Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OME Allegro
dugo nisam ništa od Bore pravio,i odluka je doneta da sad to bude Allegro predpojačalo. nikad neću imati merne instrumente da bi izmerio kvalitet ali ako bude zadovoljilo moje uho to će biti to. Allegro je zamišljen kao jedno kompletno predpojačalo sa sve pločicama ulaznih konektora, mehaničkim preklopnicima signala, mehaničkim Direct\Bypass\Tone preklopnikom ali ću taj deo preskočiti i probati da uklopim sa Nebojšinim preklopnikom signala-kako meni sad već paše da bi dobio ono što želim. ako mi uspe-to će biti to. svakako ću imati opcije Bypass sa ovog predpojačala (ostaje prvi op-amp u radu) ali i Bypass celog ovog predpojačala uz pomoć dorađen ih veza oko Mute releja sa Nebojšinog preklopnika signala. tako bi imao dovoljno opcija za jedan osnovni sistem a i mogućnost probe nečeg novog tako što bi signal potpuno zaobišao ovo predpojačalo a ipak koristeći RIAA predpojačalo koje ostaje kao stalna opcija i kojim sam izuzetno zadovoljan. kraj cele priče oko tog uređaja bi se desio kad osmislim prednju stranu i kad je Leonardo odradi kako on to zna.

predpojačalo na pločici takođe ima i "neko" pojačalo za slušalice. verujem da bi se i Bora složio sa mnom da ono nije od HiFi sorte ali je tu i sigurno dobro dođe,u određenim trenutcima. koristeći prekidač sa konektora slušalica prekida se izlaz ka pojačalu i ostaje samo izlaz na slušalice.
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
gde nabaviti 25kOhm potenciometar,bolje onaj veći metalni? gde god sam kod nas u prodavnicama tražio svuda imaju 22kOhm pa prva sledeća 47kOhm...
Reply
https://www.kupujemprodajem.com/elektron...s/85702244

https://www.kupujemprodajem.com/stevan/s.../1029230/1

Probaj
Reply
hvalaIme,će probam! Smile

kontam da ne bi bilo greh ni loše umesto NE5534 upotrebiti LM4562? idu 4 komada-dva na ulaz predpojačala a dva služe kao ta "neka" pojačala za slušalice.

Attached Files
.pdf   allegro1-schematic.pdf (Size: 47,43 KB / Downloads: 42)
Reply
Stavis podnozja pa rolas Big Grin
Reply
Operacioni  pojacavac LM 4562 moze da da
output current capability of ±26mA pa ova struja diktira maksimalnu snagu na impedansi slusalica.
Reko sam ti sve. a pomenuo te ne. ipak sada znaju svi. da si to ti
Reply
izlaz za slušalice svakako ide preko 220r tako da to neće biti problem,uz napon napajanja od +/-12V... zato sam i naveo da na pločici postoji i "neko" pojačalo za slušalice Smile
za ta pojačala svakako ću postaviti postolja,samo će olakšati stvar.
Reply
Ako ces koristiti Borinu plocicu kako si zamislio da menjas NE5534 sa LM4562,kad je prvi jednostruki OP a drugi dvostruki?
Reply
u pravu si-dok sam kucao na netu ne553 sam Google je ponudio opciju 5532,kliknuo na njega ne obazirući se na poslednji broj... sad imam problem i sa tim ic,nema ga u uPrinc-u ni u Kelco-u,a i već sam poručio... hvala Nole!
Reply
Nema na cemu drug,tu smo da se pomazemo.[Image: smile.gif]
Reply
😀
kao i neretko do sad Beli-elektronik vadi situaciju, imaju ne5534!
Reply
Reply
Lepota za oci.[Image: smile.gif]
Reply
hvala Nole,nadam se da će biti i za uši,poput Ariton-ovog Fisher predpojačala.
Reply
u potrazi za dva 4n7 umesto kojih su u uPrinc-u stavili 47n,a radionu nađem davno zaturenu pločicu koju mi je dao rekao bi Bora na prvom Kg susretu! ako mi bude pasalo zvukom-eto materijala za još jedan primerak!

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
slušao sam ga oko sat vremena na slušalicama preko tog pojačala sa iste pločice - i mogu reći da je ovo i najavi najbolje predpojačalo sa kontrolom boje tona koje sam ikada napravio! sutra naveče treba da povežem AX11 3XL I pristojno napajanje da čujem kako Allegro zvuči preko pojačala i zvučnika.
na slušalicama stvarno zvuči punim i bogatim zvukom,jedino sam ostao uskraćen za par dB kod visokih tonova jer nisam mogao naći 25kOhm potenciometar pa sam redne 4k7 sa obe strane potenciometra za visoke povećao na 6k2 da bi mi ostala ista omska vrednost sa leve i desne strane. u potrazi sam dakle za više komada 25kOhm stereo linearnih potenciometara.
Reply
ljudi -ovo predpojačao radi za sve pare a onda još toliko! OGOMNA PREPORUKA svakom ko ima u planu da radi buduće predpojačalo - sa ovim se sigurno neće pokajati! lagano izbija na prvo mesto od svih predpojačala sa ton kontrolama koje sam do sad radio!
Reply
Bravo, bas lepo izgleda.

Nesto mi ostalo u secanju da nije bas dobro obelezen + na jednom od ona dva kondenzatora od 22uF.
Reply
uh... za sad se drže! ne znam kako i na šta da obratim pažnju pri polarizaciji - kud treba da gleda + a kud - ?

tantali su na tim mestima - a kako ja imam u sećanju,oni ne vole suprotan polaritet....
Reply
pošto provereno radi "kako Bog zapoveda",probaću kombinaciju predpojačala sa napajanjem koristeći neko APEX PSU rešenje jer trenutno nemam trafo glavnog pojačala sa dodatnim sekundarima da bi napajao predpojačalo.
pokušao bi ostaviti Borinu pločicu u originalnim dimenzijama. provereno-ne dopada mi se LM7812 7912 napajanje jer mi je par proizvođača tih LM stabilzatora davalo +11.8V i -13,2V (manje-više). tražim najbolju opciju,da se predpojačalo napaja stabilno sa +/-12V ,i da izvor bude PSU izlaznog stepena.

na umu mi je spuštanje napona sa grana napajanja pojačala (otprilike +/-50V) grubo na +/-30,pa onda finije na +/-12 koliko je potrebno za ovo predpojačalo. 317/337 ili tako nešto.

kuda i kako bolje,a da nije 2sk i 2sj?
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 2 Guest(s)