DIY Electronic projects

Full Version: Sve i svašta
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Jadnostruko napajanje 10v
Ppjacavam 100mv i pravim četvrtke, dalje od te frekvencije,četvrtke, pravim napon, e taj napon mi bezi zajedno sa temperaturom.
.nemam radionicu, nemam alat, nemam lemilicu, ovo sve uz pomoć stapa i kanapa.
Lemilica za oluke.

Imam u blizini prodavnicu el.komponenti, da nebih exsperimentisao, pitam ovde.
Hvala na odgivorima .
Izvinjavam se na pravopisu,mozda fali neko slovo.
Pravio sam nekad davno pretvarac sa starih sinusnih protocnih meraca na citanje cetvrtki. Isto je imao jako mali naizmenicni signal. Koristio sam obican jfet sa velikim pojacabnjem a mozda je jednostavnije sa komparatorom, trimerom odrediti referentnu tacku i na drugi pin dovesti ulazni signal. Tu bi LM324 odradio posao. Obavezno staviti na ulaz kontra polarisanu sotki diodu ako slucajno prodje negativan veci signal da ne okida nepozeljne impulse
LM324 i LM358 su isti po karakterisikama sa tim da je 358 1/2 324. Radi bez problema na 10 volti,
a ulaz mu ide od 0 volti. To temperaturno klizanje sumnjam da je od njega, pre ti neki kondenzator
pravi problem. Ja sam potrosio bas puno LM324 i nikada nisam imao takvih problema.
Poslusaj Jevrema i dodaj diodu na ulaz i odaberi bolji kondenzator.
Stavio sam bafer 4050, resio problem.
Hvala svima, pozdrav.
Pre 10 godina Neutrinci (ekipa prijatelja) su napravili ekološko-umetnički festival na Bešnjaji (brdo između Jagodine i Kragujevca). Bilo je posetilaca i izvođača iz raznih delova sveta. Ulaznica je bila 21 prazna aluminijumska limenka, sa porukom: "Očisti svoju ulicu i dođi da se družimo!". Ovo je mašina za reciklažu koju smo kreirali tada Smile

[attachment=37629]
Gde da nadjem 21 konzervu, ja ne trosim nista iz konzervi.
Pozajmiću ti ja od pivkana Smile
(05-25-2022, 04:49 PM)1van Wrote: [ -> ]Pre 10 godina Neutrinci (ekipa prijatelja) su napravili ekološko-umetnički festival na Bešnjaji (brdo između Jagodine i Kragujevca). Bilo je posetilaca i izvođača iz raznih delova sveta. Ulaznica je bila 21 prazna aluminijumska limenka, sa porukom: "Očisti svoju ulicu i dođi da se družimo!". Ovo je mašina za reciklažu koju smo kreirali tada Smile

Haha... super ideja Big Grin
(05-25-2022, 07:31 PM)Bocko Wrote: [ -> ]Pozajmiću ti ja od pivkana Smile

Pa ne mogu da ti vratim, mozda negde imam neku od
[attachment=37630]
@pakonja hvala Smile

@branko tod, u to vreme je toliko bilo prljavo svuda da si bukvalno mogao da skupiš te limenke od kuće do prodavnice (ideja je i bila da probudimo ekološku svest). Kada sam u Srbiji, skoro svako jutro očistim oko dvorišta (a i malo šire jer živim na raskrsnici) i redovno, pored ostalog smeća, nađem i po koju limenku... Ironija je da obično budu pored znaka koji sam postavio (a na kome piše: "Ne bacaj smeće" Smile).
P.S. Ako imaš višak tih flašica, voleo bih da imam jednu u arhivi Smile

Inače na pomenutom festivalu zvuk je bio "Clear Sound" iz Bugarske sa svojim prepoznatljivim crvenim kutijama.
Ode comet....



Quote:Postovani kupci,

obaveštavamo vas da će Comet Electronics doo svoje poslovanje nastaviti samo sa pravnim licima.

Od 21.04.2022. godine Comet Electronics doo neće više raditi sa fizičkim licima.

Sve porudzbine fizičkih lica koje su do 11.04.2022. godine obrađene biće isporučene do 21.04.2022. godine.

Hvala na razumevanju!

Vaš Comet Electronics doo
(05-27-2022, 09:19 AM)Milan_kg Wrote: [ -> ]Ode comet....



Quote:Postovani kupci,

obaveštavamo vas da će Comet Electronics doo svoje poslovanje nastaviti samo sa pravnim licima.

Od 21.04.2022. godine Comet Electronics doo neće više raditi sa fizičkim licima.

Sve porudzbine fizičkih lica koje su do 11.04.2022. godine obrađene biće isporučene do 21.04.2022. godine.

Hvala na razumevanju!

Vaš Comet Electronics doo

AUU a ja napunio korpu i sve se nesto preracunavam deset dana kad da potvrdim narudzbinu...
Quote:Ekipa kragujevačkih gimnazijalaca LegoČikezz plasirala se za učešće na FIRST LEGO League Challenge Asia Pacific Open Championship, ali im je neophodna pomoć da plate kotizacije. Zbog toga će u utorak, 31. maja, organizovati donatorski koncert u Svečanoj sali Prve kragujevačke gimnazije.

Detalji: https://www.pressek.rs/kragujevac/kraguj...akmicenju/
Halo,jel’ to policija ?
- Jeste !
- 2 ribe se tuku zbog mene…
- Pa sta je tu lose ?
- Ova ruzna pobedjuje !
Top Sofa, Srbija, Vranje, valja li to išta, da li da kupujem ili izbjegavam Smile Sniženje u Emmezeti.
iskreno - nisam do sad čuo za tog proizvođača.