DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Dojadili mi kilavi i mali stolovi i juce narucim profile rano ujutru i danas se bacim na posao. Sam jutros lagano izgerovao, pa napravio kalup od iverice jer nemam 3-4 ruke i krenuo da varim pradedinim rucno pravljenim  aparatom koj zraci toliko da svi u krugu od 30m postanu mutanti. :-D Sutra da se ofarbaju i onda idu puna ledja od iverice jedno 35cm od poda i jedno 25cm iznad radne povrsine da mogu da okacim uticnice, a i da mi ne zapada nista pozadi. Radna ploca 36mm, dupla bela iverica. Trajno resen problem klimanja i malog stola. :-D U cevi ulozeno 5K dinara i plus iverica. To nema ni u formi. Profili 40x40x2mm za nozice i 50x30x2 ove duge poprecne, moze omanji auto da se naveze :-D
Bravo!
Ovo je za medalju! Smile
Hvala @TDA! :-D Poenta cele price je da mogu da se rasklope, da uvek mogu da se produze samo promenom ovih uzduznih profila ili mogu da se skrate. Ovo je sada 2m jedan i 85cm drugi jer mi tako prostor dozvoljava. Narucio sam i ove shine za police, mislim da je najbolje resenje jer mogu da se pomeraju i dovoljno su jake da drze uredjaje, koji nisu ni malo laki, a i lako su dostupni uredjaji na njima. Dobro se svuda razvuce struja i cao, trajno resenje za sobichak 3 x 2.5.

http://www.green-line.co.rs/proizvodi/no...e.html?p=1
ma milina jedna! Smile
"Miki eeee,ANTISEPTIK! Za koga navijaš?" Smile
Gimba bas lep rad, to cenim, majstorski. Malo je ljudi koji sebi mogu da priuste veliku radionicu. Pozdrav.
(04-30-2017, 09:50 PM)Zoksy Wrote: [ -> ]Gimba bas lep rad, to cenim, majstorski. Malo je ljudi koji sebi mogu da priuste veliku radionicu. Pozdrav.
(04-30-2017, 09:56 PM)Zoksy Wrote: [ -> ]
(04-30-2017, 09:50 PM)Zoksy Wrote: [ -> ]Gimba bas lep rad, to cenim, majstorski. Malo je ljudi koji sebi mogu da priuste veliku radionicu. Pozdrav.

Hvala druze! Inace dobar bench, i dobar ti je prostor, za sve. Smile  Ovo kod mene je prchvarnica, bukvalno, kad se sve spakuje i stave stolice ne mozes da se okrenes unutra. Udala se sestra (hvala Bogu) pa smogu za toliko da se rashirim! Smile
Volim ja i bravariju,zato sam ti se i obratio,sto se tice prostora tu netreba mnogo komentarisati,snalazi se kako ko moze. Pozdrav.
Da budem pošten nikada mi ova promena brzine nije pala na pamet.
@saggit
Odradio sam povezivanje tranzistora po ovoj šemi, i sad radi dobro, nema sad onog zaglupljivanja da se iskra zadrži 1s, samo povremeno imam duple iskre ali samo kad prespajam šarafcigerom, kada ide preko kabla tu se gube.
Hvala. Smile
Pu, pu, puuu! Smile
Moj kolega (sada pokojni) priča osamdesetih godina:
"Kada mi žena počne da tandrče po kući ja ustanem noću, otvorim veš mašinu, otkačim jednu žicu i skopim je.
Sutradan dođem kući, a žena tužno saopštava da je crkla mašina."
Onda on odmah uzime alat i čačka mašinu, i saopštava da je crklo nešto. I krene da traži da kupi, ali nema dela.
Oni stariji se sećaju da tada nije bilo delova na svakom ćošku. I tako nedelju dana:
"Posle nedelju dana, pošto pere veš na ruke šena se smiri. Onda ja dođem sa posla i kažem da sam našao deo.
Zakačim žicu i mašina proradi, a žena samo cvrkuće po kući"
Smile
Ja probao jednom da primenim tu foru, ali moja je ženica odmah strpala veš u kola i pravo kod svoje mamice Smile
Malo smo muzicirali ovih dana, gore-Adagio,u sredini denon DCD1500, dole-HV23 sa 2SC5200 2SA1943 u izlazu. Levo predpojacalo sa NE5534. Zvucnici bez oznake. Skromno i jeftino.
HV23 je APEX ili neko drugi?
zvučnici izgledaju kao niške 12ice,širokopojasne razglasne ali pristojno zvučeće.