Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
(02-08-2015, 01:11 PM)emiSAr Wrote: Markere za pisanje po CD iDVD diskovima-sto tanje.-

Taj vitroplast sto koristis je izgleda od industrijskih viskova sa veoma tankim 18 ili 25 mikrona bakra pa pazi za sto koristis,
nije za pojacala i ispravljace. Na fotografiji se kroz bakar "vidi" tekstura vitroplasta.-

pOz

vitroplast i pertinaks su standardnih debljina bakra koje se najčešće prodaju po radnjama,samo su ove moje "obrađene" vodenom šmirglom koja im istakne ove šare. kupujem ih u firmi koja to kroji za radnje a uzimam ostatke nestandardnih dimenzija i one koje su na neki način oštećene: blago oksidirale po ivicama,"šarene" od sitnih ogrebotina (ne poderotina) i slične - koja je debljina bakra - ne bi se kladio Smile ali jesam ove pločice koristio poslednjih par godina u raznoraznim uređajima (izlazni stepeni i napajanja najčešće) i do sad nisam imao problema.

-------------------------------------------------------------

skontao sam da za veće pločice trebam povećati temperaturu na onih 200/180°C (umjesto 190/170°C za manje pločice) i da za njih trebam povećati broj prolazaka sa 10 na recimo 13. uradio sam i pločice za SR100H (hibrid varijanta APEX SR150) i prve pločice zbog pojave masovnog odvajanja vodova Smile  obrisao,povećao temperaturu i dobio poprilično dobre rezultate:

Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by HomeMadeAudioProject - 02-08-2015, 07:31 PM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)