DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
[attachment=23810][attachment=23811]Nešto sam preturao na tavanu i našao ovaj taster.Ne znam ni odakle mi nisam se time nikad ni bavio niti ću pa bi ga poklonio nekom ko bi to koristio.
Ovo mi deluje kao neka spravica za vežbanje telegrafije. Smile
(06-15-2017, 08:09 PM)TDA Wrote: [ -> ]Ovo mi deluje kao neka spravica za vežbanje telegrafije. Smile

I jeste. Taster TS-4

http://www.radista.info/tasteri.htm
Baterija koju sam tražio za tablet, i za koju mi je progster dao link, naručena je 5 juna,
a juče mi je poštar doneo na vrata. Uskočila je u tablet i sve je ok.

Zapanjujuća je brzina kojom je stigla. Ukupno 10 dana sve sa plaćanjem i našom carinom
i poštom.
Revamp sistema,konkretnije zvucnika Big Grin 

[attachment=23845][attachment=23846]
(06-16-2017, 06:46 AM)branko tod Wrote: [ -> ]Baterija koju sam tražio za tablet, i za koju mi je progster dao link, naručena je 5 juna,
a juče mi je poštar doneo na vrata. Uskočila je u tablet i sve je ok.

Zapanjujuća je brzina kojom je stigla. Ukupno 10 dana sve sa plaćanjem i našom carinom
i poštom.

Drago mi je da se uklapa.
Ja naručio isto pre 10-ak dana STM32 i neke sitnice, i stiglo sinoć, baš su brzi, obično mi paket zaglavi negde.
Evo jos jedna fotka,nakon montaze Big Grin
[attachment=23850]
ima da prašinja! fino izgleda!
Cao drugari, pitanje je malo off-topic, ali mozda neko moze da pomogne Smile

Jel zna neko gde moze u Srbiji da se uzme ovako nesto gotovo za amaterske poslice (bukvalno, hocu da nadjem stonu glodalicu za caleta da moze lakse da pravi kosnice i ramove za pcele da se ne muci rucno i na cirkulatorcicu) za zlebove i sl.

[video=youtube] https://www.youtube.com/watch?v=OGTDKzoq9eU[/video]

Ili ako neko od vas ima alat i vican je ovom DIY projektcicu, moze da se javi na PP pa da se dogovorimo koliko $ za tako nesto Smile
Potrebna sema za itt 8033 tuner amplifier. Umapred hvala.
(06-18-2017, 03:48 PM)vladd Wrote: [ -> ]Zar google strajkuje?
https://elektrotanya.com/itt_8033_tuner_...nload.html

A pa Zoksy ne zeli da koristi racunar  Big Grin 

skinuo sam ti ja Zorane pdf za ovaj tvoj itt 8033 tuner , ako ne budes mogao telefonom da pregledas imas kod mene , a mogu i da ti odstampam.
Tako je dackotronik , ne koristim racunar. Vlad nije ovaj uredjaj u pitanju, radi se o modelu iz 1978 g. radio sa pojacalom, potrebna mi je sema , neko je nesto cackao.
Mislis nije ovaj:
[attachment=23889]
Bas taj vladd ,mene gornji link upucuje na nesto drugo. Nije ni bitno snacicu se, hvala obojici za trud.
Pa taj je bas na tom linku, to sto su ga skraceno nazvali i sto je prva strana sa vinil masine, nema veze, ovo sto sam postovao je druga strana dokumantacije.

Ali bih se ja dobro pripremio za rad na tome...jos ako je neko nesto krljao...onako, ozbiljno je uradjen, sa specificnim komponentama..nije za improvizacije..
Cackano je oko plocice za memorisanje stanice, posecene su zice i prevezano na rucno birane stanica , ostalo je ok. Planiram da mu izmenjam elektrolite i da ga ocistim od prasine. Volim ja ovakve starudije.
Davno, sam radio takve i njima slične.Oko memorisanja stanica, najčešće je bio problem u šiber ili obrtnom potenciometru, jer mu oksidišu kontakti ili se češće izliže grafit pa sam ,,poludi,, i beži sa stanice.Ako je to treba ih sve promeniti pa i te trimere pregledati.
Teško ih je naći da mehanički odgovaraju.
Dekiv to i jeste bio problem, neko je vec poseko zice i prevezao na onaj pot na promenljivom kondemzatoru, ne zurim , sredicu ga polako, mada imam jos slicnih uredjaja na cekanju. U vreme digitalizacije mene povukla nostalgija , slusam kasete, a vidim da se i ploce vrte.
Nije lose resenje za kutiju...