Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...a što činiš?!
(10-29-2019, 09:26 AM)BeliNinja Wrote: @Dacko

Kada ces da probijas prozore Big Grin

Imam prozor 70x50 , doduse samo jedan .
Jbga na 5x5m ako na svaki zid stavim po prozor ...

A sto se privatnosti tice , niti moze niti ima od koga da bude narusena . Objekat je pravljen za smestaj alata i radni prostor ne za ... laboratoriju narkotika daleko bilo :-)
Reply
ja bi dodao u radionicu i jedan pp aparat, neka ćuti...
Reply
(10-29-2019, 10:31 AM)Аритон Wrote: ja bi dodao u radionicu i jedan pp aparat, neka ćuti...

To je takodje u planu kako za radionicu tako i za auto onaj mali , no nikad da se setim ...
Reply
Malo je jedan Schuko po zidnoj ploči. Da nekim slučajem ja radim Shupenzi, postavio bih na 1m razmaka po barem 2-3 Schuko utičnice. Ako sam išta u elektrici zamrzeo su gomile kojekakvih produžnih, te za ovo te za ono, i stalno isključivanje nečega da bi uštekao nešto drugo. Većinom koristimo uređaje male potrošnje i teško dopremo do vršnog opterećenja instalacije i osigurača.
Reply
(10-29-2019, 11:40 AM)Leonardo Wrote: Malo je jedan Schuko po zidnoj ploči. Da nekim slučajem ja radim Shupenzi, postavio bih na 1m razmaka po barem 2-3 Schuko utičnice. Ako sam išta u elektrici zamrzeo su gomile kojekakvih produžnih, te za ovo te za ono, i stalno isključivanje nečega da bi uštekao nešto drugo. Većinom koristimo uređaje male potrošnje i  teško dopremo do vršnog opterećenja instalacije i osigurača.

Jeste malo i to sam vec uvideo , no ovo je aj da kazemo osnova instalacije koju cu ja vremenom lako da prosirim kako mi za sta bude trebalo.
Videcu da uzmem 2 3 ona ugradna ventilatora pa da ih postavim radi provetravanja npr kad se nesto vari , farba i slicno ...
Reply
Nije vezano za elektroniku al to se trenutno radi ...

Konstrukcija radnog stola 3 x 0.7 m visina 94cm , mozda sam malko preterao sa visinom stola pa skratim nogice .



Nadam se  da nisam dosadan s,mojim karabudzevinama Tongue
Reply
Moj astal i polica danas otisli kod kozmeticara Big Grin
Kad zavrsi sa kozmetikom onda ce Gimba da obezbedi drvenariju.
Reply
Sad planiram kako cu da odradim instalaciju na njemu.
Dovodim trofaznu struju. Macola me posavetovao da instrumente povezem preko odvojnog trafoa 400/230V i tako izbegnem nulu radi raznoraznih kurslusa.
Reply
Oho ho Big Grin lepo si ga osmislio i uradio Rolleyes
Reply
(11-05-2019, 09:42 PM)BeliNinja Wrote: Sad planiram kako cu da odradim instalaciju na njemu.
Dovodim trofaznu struju. Macola me posavetovao da instrumente povezem preko odvojnog trafoa 400/230V i tako izbegnem nulu radi raznoraznih kurslusa.

Taj odvojni trafo moram i ja da radim , nego ja cu to u kutiji sa 2 3 suko prikljucka cisto da imam za osciloskop i slicne stvari , inace sto koji sam radio nije za elektroniku nego za stegu , stubnu busilicu , tocilo i slicno ...
Reply
Bio si kod mene u stanu. Ovo ce da bude relativno mali sto, dimenzije radne ploce su 1200x750mm. Prva polica je plitka namenjena za klasere, a gornje dve za instrumentaciju i napajanja. Imace i 3 fioke u jednom redu odmah ispod radne lloce. I ispred nogu ce biti jos jedna polica za stvari koje nece stajati u podrumu a ne moraju bas na dohvat ruke da budu. Inace, konstrukcija je toliko kruta da sam ubedjen da svaka polica moze da nosi 50kg a da ne dodje do deformacije Big Grin
Reply
(11-05-2019, 09:32 PM)Dackotronic Wrote: Nije vezano za elektroniku al to se trenutno radi ...

Konstrukcija radnog stola 3 x 0.7 m visina 94cm , mozda sam malko preterao sa visinom stola pa skratim nogice .



Nadam se  da nisam dosadan s,mojim karabudzevinama Tongue

Nije visoko, može se lipo radit sa noga, a za sidit nabavi neku višu stolicu sa osloncon za noge i to je to. Ja bi radije ako je za elektroniku malo veću dubinu od 70cm, al to moš rješit daskon, može sa svake strane bit priko cijevi 5-10cm.
Reply
Posle neko kaze nije forum PRIMENJENE umetnosti. :Big Grin
Svaka cast gospodo, lepo vi zavarujete. Nego jel varite?
Reply
Smotan sam da smotam, inace Smile
Reply
(11-05-2019, 10:22 PM)pinco Wrote:
(11-05-2019, 09:32 PM)Dackotronic Wrote: Nije vezano za elektroniku al to se trenutno radi ...

Konstrukcija radnog stola 3 x 0.7 m visina 94cm , mozda sam malko preterao sa visinom stola pa skratim nogice .



Nadam se  da nisam dosadan s,mojim karabudzevinama Tongue

Nije visoko, može se lipo radit sa noga, a za sidit nabavi neku višu stolicu sa osloncon za noge i to je to. Ja bi radije ako je za elektroniku malo veću dubinu od 70cm, al to moš rješit daskon, može sa svake strane bit priko cijevi 5-10cm.

Nije visoko ako je za masin bravarske poslove.
Reply
Dacko, preterao si sa visinom, iz iskustva ti kazem. Ja sam visok 190cm i u radionici sam experimentisao i napravio astal te visine, ne prija mi. Jos je pravljen da se na njemu radi stojeci, tako da ako planiras da sedis na stolici normalne visine i da radis, nemoj vise od 80cm. 
Ako vec hoces da imas multipraktik, navari dole neku veliku maticu pa napravi nozice od navojne shipke i nekih okruglih plocica. Onda mozes da menjas visinu astala, ako ti slucajno jednog dana to uopste bude bilo potrebno. ?
I da, racunaj i debljinu ploce koju stavljas na taj astal, to se po nekad lako previdi. ?
Ali mozes i fazon kao sto Pinco kaze, neka visa stolica sa stopicom za noge. Onda dobijas astal za sve.
Reply
(11-05-2019, 10:23 PM)gimba Wrote: Posle neko kaze nije forum PRIMENJENE umetnosti. :Big Grin
Svaka cast gospodo, lepo vi zavarujete. Nego jel varite?

Paaa ono kad mi stane zeludac ja popijem dva Famotidina i .... Tongue
Reply
Napisao je za sta je sto namenjen. Za stubnu busilicu, tocilo... Nije visoko 940mm za te stvari.
Reply
Moj stol je 90cm visine, ja san 183cm, i nebi niži, može se sa noga lipo radit, kupija san laboratorijsku stolicu, može se dosta visoko podesit, al negdi 60-tak cm visine je sasvin OK. Može se i napravit neki drveni stolac i proč jeftinije, i ništa lošije.
Nevidin koja je prednost niskoga stola.


Attached Files Thumbnail(s)

Reply
(11-05-2019, 10:36 PM)gimba Wrote: Dacko, preterao si sa visinom, iz iskustva ti kazem. Ja sam visok 190cm i u radionici sam experimentisao i napravio astal te visine, ne prija mi. Jos je pravljen da se na njemu radi stojeci, tako da ako planiras da sedis na stolici normalne visine i da radis, nemoj vise od 80cm. 
Ako vec hoces da imas multipraktik, navari dole neku veliku maticu pa napravi nozice od navojne shipke i nekih okruglih plocica. Onda mozes da menjas visinu astala, ako ti slucajno jednog dana to uopste bude bilo potrebno. ?
I da, racunaj i debljinu ploce koju stavljas na taj astal, to se po nekad lako previdi. ?
Ali mozes i fazon kao sto Pinco kaze, neka visa stolica sa stopicom za noge. Onda dobijas astal za sve.

Ma vidim i sam da sam preterao , ploca koja ce da ide gore je drvo od nekog starog ormana debljine 20mm + dole na nogicama trebam da stavim nogostope debljine 4mm tako da bice bas visoko , moracu malko da kratim nogare a videcu koliko , tj da mi odgovara za rad stojeci .
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)