Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEX P30
ljudski je poštedjeo na napajanju! Smile
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Moze se reci da je stedeo na stabilizaciji u napajanju Wink

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Smile je da,sve je uradio baš kako treba a samo je to izostavio...
Reply
Sant napajanje +/-24V bilo bi idealno za P30.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Ja ne vidim stabilizatore napona. Jel on to koristio samo kondenzatore u napajanju?
Reply
(12-29-2015, 08:58 AM)viktor1986 Wrote: Ja ne vidim stabilizatore napona. Jel on to koristio samo kondenzatore u napajanju?

Samo kondenzatore, sugerisao sam mu stabilizaciju ali me nije poslusao zato sto mu i ovako dobro radi kako on kaze.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
To se lako da zameniti u krajnjem slucaju.
Reply
Naleteo sam na kupujem-prodajem prodaje se jedan moj preamp koji sam radio pre sto godina BT40 ima 40 bipolarnih tranzistora selektor sa relejima... da se trziste nije odavno ugasilo danas bi unutra bio verovatno P30 i MM28 i kontrola selektora potenciometrom umesto tasterima.

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
nađoh ga,i sad ima jaku cenu bez obzira na godine iza sebe.
Reply
(02-11-2019, 07:31 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: nađoh ga,i sad ima jaku cenu bez obzira na godine iza sebe.

Kostao je 250DM ili 200DM ako se kupuje u kompletu sa pojacalom. Ja ga licno nisam prodavao, a od te cene 20% je islo dilerima a ostatak meni... skromna cena koliko da se pokriju troskovi izrade.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
dakle, cena skoro i da nije pala Smile
Reply
(02-11-2019, 07:47 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: dakle, cena skoro i da nije pala Smile

ja ocukujem da cena raste u buducnosti s obzirom da je napravljeno samo tridesetak komada realno je da sada kostaju vise nego kad su bili novi Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
(02-11-2019, 08:02 PM)apexaudio Wrote:
(02-11-2019, 07:47 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: dakle, cena skoro i da nije pala Smile

ja ocukujem da cena raste u buducnosti s obzirom da je napravljeno samo tridesetak komada realno je da sada kostaju vise nego kad su bili novi Smile

kao vino ha ha haaa Smile
Reply
(02-11-2019, 08:39 PM)HomeMadeAudioProject Wrote:
(02-11-2019, 08:02 PM)apexaudio Wrote:

kao vino ha ha haaa Smile

ne nego kao oldtajmeri Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
https://www.youtube.com/watch?v=cwrYfjrTweA&t=62s
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Koji SMPS mu napaja ikebanu?
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply
(12-01-2020, 03:07 PM)euronymous Wrote: Koji SMPS mu napaja ikebanu?

Ne preporucujem SMPS napajanje ni za jedan preamp, takodje ne preporucujem P30 u kombinaciji sa TB3, ali svako ima pravo da uradi sistem po svojoj zelji.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
Ja sam dugo bio rezervisan prema SMPS napajanju pretpojačavača, ali posle dva dobra iskustva (Didden-ov "SilentSwitcher" i jednostavan SMPS u "Crocodile-2" masivno paralelnom pojačavaču za slušalice) počinjem da ih primenjujem i u mernoj tehnici.
Zajednička osobina ta dva napajanja je visoka prekidačka frekvencija od preko 1,5MHz. Ako je pločica dobro urađena, nema smetnji.

Pozdrav
Reply
Ovde se radi o kućnim varijantama SMPS, tako da je upitno koliko su tiha ili ne.
Vidim da je na ovom video predstavljanju neka veća ploča za napajanje, pretpostavljam 500-600W, pa zato pitam.
"Ako kaniš pobjediti, ne smiješ izgubiti" - Grunf
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)