DIY Electronic projects

Full Version: točak / elisa / propeler & zemlja / nebo / voda
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
https://www.youtube.com/watch?v=ndj5KeYPUuU

Ehh da mi je ovako bajk složiti kao pojačala što pravimo (nekoliko njih)... Big Grin
Uopšte nisu pogrešili izbor pesme Big Grin 
00:32 - je najbolji deo

Vrhunski autić! Big Grin
I meni se svidja. Plus ima skoro sve elemente iz naslova teme.
Svetlana Kapanina. Sedam puta osvajala nagradu "najbolji ženski pilot na svetu". Osvojila je 39 zlatnih medalja sa svetskih prvenstava.

Skaraćena verzija



Full verzija

Saggit,
Imaju oni toga koliko hoćeš, samo je ova tvoja bolja riba :-)

https://www.youtube.com/watch?v=IPPGzQLU9PE
(06-23-2015, 03:39 PM)Macola Wrote: [ -> ]Saggit,
Imaju oni toga koliko hoćeš, samo je ova tvoja bolja riba :-)

Em sto je zenska, em vrti aeroplan s' palicu, ki ringispil Big Grin
Oni što proučavaju mehanizme automatskih upravljanja, trebalo bi samo da kretanje njene palice prevedu u matematiku i eto im savršenog Fuzzy upravljanja :-)
brate mili...  13
(06-23-2015, 04:03 PM)saggit Wrote: [ -> ]
(06-23-2015, 03:39 PM)Macola Wrote: [ -> ]Saggit,
Imaju oni toga koliko hoćeš, samo je ova tvoja bolja riba :-)

Em sto je zenska, em vrti aeroplan s' palicu, ki ringispil Big Grin

Da Saggit,
Svetlana je najbolji pilot na svetu u toj kategoriji. Višestruki svetski prvak.
Od onog što ona radi, veoma talentovanim pilotima se zalede m**a samo dok gledaju.
Jednostavno, to je toliko presavršeno i istovremeno strašno, da se rečima ne može opisati!
Većina njenih figura se može opisati kao najsmrtonosniji splet nepovoljnih okolnosti koje mogu zadesiti čak i vrlo talentovane pilote.

Nije svejedno biti prvi u selu, državi, svetu.
Nije to kao ona utešna Pirova pobeda, kad supruga pohvali muža da ima najveći u ulici :-)

Na stranu Svetlanin talenat.
Osim toga je SU-26, 29, 31, toliko moćno avionče za ove stvari da mu nema konkurencije na planeti.
Većina sličnih aviona bi se od ovakvih stresova jednostavno raspala u vazduhu.

Pozz

P.S.

Mene recimo do imbecilnosti fascinira kako perfektno smiri avion posle nekog naglog poteza. Savršeno i bez overshut, a brzo da ne poveruješ!
Ludilo!
Žena kao da ima troosni žiroskop u glavi!
Najmoderniji sistemi automatskog upravljanja (ono PID, Fuzzy, sa nekim lomovima od multiprocesora) mogu samo da joj brišu cipele :-)

Ne znam samo da li si primetio da u nekim figurama mora palicu da vuče sa obe ruke jer tada podnosi preko 10G ubrzanja, pa čak vrlo olakšana palica za taj tip aviona, postaje preteška...
Ta žena ima organizam od čelika!

Bar 10% vremena je na granici onesvešćivanja, a većina normalnih ljudi bi već kod prvog jačeg uspona bilo onesvešćeno u trenutku, zbog odlaska krvi iz mozga u trup.
(06-23-2015, 08:03 AM)eŽsaggit Wrote: [ -> ]Svetlana Kapanina. Sedam puta osvajala nagradu "najbolji ženski pilot na svetu". Osvojila je 39 zlatnih medalja sa svetskih prvenstava.

Skaraćena verzija



Full verzija


Kakav želudac je potreban za ovo?


Akrobacije sa avionom se preživljavaju, a sa ovim ne 
Kakva li se masina krije ispod oplate ovog Crvenog Bika? da se moze izvuci iz ovih situacija-namjerno izazvanih-
akrobacija.
Macola pozdrav. Ovaj SU- bemli ga koji je jer svi koje si nabrojao imaju istu siluetu, ima makinu od oko 360 HP, a avion
tih gabarita normalno leti sa manje od cetvrtine te snage. Svetlana posao obavlja vodjena unutrasnjim casovnikom, jer skoro
cijelo vrijeme leta ili zmiri ili ima pogled u nepoznato, tek s vremena na vrijeme pogleda ka tlu u vrijeme izravnavanja
letjelice.- Volio bih pogledati kao na klipu koji si postavio sa drtugom "gospojom" kakve bravure izvodi jer ova kamera
sto je snima sirokougaonim objektivom dozvoljava tek djelic dozivljaja.-

pOz ekipi
(06-24-2015, 08:29 AM)emiSAr Wrote: [ -> ] Volio bih pogledati kao na klipu koji si postavio sa drtugom "gospojom" kakve bravure izvodi jer ova kamera
sto je snima sirokougaonim objektivom dozvoljava tek djelic dozivljaja.-

pOz ekipi



Emisar specijalno za tebe Svetlana.
Iz oaviona postoji velika šansa da se i iskoči ako krene po zlu, zato i nosi padobran, dok u helikopoteru ostaje
samo da se pomoliš.
Imam druga koji je vozio helikopter gazelu u miliciji. Jednom sam se prevario pa mu odgovorio kada me je pitao 
da li sam doručkovao da nisam. Nisam shvatio da me je pitao zbog toga da mu ne ispovraćam kabinu. Teško da
možete da zamišljate šta mi je uradio. Gazela je izuzetan helikopter.
(06-24-2015, 08:29 AM)emiSAr Wrote: [ -> ]Volio bih pogledati kao na klipu koji si postavio sa drtugom "gospojom" kakve bravure izvodi jer ova kamera
sto je snima sirokougaonim objektivom dozvoljava tek djelic dozivljaja.-

pOz ekipi