Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Invertorski aparat za zavarivanje
@TDA,

Pa ja sam ninja mogu da nestanem Smile
Reply
[attachment=6112:Izrada transformatora 1.pdf][attachment=6113:Izrada transformatora 2.pdf]

Attached Files
.pdf   Izrada transformatora 1.pdf (Size: 700,49 KB / Downloads: 41)
.pdf   Izrada transformatora 2.pdf (Size: 881,28 KB / Downloads: 28)
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="15964" data-time="1388082283">
Plazma ili LED Big Grin</blockquote>imas u Crt monitorima,
Reply
To cu ti reci kada mi kazes induktovnost i max struju izlaza.Nije mnogo,2-3m Smile
Reply
@samuki,
Ma znam za crt nego se zezamo malo. Praznicno raspolozenje.
@Aca,
A znam koja je induktuvnost verovatno bih znao i da napravim aparat Smile
Struja, pa sta znam ja bih isao na struje do 160A, mislim da je bolje imati malo jaci aparat pa kako god. Nije velika razlika u ceni sklapanja 100 i 160 amperskog aparata.
SmileHome,
Hvala. Nadam se da ce pomoci. Sad imamo semu, konstrukciju i motacka uputstva za trafoe za verziju 160A rusku.
Potrudicu se da napravim BOOM pa da vidimo koliko moze da kosta takav projekat.
Reply
opuštencija,svaki put kad mogu i kad sam kući pri računaru! Smile
"Претпоставка је мајка зајеба..." : Д.В. - Дуд
🇷🇸 🇷🇸 🇷🇸
"Pretpostavka je majka zajeba..." : D.V. - Dude
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="15979" data-time="1388086452">

Potrudicu se da napravim BOOM pa da vidimo koliko moze da kosta takav projekat.

</blockquote>
Napravices BOOOOM jos kakav,pazi sta ti kazem Big Grin
Reply
Valjda necu, osim ako ne spetljate semu za neku bombu umesto aparata za zavarivanje!
Omda ce dabude KABOOOOM... Big Grin
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="15995" data-time="1388091407">

KABOOOOM... Big Grin

</blockquote>
Ne nego bzzzzzzzz BOOOOM,a mozda i bez bzzzzzz
Reply
Uf, ma vi ste zajebanti Smile
@Macola,
Citajuci tvoje postove dosao sam do zakljucka da cu morati da napravim kompromis u zahtevima i da zavarivanje TOGom Al-Mg izbacim iz liste jer to poskupljuje i komplikuje konstrukciju a to meni ne odgovara jer nije za pro upotrebu i nece vratiti ulozen novac, bar ne brzo.
Da rezimiram, mora da zadovolji i prezadovolji zahteve hoby REL i AC TIG zavarivanja, jer za slicne i manje novce moze da se kupi Enhel ili Vilager koji je njesra tesko. Cuo sam da je elektronika za Vilager invertor oko 3000din kod servisera u Kg (ne znam sta sve ulazi u tu cenu).
Reply

(ne znam sta sve ulazi u tu cenu).

Češkanje j*ja i espreso? Big Grin
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="15973" data-time="1388083373">

@TDA,

Pa ja sam ninja mogu da nestanem Smile

</blockquote>
Kad te stigne komsija ima stvarno da nestanes Smile
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TDA" data-cid="16030" data-time="1388131010">

Češkanje j*ja i espreso? Big Grin

</blockquote>
E vala bas si mu rek'o Big Grin
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="16029" data-time="1388130739">

Enhel ili Vilager koji je njesra tesko.

</blockquote>
Cini mi se da je neki od njih radjen po slicnoj semi kao rus sto je radio Smile
Zato sam i rekao da ce biti booom Big Grin
Imas i ovde nesto slicno,isto sa sens struje u primaru:
<a data-ipb='nomediaparse' href='http://danyk.cz/svar_en.html'>http://danyk.cz/svar_en.html</a>
Ovaj sam ja pravio,ali mi je GDT pravio problem,koristio sam E33.Talasni oblik je bio kao na snimku Test 2 na toj stranici.
I takodje sam ga spakovao u kuciste od PC napajanja.
Nemam slike jer sam ga rasturio,trebali mi delovi,a tad nisam imao tel. sa kamerom.
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="16029" data-time="1388130739">

Uf, ma vi ste zajebanti Smile
@Macola,
Citajuci tvoje postove dosao sam do zakljucka da cu morati da napravim kompromis u zahtevima i da zavarivanje TOGom Al-Mg izbacim iz liste jer to poskupljuje i komplikuje konstrukciju a to meni ne odgovara jer nije za pro upotrebu i nece vratiti ulozen novac, bar ne brzo.
Da rezimiram, mora da zadovolji i prezadovolji zahteve hoby REL i AC TIG zavarivanja, jer za slicne i manje novce moze da se kupi Enhel ili Vilager koji je njesra tesko. Cuo sam da je elektronika za Vilager invertor oko 3000din kod servisera u Kg (ne znam sta sve ulazi u tu cenu).

</blockquote>
Ma izgleda da nisi baš najbolje pročitao. Zamenio si AC i DC. Naizmenična (AC) struja je potrebna za Al-Mg.

Pravljenjem invertorskog aparata prirodno dobijaš DC jevtiniju mašinu, koja zavisno od kontrolnog dela može poslužiti kao REL i lift-up DC TIG.
Takvi se nalaze sa cenama od 100+ eura pa do 600-700+ eura, zavisno od kvaliteta.

AC TIG je automatski DC/AC mašina i može se naći za 800+ eura pa do 5000+ eura, zavisno od kvaliteta.

Ovo su samo relativni orijentiri o cenama.

Evo ti nekog cenovnika pa pogledaj sam:

<a data-ipb='nomediaparse' href='http://www.eponuda.com/aparati-za-varenje-cene/1/f1_0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18'>http://www.eponuda.com/aparati-za-varenje-cene/1/f1_0-1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18</a>

Ima ih veoma različitog kvaliteta i približno je srazmeran ceni mašine.

P.S.

Šta da ti kažem?

Ako misliš da napraviš iole upotrebljivu TIG mašinu za cenu manju od TIG pištolja i creva, čini mi se da si negde omanuo u proračunu.

Ne želim da te obeshrabrujem, ali teško da se može cenom izrade konkurisati kinezima, jer nakupi se prilično sitnica dok se sve to spakuje, pa ekonomski ispadne malo više nego što zamišljaš.

E sad, ako želiš naučiti i zabavljati se kroz gradnju, onda je to dobar projekat, gde se uložen novac ne primeti jer je razdeljen na duži vremenski period.
Reply
E bre polako, jedan po jedan i po Smile

@TDA i Aca94

Vi ste bre skroz neozbiljni. Doci cete vi kod mene da vam zavraim biciklu Big Grin

@Macola,

Sunce ti poljubim kad se raspises treba mi godisnji odmor da to prostudiram Smile
Salim se, takve odgovore i volim, studiozne i konkretne bez muljanja i nedorecenosti!
No, nisi ti mene obeshrabrio u opste. Za AC TIG si u pravu ja sam pobrkao loncice. Ma zabole me za AC TIG, i do sad sam ziveo bez njega. Uvek cu da imam kod koga da zavrsim posao oko zavarivanja Al.

Za REL ("DC TIG") invertorski apart se vec vredi igrati i tu sam u fazonu: "<em>E sad, ako želiš naučiti i zabavljati se kroz gradnju, onda je to dobar projekat, gde se uložen novac ne primeti jer je razdeljen na duži vremenski period"</em>. U stvari sve sto sam do sada napravio mogao sam i da kupim ali tu nema ucenja i zabave i <u>razlaganje troskova na duzi vremenski period</u>. Takodje nema ni onog: E OVO SAM JA SKARABUDZIO I RADI Smile
Reply
<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="BeliNinja" data-cid="16050" data-time="1388147434">

Za REL ("DC TIG") invertorski apart se vec vredi igrati i tu sam u fazonu: "<em>E sad, ako želiš naučiti i zabavljati se kroz gradnju, onda je to dobar projekat, gde se uložen novac ne primeti jer je razdeljen na duži vremenski period"</em>. U stvari sve sto sam do sada napravio mogao sam i da kupim ali tu nema ucenja i zabave i <u>razlaganje troskova na duzi vremenski period</u>. Takodje nema ni onog: E OVO SAM JA SKARABUDZIO I RADI Smile

</blockquote>
E, ovo je presudno u samogradnji... Kad nešto kupiš, nema tog "to je mojih deset prstiju napravilo" osjećaja...
Reply
I ja sam od tih. To zadovoljstvo se ne može platiti. :-)
Reply
Ma ja ospice dobijem kad mi neko kaze sta se zezas sa tim kad ima da se kupi... E tacno bih mogao da ga oteram u tri lepe...
Reply
Samo što je život poprilično kratak da napravimo sve što smo želeli...
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)