Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 10
Što peva Đorđe Balašević: ...mater svima...
ošla privatnost u privatnost Smile
Reply
Privatnost je nestala onog momenta kada si otisao u Lelekom ili kod drugog operatora i potpisao ugovor za internet usluge Big Grin
Reply
To su interne baze koje se čuvaju ko suvo zlato.
Do tih podataka mogu doći samo organi reda i to po službenom dopisu.
Veruj mi.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Ne mogu ni po sluzbenom dopisu nego po naredbi suda ili istraznog sudije.
Da ne pominjemo da nam je "zastitnik gradjana" zabranio da bez naredbe suda vadimo listing dolaznih poziva za sopstveni telefon.
Reply
Za prvo si u pravu a listing se standardna besplatna opcija kod većine provajdera.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Jeste za odlazne pozive. Probaj da izvadis dolazne pozive pa ces da vidis koliko je standardna opcija Wink.
Reply
U pravu si. Wink
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Sveza instalacija i aktivacija W10 sa kljucevima od W7 i W8 postaje laksa tj. moguca:
http://www.neowin.net/news/windows-10-ac...an-install
Reply
(09-21-2015, 07:20 PM)zare Wrote: Ne mogu ni po sluzbenom dopisu nego po naredbi suda ili istraznog sudije.
Da ne pominjemo da nam je "zastitnik gradjana" zabranio da bez naredbe suda vadimo listing dolaznih poziva za sopstveni telefon.

Samo u Brbiji gradjani stite zastitnika gradjana...
Reply
(10-15-2015, 12:26 PM)nik Wrote: Sveza instalacija i aktivacija W10 sa kljucevima od W7 i W8 postaje laksa tj. moguca:
http://www.neowin.net/news/windows-10-ac...an-install

Testirano. Radi.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Epa društvo i ja pređoh sa Win7 na Win10... ne bih rekao da je bilo dobrovoljno, ali finalno posle dve nedelje moram priznati da sam zadovoljan.
Subjektivni utisci su da mi laptop značajno brže i agilnije radi. U razmeni iskustva sa ljudima u firmi, onako uz kafu, zaključili smo da je zaista takav utisak kod par njih.

Morao sam da pređem na Win10 jer Win7 nije podržan za laptop koji posedujem, ali sam ja bio dovoljno uporan da ga nekako uglavim i instaliram. Imao sam veoma čudne probleme, požalio se servisu i nakon insistiranja čoveka iz servisa da pre nego ga pošaljem istom ipak instaliram OS koji je podržan pa da pratim kako radi, ja se odlučih za Win 10.

Elem, nisam imao potrebe da se nešto posebno prilagođavam načinu rada pod njim. Intuitivan je. Pogasio sam odmah sve dostupne "data sharing" opcije na OFF. Svi programi koje koristim rade bez problema, a najveći izazov je bio da instaliram USB osciloskop iz 2009. godine... uspeo sam na kraju.

Od problema naveo bih sledeće: ponekad hoće da u sleep modu troši više baterije nego što je normalno. Nemogućnost da se zakačim na AD-HOC mrežu.

Što se tiče same instalacije, ne bih previše da idem u detalje, ali recimo ovako... Instalirati Win8.1 OS, registrovati ga postojećim registracijama i onda uraditi update. Ovo radi Wink

E, sad, šta će me sačekati za neki mesec, odnosno posle tih godinu dana probe, verujem da će "boleti" po džepu...

P.S. Da ne bih ostao isključivo dosledan samo Microsoftu, probao sam u VirtuaBox-u instalaciju Ubuntu-Mate i Ubuntu 15.1 i tako paralelno pokrenuo tri OS-a. Win10 i paralelno oba linuxa pod virtuelnim mašinama... radi to prlično dobro Smile
Reply
I ja sam se odomaćio na Win 10.
Treba malo vremena da se pronađu sve fore, ali je generalno OK.
Jedini bug je nemogućnost isključivanja defalune rute kada se kreira VPN konekcija...
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Još jedna mala a korisna napomena za korisnike Win10 OS-a, ukoliko imate probleme sa nekim od starijih softvera, probajte da ga pokrenete sa administratorskim privilegijama. (Desno dugme pa onda "Run as administrator")
Reply
Evo jedne veoma korisne adrese za deaktiviranje raznih telemetrijskih programa koje nam MS uvaljuje preko Update funkcije.

Posle deinstalacije tih parazita moj Win 7 je postao brži i aktivnost HDD se smanjila.

Pozdrav

http://superuser.com/questions/972501/ho...-8-and-8-1
Reply
Hvala Braco. Uradio sam sve sem brisanja update-a jer mi je sedmica stara par meseci a zaboravio sam da je update-ujem. I nisam ubacio IP adrese u blokadu na ruteru, nisam bas nasao gde se to radi Smile.

Ovako kako je sada je stvarno odlicno. Lampica za hard se pali vrlo retko za razliku od ranije gde se vrlo retko nije palila Smile.
Reply
(11-14-2015, 04:22 PM)zare Wrote: Hvala Braco. Uradio sam sve sem brisanja update-a jer mi je sedmica stara par meseci a zaboravio sam da je update-ujem. I nisam ubacio IP adrese u blokadu na ruteru, nisam bas nasao gde se to radi Smile.

Ovako kako je sada je stvarno odlicno. Lampica za hard se pali vrlo retko za razliku od ranije gde se vrlo retko nije palila Smile.
Zašto li apdejtujete Windowse? Ja sam to kod prvog dizanja sistema ugasio "nogom"... Smile

Ni ja nisam našao u ruteru nego sam ubacio u hosts fajl u "C:\Windows\System32\drivers\etc"...
Reply
Ma na update-ujem win ni ja cesto, neki put ne znam ni sam zasto Smile.

Host fajl znam gde je, nego kako da ubacim ip adrese, samo se iskopiraju u fajl ili ide jos neka komanda?
Reply
(11-14-2015, 05:37 PM)zare Wrote: Ma na update-ujem win ni ja cesto, neki put ne znam ni sam zasto Smile.

Host fajl znam gde je, nego kako da ubacim ip adrese, samo se iskopiraju u fajl ili ide jos neka komanda?

Ja moram. Na tom računaru su mi sve poreske prijave iz zadnjih 10 godina i sav e-banking iz proteklih 15 godina. Po ugovoru sa bankom, ako mi sistem nije up-to-date, snosim odgovornost za svaki problem, bez obzira da li je do njega došlo mojom ili tudjom krivicom.

Pozdrav
Reply
Updejtovi nisu loša stvar.
Većinom služe da reše propuste u sistemu. Bezbedonosne ili neke druge prirode.
Ujedno rešavaju kompatibilnost sistema sa novonastalim servisima koji su razvijeni posle prvobitno objavljene verzije sistema.
Kod mene je update servis aktivan i sistem automatski instalra nove updejtove.
Normalo, to sam kompenzovao nešto jačom konfiguracijom i bržim netom.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
ja to "tamo" nemam tj uglavnom nemam - ograničen sam na 5Gb mjesečno što me preko mobilne telefonije košta kao jaka pretplata za mjesec dana neograničenog interneta ovde,i što je još muka-internet je brz i jako brzo se sljušti ta količina. čim sam vidjeo ovo Bracino pisanje iz posta 193 odmah sam uradio kako je po linku navedeno-osim što sam štiklirao omogućavanje provjere update-a ali da ja odobrim da li da se to skine ili ne. ostoje u blizini WiFi internet kafići i WiFi spotovi po radnjama gdje se to da odraditi praktično besplatno.
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)