Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toroidni transformator

Pazi HMAP da ti se ne pregreje trafo. Oni ugrađuju termo osigurač u njih.

Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14568" data-time="1386963054">
<div>
<p>A u najboljem slucaju trafo iz ALTO MACRO 2400 je oko 1000VA, za pojacalo 2x1200W, interesantno. QSC RMX2450 ima transformator iste velicine, dook je kod behringera manji.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14571" data-time="1386963206">
<div>
<p>Ne mogu se oteti utisku da neko ovdje kupce (muzicare) opasno vuce za nos! Znao sam da to rade ali bas toliko je stvarno bezobrazno totalno. I onda se dva muzicara uhvate prepirati cije je pojacalo jace, pa ko je tu lud!!!</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14566" data-time="1386962757">
<div>
<p>Po ovoj tabeli ispada da je trafo iz HH MX900 pojacala ustvari snage oko 550VA, dzaba sto tamo pise max power consumption 1800W.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>e sad pogledaj šta je Boro pisao u svojem tutorijalu o napajanjima u audio-tehnici (postavio sam tamo taj tekst u "smps za APEX H900") - vidjećeš koliko su kriterijumi nisko postavljeni. sad je situacija da u profesionalna pojačala postavljaju takva napajanja kakva su se nekad postavljala u kućna komercionalna sa pretpostavkom da će tek po nekad raditi na snazi većoj od trećine,pa je snaga transformatora kao snaga jednog kanala.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>podsjećamo se,ovdje govorimo o profesionalnim pojačalima koja treba da guraju punu snagu cijelu noć...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>zašto to tako rade? zato što dobro (skupo) napajanje (1,5x ili 2x jače od ukupne snage oba kanala pri maksimalnom opterećenju) može dooobro da oznoji izlazne tranzistore - pa njima treba i dooobro (opet skupo) hlađenje i sve to doprinosi paprenosti cijene i povelikoj masi uređaja.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sa druge strane imamo tehnički neupućenu klijentelu koja samo zna za natpis "POWER" i "koliko je vati jako" i "koliko volti ima u izlazu",pa što viša cifra u natpisu to bolje - i onda imaš situaciju "moje pojačalo je 500W jače od njegovog a lakše za pet i po kila!"</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>niko ne voli da nosi velike terete po terenima a svi vole velike snage - i eto komercijalne ekonomije.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sa druge strane,evo kad napraviš ovo pojačalo APEX H900 sa ona dva transformatora od po kilovat,moći ćeš slobodno reći društvu:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>"moje pojačalo od 2x600W jače je i sposobnije od vašeg "3796W POWER CONSUMPTION" i to za duplo - ako ne i više.</strong><span style="color:#006400;"><strong> i imam pojačalo da to i dokažem!</strong></span>"</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>samo ga dobro ohladi Wink</p>
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14581" data-time="1386964228">
<div>
<p>e sad pogledaj šta je Boro pisao u svojem tutorijalu o napajanjima u audio-tehnici (postavio sam tamo taj tekst u "smps za APEX H900") - vidjećeš koliko su kriterijumi nisko postavljeni. sad je situacija da u profesionalna pojačala postavljaju takva napajanja kakva su se nekad postavljala u kućna komercionalna sa pretpostavkom da će tek po nekad raditi na snazi većoj od trećine,pa je snaga transformatora kao snaga jednog kanala.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>podsjećamo se,ovdje govorimo o profesionalnim pojačalima koja treba da guraju punu snagu cijelu noć...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>zašto to tako rade? zato što dobro (skupo) napajanje (1,5x ili 2x jače od ukupne snage oba kanala pri maksimalnom opterećenju) može dooobro da oznoji izlazne tranzistore - pa njima treba i dooobro (opet skupo) hlađenje i sve to doprinosi paprenosti cijene i povelikoj masi uređaja.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sa druge strane imamo tehnički neupućenu klijentelu koja samo zna za natpis "POWER" i "koliko je vati jako" i "koliko volti ima u izlazu",pa što viša cifra u natpisu to bolje - i onda imaš situaciju "moje pojačalo je 500W jače od njegovog a lakše za pet i po kila!"</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>niko ne voli da nosi velike terete po terenima a svi vole velike snage - i eto komercijalne ekonomije.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sa druge strane,evo kad napraviš ovo pojačalo APEX H900 sa ona dva transformatora od po kilovat,moći ćeš slobodno reći društvu:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>"moje pojačalo od 2x600W jače je i sposobnije od vašeg "3796W POWER CONSUMPTION" i to za duplo - ako ne i više.</strong><span style="color:#006400;"><strong> i imam pojačalo da to i dokažem!</strong></span>"</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>samo ga dobro ohladi Wink</p>
</div>
</blockquote>
<p>Vjerujem da je sve to tacno, mozda i vise nego sto kazes. Ali opet ne mogu vjerovati da smo tolike ovce ali ispada da jesmo cim kupujemo te stvari.</p>
Reply
<p>Ali ti pogresni kriterijumi nisu dobri nikako za nas koji pravimo pojacala za neke musterije. Recimo kada sam pravio 8 kanala fet pojacala po 400W, naravno da su cijene bile ispod cijene nekog fabrickog pojacala jer ovdje ne mozes prodati ni po slicnoj cijeni fabrickog proizvoda, a su sigurno bolja i jaca nego fabricka u sto sam se i sam uvjerio.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14576" data-time="1386963749">
<div>
<p>Ovo je najbolja reklama, svaka cast! Treba poslati link mnogim proizvodjacima da vide, mada vjerujem da oni to znaju.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="14579" data-time="1386963907">
<div>
<p>Pazi HMAP da ti se ne pregreje trafo. Oni ugrađuju termo osigurač u njih.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovaj transformator radio je pod tim režimom koliko je sam snimak trajao i ostao je nepodgrijan - hladan. dio je mojeg budućeg trosistemskog razglasnog projekta&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/14-homemadeaudioproject-three-way-aktivna-skretnicafast-peak-audio-limiter-xxx/page-2'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/14-homemadeaudioproject-three-way-aktivna-skretnicafast-peak-audio-limiter-xxx/page-2</a>&nbsp;i biće jedan od dva transformatora u napajanju dvokanalnog pojačala AV800. to pojačalo je sposobno da dade 800W na 4R zvučnicima a pošto su transformatori od 800W,sami izlazni stepeni biće opterećivani maksimalno sa 500-550W snage po kanalu i "voziće" 8R bas-binove za početak (kasnije bi tu legla neka d-klasa kad se stvari oko toga malo razbistre).&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>dakle 1600W transformatora za 1000W snage ka zvučnicima,kndenzatora koliko god se bude imalo para za to.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>srednjotonce bi trebalo da tjera već gotov APEX HV23 koji ima torus snage 700W pa će on u srednjotonce moći isporučiti oko 240W po kanalu (ići će takođe samo na 8R zvučnike). ima 2x10 000uF tegle u napajanju.&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/13-homemadeaudioproject-apex-hv23-2408-3504-wr/'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/13-homemadeaudioproject-apex-hv23-2408-3504-wr/</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>za visokotonce će ići APEX B200&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/248-homemadeaudioproject-nikko-apex-b200-tda7294-bridgestereo/'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/248-homemadeaudioproject-nikko-apex-b200-tda7294-bridgestereo/</a>&nbsp;.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>užasno velika investicija će biti napraviti kutije i &nbsp;kupiti zvučnike za sve to - jer od toga nemam baš ništa osim tutkala,volje i šrafova Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sve to će ići preko neke aktivne skretnice i imaće ukupno oko 1500-1600W snage prema zvučnicima. to što će imati aktivno rezanje i što će biti tri-amp sistem imaće dobitak od još jedno 30% na glasnoći pa će zvučati kao jedno pojačalo od 2,2kW na zvučnicima sa pasivnim skretnicama. kad kažem 2,2kW mislim na pravo pojačalo od 2,2kW. ovih kupovnih bi tu trebalo jedan dobar pick-up auto...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>recimo pojačalo AV800 još ne sastavljam iako imam oba transformatora,28 900uF po grani napajanja i oba sastavljena modula (svaki ima 7 pari mosfeta,divota jedna za vidjeti... Smile ) ali nemam hlađenje a strah me postaviti toliko jako pojačalo na bilo kakav hladnjak. imam neku zamisao kako bi konačno mogao osmisliti hlađenje za njega,imam i zamisao gdje nabaviti te hladnjake pa ako mi i ne uspije imaću hlađenja za nekoliko "uradisam" hi-fi pojačala.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>nablebeta se ja,opet... Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14585" data-time="1386964592">
<div>
<p>Vjerujem da je sve to tacno, mozda i vise nego sto kazes. Ali opet ne mogu vjerovati da smo tolike ovce ali ispada da jesmo cim kupujemo te stvari.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14586" data-time="1386964908">
<div>
<p>Ali ti pogresni kriterijumi nisu dobri nikako za nas koji pravimo pojacala za neke musterije. Recimo kada sam pravio 8 kanala fet pojacala po 400W, naravno da su cijene bile ispod cijene nekog fabrickog pojacala jer ovdje ne mozes prodati ni po slicnoj cijeni fabrickog proizvoda, a su sigurno bolja i jaca nego fabricka u sto sam se i sam uvjerio.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>mislim da se može i tome doskočiti . jednostavno kažeš potencijalnim mušterijama da ponesu sa sobom pojačalo koje bi im bilo "protivkandidat" nečemu što bi im ti prodao. vjerujem da bi sa ljudski napojenim i ohlađenim pojačalom od 2x300W razbio mnoge fabrikante u istoj cijeni koštanja iako na njima piše 1800 PMPO ili nešto slično. navesti ih da poslušaju i prosude sami.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>teško je danas time se baviti iz više razloga a najčešći je taj što su mušterije neznalice pa kupuju pojačalo"jer strava izgleda" i "jer se lijepo slaže uz miksetu" ili...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ja se recimo ne razumijem u modu... Smile ali i ne kupujem skupe krpe Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14589" data-time="1386965416">
<div>
<p>ovaj transformator radio je pod tim režimom koliko je sam snimak trajao i ostao je nepodgrijan - hladan. dio je mojeg budućeg trosistemskog razglasnog projekta&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/14-homemadeaudioproject-three-way-aktivna-skretnicafast-peak-audio-limiter-xxx/page-2'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/14-homemadeaudioproject-three-way-aktivna-skretnicafast-peak-audio-limiter-xxx/page-2</a>&nbsp;i biće jedan od dva transformatora u napajanju dvokanalnog pojačala AV800. to pojačalo je sposobno da dade 800W na 4R zvučnicima a pošto su transformatori od 800W,sami izlazni stepeni biće opterećivani maksimalno sa 500-550W snage po kanalu i "voziće" 8R bas-binove za početak (kasnije bi tu legla neka d-klasa kad se stvari oko toga malo razbistre).&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>dakle 1600W transformatora za 1000W snage ka zvučnicima,kndenzatora koliko god se bude imalo para za to.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>srednjotonce bi trebalo da tjera već gotov APEX HV23 koji ima torus snage 700W pa će on u srednjotonce moći isporučiti oko 240W po kanalu (ići će takođe samo na 8R zvučnike). ima 2x10 000uF tegle u napajanju.&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/13-homemadeaudioproject-apex-hv23-2408-3504-wr/'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/13-homemadeaudioproject-apex-hv23-2408-3504-wr/</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>za visokotonce će ići APEX B200&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/248-homemadeaudioproject-nikko-apex-b200-tda7294-bridgestereo/'>http://forum.diyaudioproject.eu/index.php?/topic/248-homemadeaudioproject-nikko-apex-b200-tda7294-bridgestereo/</a>&nbsp;.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>užasno velika investicija će biti napraviti kutije i &nbsp;kupiti zvučnike za sve to - jer od toga nemam baš ništa osim tutkala,volje i šrafova Big Grin</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>sve to će ići preko neke aktivne skretnice i imaće ukupno oko 1500-1600W snage prema zvučnicima. to što će imati aktivno rezanje i što će biti tri-amp sistem imaće dobitak od još jedno 30% na glasnoći pa će zvučati kao jedno pojačalo od 2,2kW na zvučnicima sa pasivnim skretnicama. kad kažem 2,2kW mislim na pravo pojačalo od 2,2kW. ovih kupovnih bi tu trebalo jedan dobar pick-up auto...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>recimo pojačalo AV800 još ne sastavljam iako imam oba transformatora,28 900uF po grani napajanja i oba sastavljena modula (svaki ima 7 pari mosfeta,divota jedna za vidjeti... Smile ) ali nemam hlađenje a strah me postaviti toliko jako pojačalo na bilo kakav hladnjak. imam neku zamisao kako bi konačno mogao osmisliti hlađenje za njega,imam i zamisao gdje nabaviti te hladnjake pa ako mi i ne uspije imaću hlađenja za nekoliko "uradisam" hi-fi pojačala.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>nablebeta se ja,opet... Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Super je taj projekat ali je i skup! Ali ako ce donositi novac vrijedi uloziti a ako ne nema zurbe. Za zadovoljstvo uvijek ima vremena Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14590" data-time="1386965888">
<div>
<p>mislim da se može i tome doskočiti . jednostavno kažeš potencijalnim mušterijama da ponesu sa sobom pojačalo koje bi im bilo "protivkandidat" nečemu što bi im ti prodao. vjerujem da bi sa ljudski napojenim i ohlađenim pojačalom od 2x300W razbio mnoge fabrikante u istoj cijeni koštanja iako na njima piše 1800 PMPO ili nešto slično. navesti ih da poslušaju i prosude sami.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>teško je danas time se baviti iz više razloga a najčešći je taj što su mušterije neznalice pa kupuju pojačalo"jer strava izgleda" i "jer se lijepo slaže uz miksetu" ili...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ja se recimo ne razumijem u modu... Smile ali i ne kupujem skupe krpe Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Ma ne znam nikoga ko je izasao na kraj sa ovim polupismenim muzikantima, najpametniji na svijetu sve znaju i razumiju i kunu se u dinakord star 15 godina! Jednostavno ne vrijedi. Odustao sam od neke masovnije prodaje pojacalo jos prije 5-6 godina jer ljudi jednostavno sve znaju bolje nego ja i stvarno nemam energije se ubjedjivati sa takvima. Samo ljudima koji me znaju i znaju sta hoce i znaju&nbsp; koliko sami znaju mogu raditi pojacala, a ostalo je proslost.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A niti se razumijem u modu Smile niti kupujem skupe krpe Smile iako je lijepo biti u trendu.</p>
Reply
<p>he hee,sa tvrdoglavim neznalicama (budalama) se nikad ne isplati pregovarati niti ih ubjeđivati,uzaludan trošak energije. ako neko neće da zna...jbg. golf2 je iz istih razloga držao cijenu do poslednjeg daha i bio skuplji za trećinu od korole pet godina mlađe. nisam se ubjeđivao - kupio korolu Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14603" data-time="1386967078">
<div>
<p>he hee,sa tvrdoglavim neznalicama (budalama) se nikad ne isplati pregovarati niti ih ubjeđivati,uzaludan trošak energije. ako neko neće da zna...jbg. golf2 je iz istih razloga držao cijenu do poslednjeg daha i bio skuplji za trećinu od korole pet godina mlađe. nisam se ubjeđivao - kupio korolu Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Zdrav razum pobjedjuje samo sto ovdje ima previse strucnjaka koji to ne vide tako i obzirom da su vecina bolje okrenuti glavu i raditi po svom.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14612" data-time="1386968989">
<div>
<p>Zdrav razum pobjedjuje samo sto ovdje ima previse strucnjaka koji to ne vide tako i obzirom da su vecina bolje<span style="color:#006400;"><strong> okrenuti glavu i raditi po svom.</strong></span></p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<div>&nbsp;</div>
<div>
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14603" data-time="1386967078">
<div>
<p>he hee,sa tvrdoglavim neznalicama (budalama) se nikad ne isplati pregovarati niti ih ubjeđivati,uzaludan trošak energije. ako neko neće da zna...jbg. golf2 je iz istih razloga držao cijenu do poslednjeg daha i bio skuplji za trećinu od korole pet godina mlađe. nisam se ubjeđivao<span style="color:#006400;"><strong> - kupio korolu&nbsp; Smile</strong></span></p>
</div>
<div>&nbsp;</div>
</blockquote>
</div>
<p>&nbsp;</p>
<p>to je to Smile</p>
Reply
<p>Nemam lajkova vise Sad</p>
Reply
<div>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>I kupio bolje auto Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Neki ljudi izbegavaju novije jer ne razumeju kako radi...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Bas u tvom slucaju g2 je jednostavno auto i "svako" zna da ga popravi pa je dobro i skupo a ustvari je nije bas tako Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Isto je i sa ampovima i sa dosta drugih stvari ono sto se favorizuje bice bolje od bilo kog drugog ma koliko da je lose...</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Npr. dosta slicno auto kao g2 do prve generalne jedva 300kkm a dosta "losije" auto 520kkm i u relativno boljem stanju, zato pustite takve jer samo gubite zivce Wink</p>
Reply

Toyota je zamalo propala zbog tog modela. Ja znam jednu koja je prešla preko 1.000.000km.

Reply
vjerujem da joj se to ipak vremenom vratilo i vraća,kome se jednom dopadne pouzdanost teško se od nje odvraća. tako bi trebalo biti i pa pojačalima,samo teško je steći tradicionalne mušterije,praviti dugotrajne proizvode i ostati u ekonomskoj sferi isplativosti. gdje ekonomija umješa prste tu nema 'leba. zato se mi ovim i bavimo,me je&amp;emo ekonomski aspekt i radimo kako fizika nalaže.
Reply
Slažem se sa tobom.
Reply
<p>Vjerujem da cu vjerovatno u sljedecih 10-ak dana zavrsiti H900 u toj mjeri da mogu mjeriti/testirati snagu i da vidim koliko mogu izvuci sa pomenutim transformatorom Big Grin</p>
Reply
<p>Evo jos jedan interesantan detalj, barem meni trenutno. Svojevremeno sam kupio kada se na trzistu pojavilo pojacalo YAMAHA P4500 i platio ga papreno jer ovdje bas i nije bilo neke trzisne konkurencije pa tako ni obaranja cijena. Pojacalo je stvarno super radilo i prava zvijer puna snage, sudeci po reakcijama musterija. Tesko je nesto manje od 20kg koliko se sjecam. Napravljeno je od debelog lima koji je tezak i sam od sebe. Ali nikada nisam pogledao koliki je transformator bio u pojacalu jer sam vjerovao da YAMAHA ne laze. Sada surfam onako bez cilja i naletim na sliku unutrasnjosti i moram reci da sam se razocarao.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>To je pojacalo 2x750W/4OHm ako se dobro sjecam a pogledajte ovo:</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>Power Consumption 500W/650VA</strong></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><strong>Power Output Level f=20Hz-20kHz, THD+N=0.05% STEREO RL=8 ohm 460 WPC and BRIDGE RL=1220W; f=1kHz, THD+N=0.05% STEREO RL=8 ohm 520WPC and BRIDGE RL=1440W; f=1kHz, 20ms, nonclip STEREO RL=2 ohm 1300WPC</strong></p>

Attached Files Thumbnail(s)

Reply

Pa ovo liči na tvoj H900. Smile

Reply
<p>Ma isto Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Samo sto je trafo kod mog pojacala ocito veci!</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)