šta god to bilo)?
He he, i da ne zaboravim (zamalo) :-)

- Kupite naš Tek DPO osciloskop, sa formatom "kvadratića" 16:9, jer (verujte nam) od rođenja živite u gadnoj zabludi da kvadratić treba da ima jednake stranice! Naravno, ne propustite da kupite i 16:9 TV, iz istog razloga, i obavezno se naviknite na to da gledate formate 4:3 na 16:9 (da vam ne bude ono crno sa strane, jer što ste i kupovali toliki TV do vraga, ako vam nema slike po celom ekranu?).
Tako ćete saznati pravu i jedinu istinu (verujte nam) da su to jedini pravi i normalni oblici.
Ono do sada je bila opasna zabluda koju su vam podmetnuli iz političkih razloga i da bi manipulisali vama!

P.S.

Ljudi su u stvari gojazniji nego što ih okom vidite. Oči vas lažu! Oči su nesavršen organ!
Big Grin Macola ponovo prolupao... Big Grin
(01-29-2016, 09:23 AM)TDA Wrote: [ -> ]Big Grin Macola ponovo prolupao... Big Grin

Kako misliš ponovo ?!?! [Image: dodgy.gif]
Mama me je rodila stojeći, Roberte.
Ispao sam na beton, dva puta odskočio, potom me je lekar dočekao na volej i tako plasirao u bolnički krevetac.

Od tada mi nešto nije baš najbolje... Big Grin
(01-29-2016, 12:25 AM)Macola Wrote: [ -> ]Protok vremena je čudna stvar, a "pileće" pamćenje u ljudskoj zajednici još čudnija stvar!
Mi, ljudska bića (nadam se da se tako opravdano možemo nazvati), jesmo uvek sveže testo koje se lako da oblikovati veštom rukom.
...
Macola, ti spadaš u manjinu koja o tome hoće da progovori... 41  (Za ovo boldovano mislim da nije opravdano posle Aušvica.)

Kad sam bio mlad (i čitao Asimova, Klarka i Bredberija), smatrao sam da ću u svojoj 38-oj godini, kao čiča Smile, videti 21.vek - vek futurizma jbt... Mrzeo sam autoritarni sistem još u osnovnoj školi. A sad sam u 54-oj doživeo totalni povratak u srednji vek - fali samo inkvizicija (nisam siguran da sam dobro rekao ovo "fali" Wink)..

Dobro je jedino što imam snage da učim da radim u novim programima i da svoje gađenje ne prikažem u slikama, kao da imam neki polarizacioni filter... Evo prve "upotrebljive" slike sa programom VRay for SketchUp:
[attachment=18160][attachment=18161]
Pa, hmm,
ne bih rekao da ti je loše.
S obzirom na vrlo korisne postove, Juser-Frendly savete i nesebičnu pomoć koju pružaš ljudima,

...ipak si ti ispao na neko paperje Smile
Svaka izgovorena (napisana) reč, negde ostavi neizbrisiv trag ...

Pozz