Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tutorijal : Izrada pločica laminatorom
dejan i saggit ; hvala jos jednom na savetima i podršci baziranim na iskustvu! istina je da sam pločicu očistio vodenom šmirglom ali još prije par dana kad je laminator stigao,tad sam progurao štampu sa plocicom kroz njega deset puta i naravno vidjeo da se ništa posebno nije desilo (kako sam i očekivao) mada ipak ostala je "masna" senka na bakra tamo gdje su bili vodovi. ni to nisam očistio kad sam radio ovu zadnju štampu, žurio sam da vidim prve rezultate ali sa druge strane to me samo još dodatno ohrabruje da ću imati još bolje rezultate od ovih kad pločice budu sveže ošmirglane,obrisane nitro-razredivačem ili alkoholom pa tek onda upotrebljene.
takođe,vjerujem da će smanjenje temperature doprinijeti manjoj krtosti tonera na bakru, da će ostati elastičniji i "jači",a i duže će trajati sam laminator.
što se tiče štampe,imam neki štampač koji pravi raster umjesto štampe, pa ne mogu mnogo eksperimentisati oko papira-moram štampati u štampariji a vidjeću koje još debljine imaju pa ću probati. kod njih što je tanji papir to je tanji i nanos tonera pa je znam gdje je "ekvilibrijum",a vidim da ovaj od 125g/kv.m ne izgleda tako loše uopšte. sad je sve stvar probe i eksperimentisanja,mada rekao bi da je početak jako obećavajući! Smile
Bože,daj svakome pameti - ni mene ne zaboravi...
Reply


Messages In This Thread
RE: Tutorijal : Izrada pločica laminatorom - by HomeMadeAudioProject - 02-08-2015, 09:18 AM
RE: Sve i svašta - by TDA - 01-04-2015, 03:04 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)