Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CALOR Gold - Design by Dr. Bora Jagodic
Davne 2014. godine kontaktirao sam dr. Boru Jagodica u vezi njegovog pojacala CALOR Gold koje radi u A klasi i ima izlaznu snagu 40W. Bora mi je tom prilikom poslao instrukcije za pravljanje ovog pojacala i zamolio me da to ne sirim dalje. Koliko sam upoznat malo ljudi ga je napravilo a svako ko ga je napravio se odusevio sa zvukom. Uzimajuci u obzir da sam Bori obecao da cu napraviti ovo pojacalo, iako je on u medjuvremenu preminuo, krenuo sam u ispunjenje obecanja i poceo sam da ga pravim... rec je rec i treba se ispostovati...

Deo instrukcija sa semom i specifikacijom pojacala se nalazi na https://bora.yu3ma.net/ medjutim PDF za PCB koji mi je Bora poslao i ovaj sa sajta su razliciti, tako da pravim ovo sto mi je on poslao.

Ne znam koliko ste upoznati, ali prosle godine (ako ne gresim) uspeo sam nekako da dodjem do Borine cerke Jovane i pitao sam da li se slazu da ovaj projekat koji mi je u potpunosti poslao pustim u javnost u znak secanja na njega. Receno je da ce razmisliti ali jos nikakav odgovor nisam dobio. Zato vas molim da mi ne trazite dokumentaciju jer iz postovanja prema Bori to ne zelim da uradim, ali ukoliko se naslednici sloze sa time ja cu to uraditi sa zadovoljstvom. Verujem da bi njegova zelja bila da se to uradi ali...

Elem, za pocetak, juce sam napravio plocice, hladnjake sam onomad obezbedio i tako da polako krecemo sa popunjavanjem plocica i izradom kutije za ovo pojacalo. Kazem "krecemo" zato sto je sin star 5 godina izrazio zelju da nesto zajedno napravimo tako da sam resio da to bude upravo Borin CALOR Gold. Sinu cu dati lemi a ja cu samo malo prepraviti lemove i to ce biti nas zajednicki projekat.

Evo samo prvog koraka a posto ce ovo biti projekat koji ce duze raditi, kako sta uradim napravicu ovde update.

Ne znam da li je neko od vas imao prilike da cuje ovo pojacalo, ako jeste voleo bi da cujem kakvo je iskustvo...?
Reply
Pozdrav, jako dugo vremena nisam aktivan s pojačalima i elektronikom ( posao ne dopušta), ali radio sam to Borino pojačalo na malim dvostranim pločicama cca 10X8 cm. Mislim i da Ziki ima takve pločice, no međutim nikad ga nisam čuo.
Kada je sve bilo sastavljeno i stavljeno na stol za probu DC na izlazu je šetao od par volti u plusu do par volti u minusu ( proban i drugi kanal i probano sve moguće stvari napravit koje mi je Bora sugerirao, ali ništa).
Čuo sam se s Borom i na kraju njemu dostavio popunje pločice na što mi je odgovrio da je to sve dobro samo se treba nakačit DC servo, rekao sam mu da ostavi kod njega jer ja i onako vremena za elektroniku više nemam.
Nadam se da sam barem malo pomogao.
P.S. ako nađem kući na računalu slikice okačim ih.
LP
Reply
Korisne informacije, hvala na javljanju... Ja sam polako poceo da narucujem delove kako nadjem vremena i kako se nadje novca "viska" Smile Pa kad stignu pocinje polako klinac da lemi...

Ako nadjes slike okaci pa da vidim, inace ovo je jednostrana stampa koja je napravljena u par primeraka i koja nije pravila problema... e sad... da li ce namai praviti ili ne - videcemo Smile
Reply
E evo me opet nije calor gold nego CALOR HT to što sam pravio, za ovaj calor gold neznam sorry što sam krivo napisao, i našao sam jednu jedinu slikicu , a pola stvari elektronike ni nemam više. Pozdrav.

Attached Files Thumbnail(s)

Reply
Da, to je neko drugo pojacalo, za njega nisam cuo... Javljam kako se razvija situacija sa ovim pa cemo videti da li ce biti problema ili ne... nadamo se najboljem... Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)