Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BatoMM u 28 slika
Promaklo mi je...
Reply
Moje veliko poštovanje. Skutijavanje 10-ka!
Svaka čast!
Reply
(12-15-2018, 01:53 PM)HomeMadeAudioProject Wrote: ja sam na svom primerku (takođe dual mono zahvaljujući čika-Macoli! :Smile povezao mase tek na činčevima i nigde više,a kućište sam uzemljio odvojeno od mase pojačala. na ovakav način kod mene nema brujanja,a uzemljenje opet radi svoj posao.

Isto tako sam i ja povezao moje pojacalo zato sam mu i rekao da proveri da li je njegov nacin povezivanja ispravan... ali ako nema problema valjda moze i tako da se ostavi... Smile

Inace, posto je ovo izvorni forum za BatoMM mogli bi da napravimo malu galeriju slika skutijanih primeraka... ima dosta lepih... samo neka neko otvori temu pa da svako zalepi par slika od svojih uradaka... sta mislite o tome?
Reply
što da ne? svako može da otvori temu,to bar nije problem - pa predlažem baš tebe! Smile
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Pakonja je dobrovoljac Big Grin
Reply
"Ti, ti i ti... vi ste dobrovoljci... aj sad na posao..." Big Grin

Nema problema... evo krecem sa temom... samo da vidim gde da je smestim... Smile
Reply
HiFi audio - Sve ostalo Wink drago mi je što si raspoložen za akciju! Smile
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
Baš odlično!
Ovo ja zovem antistres terapijom!

Malo su predimenzionisani hladnjaci, ali neće smetati.
Ovako izgleda kao A klasa, pa možeš i malo ložiti ljude. Smile

Svakako bi bilo korisno ako bi trafoe oklopio limom i ako bi dodao DC filter na mrežni konektor.
Po iskustvu znam koliko DC komponenta u mrežnom naponu može biti nezgodna kad se koriste torusni trafoi.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
(12-17-2018, 10:22 AM)TDA Wrote: Baš odlično!
Ovo ja zovem antistres terapijom!

Malo su predimenzionisani hladnjaci, ali neće smetati.
Ovako izgleda kao A klasa, pa možeš i malo ložiti ljude. Smile

Svakako bi bilo korisno ako bi trafoe oklopio limom i ako bi dodao DC filter na mrežni konektor.
Po iskustvu znam koliko DC komponenta u mrežnom naponu može biti nezgodna kad se koriste torusni trafoi.

Ubacio sam ove emi filtere.

Povezani su izmedju soft strata i trafoa. 
Trafoi imaju slepi namotaj izmedju primara i sekundara. Da li je to dovoljno ili ipak treba da ih oklopim limom?
Reply
Svaka čast, izvedba u japanskom stilu! Mislim na perfekcionizam... 77
Reply
Slepi namotaj ti je neka vrsta Faradejevog kaveza između primara i sekundara.
Sekundar je namotan preko slepog namotaja pa sam trafo oko sebe širi magnerno polje.
Oklop upije jedan deo tog polja.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
Kutija je totalni overkill ali pretpostavljam da je to bila i namera, da izgleda ko A klasa.
Kakvi su zvučni utisci, ili je još rano za to?
Reply
(12-21-2018, 12:36 PM)NIXIE Wrote: Kutija je totalni overkill ali pretpostavljam da je to bila i namera, da izgleda ko A klasa.
Kakvi su zvučni utisci, ili je još rano za to?

Kutija je u neku ruku prototip, posto imam jos nekoliko istih hladnjaka, verovatno cu praviti jos dve vece kutije ali sa po 4 hladnjaka. 
Neke stvari sam namerno predimenzionisao da bi izrada bila laksa npr, bocne stranice su predvidjene od 6mm ali su na kraju 10mm da bih lakse busio rupe i urezivao navoj... Kod izbora hladnjaka presudna je bila cena  Big Grin 
Ostaje mi jos da oklopim trafoe, sredim mase, spajkovi i da zavrsim prednju stranu pojacala....
Zvukom sam prezdovoljan. Prvo sam slusao bez remote sense sa VDH CS122 i to je jako lepo sviralo.
Pre neki dan sam zavrsio kablove za remote sense i utisak je bio  113 svira fenomenalno...
Reply
Hvala na mišljenju. Neka te lepo i dugo služi!
Reply
Big Grin 
Konacno zavrsen front Smile  . Mozda previse belo... videcemo po dnevnom svetlu. Mozda i promenim foliju u noku drugu boju.

Front sam uradio od klirita 12mm

Reply
Reply
43 Rad za primer !!! Majstorski i jako lepo odradjeno , svaka cast Smile
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)