Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HomeMadeAudioProject : APEX A40 prvi put kod nas :)
Pozdrav
Sve ovo izgleda fenomenalno 👍, dali je zaživila grupna izrada pločica , ja bih volio 2 komada , možda netko ima viška pa da mu ne stoji bezveze 😁.
Reply
i ja sam za dva para pločica...
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
A33, po prasini izgleda da je vec dugo u upotrebi Smile
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
FF30 fetovi na ulazu mosfetovi u izlazu...

APEXaudio.MileSlakovic
Reply
ima li načina da bude bipolarno do izlaza,a izlaz sa irfp940\2940? ili 2sk2sj 162 i onaj drugi? to još možemo nabaviti... govoreći u svoje ime,navikao sam na dobra i odlična merenja APEX dizajna a preko lako ili bar donekle lako nabavljivih delova. ovi sa ulaza su zmijski znoj... ne ide mi uz APEX pa broj... 🖖
Reply
nešto kao: 😀

ako niko pre ne nacrta,ja ću početi onaj sa irfp izlazom. zmaj po snazi,bez ulaska u druge detalje!

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
... kad se ukrsti bootstrap F100 izlaz sa ulazom A40,dobije se A31? robustan izlaz sa moćnim ulazom...
Reply
Mnogo bolje karakteristike ima AF30 sa Hitachi fetovima nego A31 sa IRFP-ovima, a umesto 2sk135 i 2sj50 naravno moze 2sk1058 i 2sj162. Sema AF30 je u postu 171, a alexmm-ova plocica za A40 lako moze da se prepravi u plocicu za AF30.
APEXaudio.MileSlakovic
Reply
...e tu sam se ček'o. hvala Mile!
Reply
https://forum.yu3ma.net/thread-786-post-...l#pid91844

Dragane,hvala na ne-zaboravu... nekako sam te izlaze doživeo kao nenabavljive. veliko hvala za link! suma sumarum... biće nešto!
Reply
HOME,

Ako se odlucis za nabavku tih exicona i nadjes nacin da dobavis molim te imaj me u vidu.
Reply
Gledajući šemu za AF20:
https://forum.yu3ma.net/thread-786-post-...#pid100702
pade mi u oči OPA604 na ulazu.

Postoji li poseban razlog da se koristi upravo taj op-amp?
Na početku njegove karijere, BB mu je dao atribut "audio", ali je kasnije to nestalo iz DS.
Poznat je i kao "nervozan", pa verovatno zato u toj šemi ima (meni neuobičajenu) kompenzaciju putem povećanja diferencijalnog kapaciteta na ulazu.

Rekao bih da bi OPA134 bio bolji izbor na tom mestu, i ne bi mu bila potrebna ta vrsta kompenzacije.

Pozdrav
Reply
(12-10-2019, 02:01 PM)Braca Wrote: Gledajući šemu za AF20:
https://forum.yu3ma.net/thread-786-post-...#pid100702
pade mi u oči OPA604 na ulazu.

Postoji li poseban razlog da se koristi upravo taj op-amp?
Na početku njegove karijere, BB mu je dao atribut "audio", ali je kasnije to nestalo iz DS.
Poznat je i kao "nervozan", pa verovatno zato u toj šemi ima (meni neuobičajenu) kompenzaciju putem povećanja diferencijalnog kapaciteta na ulazu.

Rekao bih da bi OPA134 bio bolji izbor na tom mestu, i ne bi mu bila potrebna ta vrsta kompenzacije.

Pozdrav

Da budem iskren ja koristim TL071, na semi stavljam bolje OP ampove da privucem one koji bi automatski odbacili bilo sta sa  TL071, TL072, NE5532...
Pozdrav
APEXaudio.MileSlakovic
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)