Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
Bocko u sustini mozes raskupusati laserski stampac ako dobijes dzabe i od par komada napraviti laminator ,ali ako trebas da platis taj krs od lasera mislim da ti se ne isplati. Malo ,malo pa na limunu se pojavi poneki laminator sa sitne pare 11277 a i ja sam svoj platio oko 1000 dinara sa istog izvora. Cak sta vise ima i onih a5 formata koji su sasvim dovoljni ako ti sirina plocica ne prelazi 14-15 cm.

Ovo sa pljuckavcima sam i ja gledao ali je mene odvratilo to sto mislim da se ne koristi obicna boja koja moze da se rastvori i u vodi .
Davnih godina moj prijatelj je stampao one folije za grafoskop na matricnom stampacu NEC pinwriter pa to koristio kao film za fotopostupak. Stampac je bio neki od vrhunskih modela sa vise od 24 iglice verovatno 48 ,a sam otisak je bio jako slican laserskim stampacima iz tog doba. Tu je glavna fora bila stampati istu sliku u vise prolaza dok bi usled nesavrsenosti tehnologije navodjenja slika bila malo pomerena pa se u 3-4 prolaza zatvarala svaka rupica kuda bi mogla da prodje svetlost
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by dejansd - 02-08-2015, 09:39 AM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)