Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
Evo jedne zanimljivosti vezane za izradu tiskanih pločica uz pomoć foto-folije.
Danas sam po prvi puta upotrijebio iskustvo koje sam stekao radeći sa folijama za reklame i sl. a to je lijepljenje uz pomoć vode,tj. sredstva za pranje stakla(jer ima nešto deterđenta u sebi pa folija lakše klizi po površini). Zašto sam probao tako,zato jer mi je već prekipjelo da se mučim sa lijepljenjem te folije na suho pa da se onda igram sa zračnim džepovima koji ispod ostanu i koji ma koliko mali bili pokvare vod samo tako jer se na tom mjestu folija uopće ne zalijepi pa onda ispravljanje sa flomasterom i igrarije za poluditi.

Tako da sam danas lijepo našpricao tiskanu pločicu sa vodom,stavio foliju,izravnao je i sa onim spužvastim valjkom istisnuo vodu koliko sam mogao,nakon toga je to lijepo išlo u laminator da se folija zalijepi do kraja i mogu reći ispalo super ali naravno vidjeti će se kada se sve to baci u feriklorid kakav će rezultat biti. Ono ča me sprječavalo da to probam prije je ča sam se bojao da voda neće doći u reakciju sa fotolakom pa da to neće uspjeti. Tako da je ovo izvrsno.

Vjerujem da bi isti postupak se mogao napraviti i sa soldermask-folijom jer igranje sa onom tekućom UV bojom mi nikako ne sjeda,previše je to packanja i mazanja.
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by Khadgar2007 - 06-08-2015, 12:52 PM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)