DIY Electronic projects

Full Version: ...a što činiš?!
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
(10-29-2019, 09:26 AM)BeliNinja Wrote: [ -> ]@Dacko

Kada ces da probijas prozore Big Grin

Imam prozor 70x50 , doduse samo jedan .
Jbga na 5x5m ako na svaki zid stavim po prozor ...

A sto se privatnosti tice , niti moze niti ima od koga da bude narusena . Objekat je pravljen za smestaj alata i radni prostor ne za ... laboratoriju narkotika daleko bilo :-)
ja bi dodao u radionicu i jedan pp aparat, neka ćuti...
(10-29-2019, 10:31 AM)Аритон Wrote: [ -> ]ja bi dodao u radionicu i jedan pp aparat, neka ćuti...

To je takodje u planu kako za radionicu tako i za auto onaj mali , no nikad da se setim ...
Malo je jedan Schuko po zidnoj ploči. Da nekim slučajem ja radim Shupenzi, postavio bih na 1m razmaka po barem 2-3 Schuko utičnice. Ako sam išta u elektrici zamrzeo su gomile kojekakvih produžnih, te za ovo te za ono, i stalno isključivanje nečega da bi uštekao nešto drugo. Većinom koristimo uređaje male potrošnje i teško dopremo do vršnog opterećenja instalacije i osigurača.
(10-29-2019, 11:40 AM)Leonardo Wrote: [ -> ]Malo je jedan Schuko po zidnoj ploči. Da nekim slučajem ja radim Shupenzi, postavio bih na 1m razmaka po barem 2-3 Schuko utičnice. Ako sam išta u elektrici zamrzeo su gomile kojekakvih produžnih, te za ovo te za ono, i stalno isključivanje nečega da bi uštekao nešto drugo. Većinom koristimo uređaje male potrošnje i  teško dopremo do vršnog opterećenja instalacije i osigurača.

Jeste malo i to sam vec uvideo , no ovo je aj da kazemo osnova instalacije koju cu ja vremenom lako da prosirim kako mi za sta bude trebalo.
Videcu da uzmem 2 3 ona ugradna ventilatora pa da ih postavim radi provetravanja npr kad se nesto vari , farba i slicno ...
Nije vezano za elektroniku al to se trenutno radi ...

Konstrukcija radnog stola 3 x 0.7 m visina 94cm , mozda sam malko preterao sa visinom stola pa skratim nogice .

[attachment=31354][attachment=31355][attachment=31356][attachment=31357]

Nadam se  da nisam dosadan s,mojim karabudzevinama Tongue
Moj astal i polica danas otisli kod kozmeticara Big Grin
Kad zavrsi sa kozmetikom onda ce Gimba da obezbedi drvenariju.
[attachment=31358]
Sad planiram kako cu da odradim instalaciju na njemu.
Dovodim trofaznu struju. Macola me posavetovao da instrumente povezem preko odvojnog trafoa 400/230V i tako izbegnem nulu radi raznoraznih kurslusa.
Oho ho Big Grin lepo si ga osmislio i uradio Rolleyes
(11-05-2019, 09:42 PM)BeliNinja Wrote: [ -> ]Sad planiram kako cu da odradim instalaciju na njemu.
Dovodim trofaznu struju. Macola me posavetovao da instrumente povezem preko odvojnog trafoa 400/230V i tako izbegnem nulu radi raznoraznih kurslusa.

Taj odvojni trafo moram i ja da radim , nego ja cu to u kutiji sa 2 3 suko prikljucka cisto da imam za osciloskop i slicne stvari , inace sto koji sam radio nije za elektroniku nego za stegu , stubnu busilicu , tocilo i slicno ...
Bio si kod mene u stanu. Ovo ce da bude relativno mali sto, dimenzije radne ploce su 1200x750mm. Prva polica je plitka namenjena za klasere, a gornje dve za instrumentaciju i napajanja. Imace i 3 fioke u jednom redu odmah ispod radne lloce. I ispred nogu ce biti jos jedna polica za stvari koje nece stajati u podrumu a ne moraju bas na dohvat ruke da budu. Inace, konstrukcija je toliko kruta da sam ubedjen da svaka polica moze da nosi 50kg a da ne dodje do deformacije Big Grin
(11-05-2019, 09:32 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]Nije vezano za elektroniku al to se trenutno radi ...

Konstrukcija radnog stola 3 x 0.7 m visina 94cm , mozda sam malko preterao sa visinom stola pa skratim nogice .



Nadam se  da nisam dosadan s,mojim karabudzevinama Tongue

Nije visoko, može se lipo radit sa noga, a za sidit nabavi neku višu stolicu sa osloncon za noge i to je to. Ja bi radije ako je za elektroniku malo veću dubinu od 70cm, al to moš rješit daskon, može sa svake strane bit priko cijevi 5-10cm.
Posle neko kaze nije forum PRIMENJENE umetnosti. :Big Grin
Svaka cast gospodo, lepo vi zavarujete. Nego jel varite?
Smotan sam da smotam, inace Smile
(11-05-2019, 10:22 PM)pinco Wrote: [ -> ]
(11-05-2019, 09:32 PM)Dackotronic Wrote: [ -> ]Nije vezano za elektroniku al to se trenutno radi ...

Konstrukcija radnog stola 3 x 0.7 m visina 94cm , mozda sam malko preterao sa visinom stola pa skratim nogice .



Nadam se  da nisam dosadan s,mojim karabudzevinama Tongue

Nije visoko, može se lipo radit sa noga, a za sidit nabavi neku višu stolicu sa osloncon za noge i to je to. Ja bi radije ako je za elektroniku malo veću dubinu od 70cm, al to moš rješit daskon, može sa svake strane bit priko cijevi 5-10cm.

Nije visoko ako je za masin bravarske poslove.
Dacko, preterao si sa visinom, iz iskustva ti kazem. Ja sam visok 190cm i u radionici sam experimentisao i napravio astal te visine, ne prija mi. Jos je pravljen da se na njemu radi stojeci, tako da ako planiras da sedis na stolici normalne visine i da radis, nemoj vise od 80cm. 
Ako vec hoces da imas multipraktik, navari dole neku veliku maticu pa napravi nozice od navojne shipke i nekih okruglih plocica. Onda mozes da menjas visinu astala, ako ti slucajno jednog dana to uopste bude bilo potrebno. ?
I da, racunaj i debljinu ploce koju stavljas na taj astal, to se po nekad lako previdi. ?
Ali mozes i fazon kao sto Pinco kaze, neka visa stolica sa stopicom za noge. Onda dobijas astal za sve.
(11-05-2019, 10:23 PM)gimba Wrote: [ -> ]Posle neko kaze nije forum PRIMENJENE umetnosti. :Big Grin
Svaka cast gospodo, lepo vi zavarujete. Nego jel varite?

Paaa ono kad mi stane zeludac ja popijem dva Famotidina i .... Tongue
Napisao je za sta je sto namenjen. Za stubnu busilicu, tocilo... Nije visoko 940mm za te stvari.
Moj stol je 90cm visine, ja san 183cm, i nebi niži, može se sa noga lipo radit, kupija san laboratorijsku stolicu, može se dosta visoko podesit, al negdi 60-tak cm visine je sasvin OK. Može se i napravit neki drveni stolac i proč jeftinije, i ništa lošije.
Nevidin koja je prednost niskoga stola.
(11-05-2019, 10:36 PM)gimba Wrote: [ -> ]Dacko, preterao si sa visinom, iz iskustva ti kazem. Ja sam visok 190cm i u radionici sam experimentisao i napravio astal te visine, ne prija mi. Jos je pravljen da se na njemu radi stojeci, tako da ako planiras da sedis na stolici normalne visine i da radis, nemoj vise od 80cm. 
Ako vec hoces da imas multipraktik, navari dole neku veliku maticu pa napravi nozice od navojne shipke i nekih okruglih plocica. Onda mozes da menjas visinu astala, ako ti slucajno jednog dana to uopste bude bilo potrebno. ?
I da, racunaj i debljinu ploce koju stavljas na taj astal, to se po nekad lako previdi. ?
Ali mozes i fazon kao sto Pinco kaze, neka visa stolica sa stopicom za noge. Onda dobijas astal za sve.

Ma vidim i sam da sam preterao , ploca koja ce da ide gore je drvo od nekog starog ormana debljine 20mm + dole na nogicama trebam da stavim nogostope debljine 4mm tako da bice bas visoko , moracu malko da kratim nogare a videcu koliko , tj da mi odgovara za rad stojeci .