Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bato MM-Amp (LM-most by macolakg)
Hvala na pohvalama. Mislio sam skromnije u smislu jedan trafo, manji hladnjaci...
@TDA, Nije masa vezana za sasiju.
Reply
Neka vas lepo služi :-) @Ebe, @Mr.Kobajashi
Reply
Citat Macole

"Fenomenalna pomoćna alatka se pravi od Tungsten (Wolfram) elektrode za TIG zavarivanje (obavezno zelena, jer su crvene radioaktivne zbog primese Torijuma), koja se fino naoštri u jednu izuzetno tvrdu iglu koja ne prima kalaj i ne tupi se godinama.
Wolfram je strahovito tvrd i gust metal i može se naoštriti bolje od bilo koje čelične igle. Toliko je tvrd da vrlo oštar vrh traje godinama.
Takva alatkica služi za grebanje sumnjivih mesta između, onda za podmetanje između mesta gde se može dogoditi da kalaj pređe na neku blisku destinaciju, i tako dalje..."

Dobra vest. Vise se ne proizvodi crvena elektroda (WT20) sa Torijumom. Zamenska je purple E3.
Reply
Najsigurnija ti je zelena jer je od 100% W.
Za te "mehaničarske" namene nema potrebe ni za kakvim dopiranjem volframa. Čist volfram je jako tvrd.

Prvi put kad sam naoštrio jednu takvu iglu, kao emiter za industrijski jonizator, gde je trebalo vrh izvući daleko oštrije nego što može na čeliku (kontrolisano mikroskopom), onako bez veze sam je isprobao kod lemljenja i baratanja na pcb i bio sam jako prijatno iznenađen uslužnošću te igle.

Bićeš i ti.
To je izuzetno korisna stvar i svakodnevno je koristim, bukvalno za svašta: od pisanja po vrlo tvrdim materijalima do čačkanja između pinova sa najsitnijim rasterom...
Reply
Jos kad se druga strana naostri u obliku odvrtke-srafcigera i na tijelo elektrode navuce izolacija od koaksa
(RG213-izolacija srednjeg provodnika) dobije se univerzalna, vrlo primjenjljiva alatka.
Koristio za servisiranje kartica za tropske krajeve-debelo prelakirane.-
pOz ekipi
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 4 Guest(s)