Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Toroidni transformator
<p>Izgleda da je tezina jedini faktor po kojem mozemo ocijeniti dali se pojacalu moze vjerovati ili ne. Naravno ako je rijec o pojacalima sa SMPS to ne vazi.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="taurus22" data-cid="10839" data-time="1382704200">
<div>
<p>Behringer je jos i dobro pojacalo. Da vidis neke druge modele koji se prodaju po oglsima, tipa MC Crypt, MC Gee i slicno.</p>
<p>Pogledaj slike pa reci jel moze ovo da izbaci 2x300W, 2x500W i slicne cifre sa kojima se gadjaju...</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>Ma to nije 300 nego 30 Odprilike Wati, ne moze oni da znaju da li je tebi napon u mrezi 210 ili 240V Wink</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Dogc koji je oko 2X70-80W kod mene tezi 10-tak kg i trafo knap sa snagom, a ima ventilatore na hladnjake ali to neka bude zbog mirne struje...&nbsp;</p>
Reply
pravi turistički vodič! bravo majstore! u moj av800 ići će dva torusa od po 800 W i ici ce na oko 5 00 W po kanalu..u ab i b klasi,pa cak i h klasi nema snage bez mase.
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<p>Sta mislite o QSC PLX3402? Imam mogucnost jeftino da kupim jedan takav za oko 150E.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="10861" data-time="1382726516">
<div>
<p>Sta mislite o QSC PLX3402? Imam mogucnost jeftino da kupim jedan takav za oko 150E.</p>
</div>
</blockquote>
<p>Nisam imao prilike da ga koristim niti opravljam, pa ne znam kakvo je.</p>
<p>Po slikama bih rekao mozda malo napajanje mrsavo, jedno ETD jezgro, obicno snagasi imaju za svaki kanal posebno jezgro.</p>
<p>Ali opet za te pare i ne mozes bolje naci.</p>
Reply
<p>Uspio sam oboriti cijenu na 125E i danas zovem da se dogovorim oko toga. Probat cu da kupim jedino je problem sto je prodavac u totalno drugom kraju BiH pa mi je malo rizicno.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="10819" data-time="1382621355">
<div>
<p>Imam toroidni transformator dimenzija: 145mm u precniku i 75mm visina. Primar je 220V. Sekundar je 50V AC- 0V - 50V AC ali je motan petostrukom zicom 0,8mm. To znaci da na srednjem izvodu ima 10zica dok na krajnjim izvodima ima po 5 spojenih zajedno.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Zanima me koja je snaga transformatora jer to nigdje ne pise.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Hvala</p>
</div>
</blockquote>
<p>Sada imam novu zbunjujucu situaciju. Naime, otvorio sam jedno od pojacala koje imam i to HH Electronis MX900, 2x450W. U njemu je trafo manji nego ovaj i dimenzija je <strong>140mmx65mm</strong>. Ajde vjerujem da to i odgovara za ovu snagu, ali ono sto me buni je ono sto pise na specifikaciju za potrosnju: MAX POWER CONSUMPTION 1800W??? Na samom transformatoru pisu samo vrijednosti napona dok struja nigdje nije naznacena kao ni snaga transformatora. Moze li neko malo da objasni sta tacno znaci ta snaga i dali je rijec samo o nekoj vrsnoj kratkotrajnoj snazi?</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14545" data-time="1386956048">
<div>
<p>Sada imam novu zbunjujucu situaciju. Naime, otvorio sam jedno od pojacala koje imam i to HH Electronis MX900, 2x450W. U njemu je trafo manji nego ovaj i dimenzija je <strong>140mmx65mm</strong>. Ajde vjerujem da to i odgovara za ovu snagu, ali ono sto me buni je ono sto pise na specifikaciju za potrosnju: MAX POWER CONSUMPTION 1800W??? Na samom transformatoru pisu samo vrijednosti napona dok struja nigdje nije naznacena kao ni snaga transformatora. Moze li neko malo da objasni sta tacno znaci ta snaga i dali je rijec samo o nekoj vrsnoj kratkotrajnoj snazi?</p>
</div>
</blockquote>
<p>Slike cu postaviti u ponedjeljak da vidite sve sto sam gore naveo.</p>
Reply
<p>mislim da kod nas u Srbiji kod Trafco - proizvođača torusnih transformatora garantuju da će transformator imati sekundarni napon pri punom opterećenju za 5% manji od napona tog istog sekundara pri praznom hodu. može ti to biti dobar "reper",pokazatelj.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>http://www.youtube.com/watch?v=-SedH-By_pQ</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>to ti je najbolji pokazatelj,sve ostalo su samo natpisi i (najčešće lažne) reklame.</p>
Reply
<p>A mrčo bačiće te neđe struja na leđa.</p>
Reply
<p>ha ha ha ha - ma neće valjda... Wink sekundar transformatora je poprilično bezopasan sve dok se dira samo jedna od žica. sa dodirom dve žice recimo baš ovde sjeo bi ja na leđa od tih 130V... Smile</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14561" data-time="1386960909">
<div>
<p>mislim da kod nas u Srbiji kod Trafco - proizvođača torusnih transformatora garantuju da će transformator imati sekundarni napon pri punom opterećenju za 5% manji od napona tog istog sekundara pri praznom hodu. može ti to biti dobar "reper",pokazatelj.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p><a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.youtube.com/watch?v=-SedH-By_pQ'>http://www.youtube.com/watch?v=-SedH-By_pQ</a></p>
<p>&nbsp;</p>
<p>to ti je najbolji pokazatelj,sve ostalo su samo natpisi i (najčešće lažne) reklame.</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>da dodam: vidi ovaj link&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.trafco.rs/cenovnik.php'>http://www.trafco.rs/cenovnik.php</a>&nbsp;i pogledaj tačno šta tamo piše,koje su snage,koji padovi napona i koje dimenzije za datu snagu njhovih transformatora - a to je ono što tebe ovde najviše i interesuje.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovo nije reklama nego uputstvo o odnosu veličina-snaga-pad napona,kao i gdje kupiti pristojan transformator po nekoj srednjoj cijeni. nikako reklama. uopšte. reklama je ono što njihov transformator pokazuje na onom gore snimku.&nbsp; Wink Smile</p>
Reply
<p>Koji je kurs dinara prema Euru? Koliko je u eurima 18225 Dinara i 20925 Dinara?</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14564" data-time="1386962004">
<div>
<p>da dodam: vidi ovaj link&nbsp;<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.trafco.rs/cenovnik.php'>http://www.trafco.rs/cenovnik.php</a>&nbsp;i pogledaj tačno šta tamo piše,koje su snage,koji padovi napona i koje dimenzije za datu snagu njhovih transformatora - a to je ono što tebe ovde najviše i interesuje.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ovo nije reklama nego uputstvo o odnosu veličina-snaga-pad napona,kao i gdje kupiti pristojan transformator po nekoj srednjoj cijeni. nikako reklama. uopšte. reklama je ono što njihov transformator pokazuje na onom gore snimku.&nbsp; Wink Smile</p>
</div>
</blockquote>
<p>Po ovoj tabeli ispada da je trafo iz HH MX900 pojacala ustvari snage oko 550VA, dzaba sto tamo pise max power consumption 1800W.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14566" data-time="1386962757">
<div>
<p>Po ovoj tabeli ispada da je trafo iz HH MX900 pojacala ustvari snage oko 550VA, dzaba sto tamo pise max power consumption 1800W.</p>
</div>
</blockquote>
<p>A u najboljem slucaju trafo iz ALTO MACRO 2400 je oko 1000VA, za pojacalo 2x1200W, interesantno. QSC RMX2450 ima transformator iste velicine, dook je kod behringera manji.</p>
Reply
<p>Ne mogu se oteti utisku da neko ovdje kupce (muzicare) opasno vuce za nos! Znao sam da to rade ali bas toliko je stvarno bezobrazno totalno. I onda se dva muzicara uhvate prepirati cije je pojacalo jace, pa ko je tu lud!!!</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14565" data-time="1386962636">
<div>
<p>Koji je kurs dinara prema Euru? Koliko je u eurima 18225 Dinara i 20925 Dinara?</p>
</div>
</blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>juče je kurs u mjenjačnici bio 113/115 kupovni/prodajni.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ako bi uzeli 113 to bi bilo 161e (18225RSD) i 185e (20925RSD).</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>ne znam jesi li obratio pažnju na tekst ispod podataka koji kaže</p>
<p>&nbsp;</p>
<blockquote class="ipsBlockquote">
<p>&nbsp;</p>
<p>&nbsp;</p>
<span style="font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:9px;font-weight:bold;color:rgb(102,102,102);"><span style="font-size:8pt;">Napomena:</span></span><span style="color:rgb(102,102,102);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:8pt;">&nbsp;Cene su bez PDV-a i date su za jedan primarni namotaj i dva sekundarna namotaja.&nbsp;<br>
Plaćanje u dinarima. Zadržavamo pravo na izmene.&nbsp;&nbsp;</span><b><span style="font-size:8pt;">U cenu je uračunat pribor za montažu.</span></b></blockquote>
<p>&nbsp;</p>
<p>dakle na cijene se dodaje još 20% za pdv.</p>
Reply
<p>Cijene su OK nema sta, samo da budem iskren to mi je puno para za nesto za sta ne vjerujem da ce zaraditi te pare&nbsp; obzirom da imam fabrickih pojacala dovoljno i muzicari kojima iznajmljujem s vremena na vrijeme, sigurno bi prije uzeli fabricki nego pravljeni pojacavac ma koliko bio bolji i jaci.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="HomeMadeAudioProject" data-cid="14561" data-time="1386960909">
<div>
<p>&nbsp;</p>
<p>http://www.youtube.com/watch?v=-SedH-By_pQ</p>
<p>&nbsp;</p>
</div>
</blockquote>
<p>Ovo je najbolja reklama, svaka cast! Treba poslati link mnogim proizvodjacima da vide, mada vjerujem da oni to znaju.</p>
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="antonamp" data-cid="14575" data-time="1386963522">
<div>
<p>Cijene su OK nema sta, samo da budem iskren to mi je puno para za nesto za sta ne vjerujem da ce zaraditi te pare&nbsp; obzirom da imam fabrickih pojacala dovoljno i muzicari kojima iznajmljujem s vremena na vrijeme, sigurno bi prije uzeli fabricki nego pravljeni pojacavac ma koliko bio bolji i jaci.</p>
</div>
</blockquote>
<p>A valjda proradi i ovaj SMPS sto je u planovima. Ako nista to mi je barem daleko jeftinije.</p>
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)