DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Keš keš i samo keš, kakve kriptovalute, imaginarni novac i sl. Odradiš posao, keš na ruke i vozi.  Big Grin
slažem se.
Da kad bi mogao da se zaradi novac a da vec u startu znas da ce ti drzava pola da uzme. Drugacije to treba, ne raditi nista ili minimalno raditi, imati dovoljno tek onoliko koliko je potrebno, ne biti proklet i teziti za kulama i gradovima, meni je muka od robovlasnickog nacina zivota, razmisljam da napustim drzavni posao i da krenem da uzivam u zivotu, da minimalno radim i da minimalno imam ali i ovako nisam daleko od minimalca : ) , nameti su toliki da pola ide drzavi. PIO? Kakav bre pio! Zdravstveno osiguranje? Kakvo bre zdravstveno osiguranje! Ova dva nameta su obavezna i bez njih ne moze da se radi bilo sta, cak nemam ni volje da radim, necu da im dam ni pet para. Sad i odvodnjavanje? Kakvo crno odvodnjavanje! Ovu bagru poltronsku i parazitsku treba oterati u 3pm pun mi ih je k. Nemaju 6 meseci barijum, sve bagra pokrala i prenela u privatni sektor a placa se zdrabsveno osiguranje, koga bre vi...
hk-hmmm... dakle živiš od poreskih obveznika a rad si da privatno radiš malo i još manje,toliko minimalno da bi samo da preživiš?
oprosti mi na mogućoj grešci,ali stičem utisak da baš nemaš nekog ni radnog ni životnog iskustva?
tek treba da oformiš porodicu...
naučiće te život još svačemu,a jako malo toga će biti lepo.
(10-28-2023, 07:29 AM)savan Wrote: [ -> ]Ne znam da li strane banke moraju da se pravdaju NBS? Kako je kod njih definisan priliv stranog novca, dali i tu moraju da se pisu izjave?

Sve banke u Srbiji posluju po istom zakonu, bilo domaće ili strane. Smile A naš zakon o deviznom bankarstvu je katastrofa...
Homemade, nisi me razumeo, ne kazem da ne radim nista nego da ne srljam za parama kao neki i da radim od 07 do 21, nego da radim minimalno i da imam dovoljno, ali ne za drzavu nego za svoj gros, ko bi se njima naradio.
Moja banka ne pita ništa jer mi se prikaže na kraju godine u aprilu kao nešto što treba oporezovati a kako moj knjigivođa plaća moj porez malko više svake nedelje tako na kraju godine ja čak dobijam povraćaj novca, tako da ako mi legne par hiljada na račun od bilo gde ne pravi neku razliku. Ja ćaletu šaljem preko WU svaki mesec direktno iz banke...., ja keš nisam koristio evo sada već 9-a godina.
R.I.P.
"Bako...
Oni su prodali sve,
Kuće više nema,
Nema je.
Prvo su prodali dedine njive,
Što od znoja ih je stvarao,
I posekli su ono stablo šljive,
Pod kojim je umoran odmarao.
Džeki je ostavljen negde na selu,
Da ulicom luta i repom maše,
Pitam se hrani li ga ko,
I jel kažu da je to kuče naše?
Ništa od nas tamo nije ostalo,
Sem njega.
Od svih para kupili su mali stan,
Tata je bio srećan,
A mama ponosna,
Mi idemo za grad.
Više nismo seljaci,
Rekao bi otac za ručkom,
U sobi koja nas je gušila,
Majka je neprestano zavijače pušila,
A soba imala 8 kvadrata,
Zvali su je dnevna.
Kažu ovde će nam biti bolje,
Uradili su to zbog brata i mene,
I nisam shvatao kako zbog dobrog,
Srce polako počinje da vene,
A gde je tu radost?
Gledao sam ljude kako šetaju obučene pse,
Ošišane, rasne, kao da se takmiče,
I bilo mi žao Džekija,
Ta moja protuva,
Tako mi nedostaje.
Kupićemo Bišona,
Rekla je majka u jedan čas,
A ja sam pitao gde će da spava- nemamo dvorište,
Ništa ne brini reče mi,
Spavaće kraj nas.
Zašto nismo onda poveli Džekija?
On nije za grad- rekli su.
A mi jesmo?
Bako...
Ovde ljudi stalno žure,
I ne govore dobar dan,
Važno je samo kako si obučen,
Koja kola voziš,
A ne kako si vaspitan.
Jel si me pogrešnom učila?
Sivilo me tako guši,
Dok prolazim kroz ulice od smoga,
Kako se život preko noći sruši,
Kad čovek beži od korena svoga.
Osećam se kao grana,
Koju je jak vetar oduvao,
Jer je stari iznemogli hrast,
Pod udarom vetra nije sačuvao.
Pričaju o perspektivi,
Budućnosti,
O tome šta je najbolje za nas,
Kao da ne pamte više,
Da nam selo beše spas.
Bežimo od sebe,
I gadim se toga,
Ako ima Boga nek’ urazumi svet,
Ne grade orlovi gnezdo gde im kažu,
već tamo gde su napravili svoj prvi let.
Bako, ja ću se vratiti!"
Zna li neko koja je ovo lampa?
Crvena. Iz nekog starog radija ili tva.
EF neka?
Koji je radio u igri. Ako znamo oznaku radija i "lamba" ce se naci. Ovako na prvu, poslije MF lanca dolazi demodulacija, najvjerovatnije neka EBF..
pOz
Nažalost ne znam koji je radio u igri.
A možda je i tv
Ovaj. 
PS ne pitajte ništa zašto ovako opskurni opis.
Na drugoj i trecoj slici koju si postovao vidi se tocak promjenjljivog kondenzatora i mrezni trafo-radio je u pitanju..-
pOz
Lampa je slomljena. Služi za pojačalo koje je samogradnja. Donor za lampu je ili onaj radio ili ovaj tv. Tako mi je  "pacijent" opisao problem.
Misliš da je meni lako. 
Jedino pouzdano je da je crvena
(11-05-2023, 06:49 PM)Sir Oliver Wrote: [ -> ]Zna li neko koja je ovo lampa?
Crvena. Iz nekog starog radija ili tva.
EF neka?

Po onome sto vidim na toj slici to bi trebalo da bude ECH81 a ta veca pored nje ECL82, samo me buni ta crvena boja kao da je neka tecnost u njoj ako ja vidim dobro prvu sliku (ili mozda neka izgorela termo folija preko stakla)
(11-05-2023, 08:21 PM)Sir Oliver Wrote: [ -> ]Služi za pojačalo koje je samogradnja. 
Reci tom što pravi pojačalo, nove lampe su nove lampe. Sa starim se neće usrećiti.  Big Grin
Da li neko možda zna nešto više o ovom uređaju? Navodno ga rudarske kompanije koriste za (nelegalno) obeležavanje lokacija kod nas (na privatnim posedima).

[attachment=41479]
slikano nokiom N95 ? Smile
Moguće lokatori iz 1999-e, ostao im višak