Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Analogni signal generator za audio primene
Generator četvrtki ne bi smeo praviti probleme, jedino na najnižim frekvencijama ima blagu strminu umesto ravne linije, što je dokumentovano ovde:
https://forum.yu3ma.net/thread-1959-post...l#pid94702
Na desnoj strani slike prototipa se vidi kako sam merio četvrtke - opruga i špic su norma kod strmih signala.
Kosina na četvrtkama niske frekvencije nastaje zbog nedovoljnog sprežnog kapaciteta (2x0,1uF) na ulazu u finu regulaciju nivoa. Zbog izobličenja, tu sam stavio C0G, ali njih nije lako, odn. jeftino, dobiti s kapacitetom reda 0,47uF. Sada vidim da Mouser ima 0,22uF po ceni od nešto preko 1 evra po komadu.

Da eliminišemo prvo eventualne greške pri merenju: gde si i kako merio četvrtke?
Za ilustraciju, dole je prikaz merenja četvrtki na 1,7kHz na podnožju fine regulacije, sonda je špic i 7cm kabla do mase.

Inače, počeo sam da lemim genererator četvrtki, ali nemam tri komponente 0805, pa od toga trenutno nema ništa.

Pozdrav
P.S. U tom istom prilogu je neko napisao da je OPA2810 najbolji izbor za sinusni oscilator  Wink
Reply


Messages In This Thread
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-08-2019, 02:42 PM
RE: Koncept generatora trouglova - by Braca - 01-17-2019, 01:34 PM
RE: Generator četvrtki i trouglova - by Braca - 01-24-2019, 11:49 PM
RE: Analogni signal generator za audio primene - by Braca - 02-25-2020, 07:26 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)